Емоційно незрілі батьки: які вони?

Adoption
Date
  • 995 Переглядів
Не всі дорослі готові до народження дітей. Часто вони самі цього не розуміють, поки малюк не з'явиться у їхньому житті. Отож, як діляться емоційно незрілі мама і тато?

97_21c4535101111efa0caa6ef12d7517_fitted_740x700.jpg (34.85 Kb)


Тип 1. «Дорослішай швидше»
Такі батьки (це може бути і мама, і тато, й обидва) моментально стомлюються від своєї нової ролі, бо не готові до неї. І все, чого вони прагнуть, — щоб дитина швидше подорослішала, щоб позбутися цього тягаря. Головне завдання дитини у такій сім’ї — не плутатися під ногами.

Що чекає на дитину з такої сім’ї? Їй дуже важко вивільнитися, відокремитися від таких батьків. По-перше, вона підсвідомо прагне догодити нарешті так, щоб хоч у 30-40 років нарешті отримати всю любов, недоотриману в дитинстві. По-друге, ролі наче міняються: дитина вважає, що емоційний стан батьків залежить від неї, тому не може їх облишити (хоча всі учасники ситуації — давно дорослі люди, мають піклуватися про свій стан самостійно).

Тип 2. «Я ладна ради тебе на все»
Частіше це матері, хоча й татусів це стосується. Вони прагнуть дати дитині все те, що самі не отримали у дитинстві, захистити від того, від чого не захистили їх у свій час. Що у цьому поганого? Через те, що ці батьки не розібралися з власними дитячими травмами, вони бачать у дитині не окрему особистість, а проекцію своєї «внутрішньої дитини». Свої переживання застять їм справжнє становище, тому батьки не бачать справжніх потреб дитини, не задовольняють їх.

Що чекає на дитину з такої сім’ї у майбутньому? Вона до сивини несправедливо почуватиметься винною, бо «на неї все життя поклали, а вона…». І часто вона не може нормально відокремитися від батьків, бо через надмірну опіку їй бракує достатньо досвіду у самостійному подоланні проблем.

Тип 3. «Ти мені винен»
Типова проблема для тих, хто сам залишився без опіки в ранньому дитинстві, і тепер має своїх дітей, хоча психологічно до цього не готовий.

Дитину виховують бути винною батькам, ніби її природна роль — служити та догоджати. Але тут батьки не квапляться захищати дитину від чиїхось нападів, а навпаки, пристають на сторону зовнішньої системи: освітньої установи, релігійної общини, сім’ї, сусідів. Дитина винна вже самим своїм існуванням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
25 питань дітей, які вводять батьків в ступор
Що робити, коли набрякають ноги літом?
Сушимо волосся феном правильно


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, батьки, діти, виховання, психологія


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Купание новорожденного малыша без специальной ванночки может занять время и энергию родителей. При отсутствии соответствующих аксессуаров для купания

Какую выбрать ванну для купания младенца

Сімейні справи | 00:48, 13.02.2019

Купание новорожденного малыша без специальной ванночки может занять время и энергию родителей. При отсутствии соответствующих аксессуаров для купания детей может быть хлопотно. Родителям стоит выбрать ванну, которая будет наиболее безопасной и пригод

Вскоре пройдут два самых романтических праздники, особенно для женщин: День Святого Валентина и 8 марта. Мужчинам нужно тщательно подготовиться к этим

Скоро День Святого Валентина и 8 марта: что подарить любимой

Сімейні справи | 18:01, 12.02.2019

Вскоре пройдут два самых романтических праздники, особенно для женщин: День Святого Валентина и 8 марта. Мужчинам нужно тщательно подготовиться к этим праздникам, чтобы не огорчить свою любимую и родного человека.

Соціальні мережі - це доросле середовище, яке не пристосоване для маленьких дітей. У більшості з них є вікові обмеження, намагайтеся їх дотримуватися.

Як захистити дитину в соціальних мережах

Сімейні справи | 15:30, 12.02.2019

Соціальні мережі - це доросле середовище, яке не пристосоване для маленьких дітей. У більшості з них є вікові обмеження, намагайтеся їх дотримуватися.

Как вырастить счастливого и умного ребенка? Эта тема важна для каждого заботливого родителя. Мы, взрослые, мечтаем, чтобы наши дети шли по жизни увере

Как вырастить умного и счастливого ребенка

Сімейні справи | 14:28, 12.02.2019

Как вырастить счастливого и умного ребенка? Эта тема важна для каждого заботливого родителя. Мы, взрослые, мечтаем, чтобы наши дети шли по жизни уверенно, чтобы неудачи обходили их стороной, чтоб им во всем сопутствовала удача. Это, пожалуй, самая гл

Чоловік в сім'ї відіграє величезну роль, особливо якщо в ній є дитя. Як перетворити чоловіка в ідеального батька - читайте далі.

Що робити, якщо тато не хоче брати участь у вихованні дитини

Сімейні справи | 09:30, 12.02.2019

Чоловік в сім'ї відіграє величезну роль, особливо якщо в ній є дитя. Як перетворити чоловіка в ідеального батька - читайте далі.

Купівля квартири - це не легкий вибір і завжди є великою витратою грошей і часу.

Ознаки, за якими вибрати житло

Сімейні справи | 12:36, 07.02.2019

Купівля квартири - це не легкий вибір і завжди є великою витратою грошей і часу.

Выбор мебели для детской комнаты сегодня не должен быть проблемой - есть много идей: интересные решения, практичность, цвета. Но, к сожалению, детская

Выбрать мебель в детскую комнату

Сімейні справи | 00:36, 07.02.2019

Выбор мебели для детской комнаты сегодня не должен быть проблемой - есть много идей: интересные решения, практичность, цвета. Но, к сожалению, детская мебель довольно дорогая. Стоит выбрать такую мебель, чтобы она служила несколько лет, а также, чтоб

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: