Емоційно незрілі батьки: які вони?

Adoption
Date
  • 864 Переглядів
Не всі дорослі готові до народження дітей. Часто вони самі цього не розуміють, поки малюк не з'явиться у їхньому житті. Отож, як діляться емоційно незрілі мама і тато?

97_21c4535101111efa0caa6ef12d7517_fitted_740x700.jpg (34.85 Kb)


Тип 1. «Дорослішай швидше»
Такі батьки (це може бути і мама, і тато, й обидва) моментально стомлюються від своєї нової ролі, бо не готові до неї. І все, чого вони прагнуть, — щоб дитина швидше подорослішала, щоб позбутися цього тягаря. Головне завдання дитини у такій сім’ї — не плутатися під ногами.

Що чекає на дитину з такої сім’ї? Їй дуже важко вивільнитися, відокремитися від таких батьків. По-перше, вона підсвідомо прагне догодити нарешті так, щоб хоч у 30-40 років нарешті отримати всю любов, недоотриману в дитинстві. По-друге, ролі наче міняються: дитина вважає, що емоційний стан батьків залежить від неї, тому не може їх облишити (хоча всі учасники ситуації — давно дорослі люди, мають піклуватися про свій стан самостійно).

Тип 2. «Я ладна ради тебе на все»
Частіше це матері, хоча й татусів це стосується. Вони прагнуть дати дитині все те, що самі не отримали у дитинстві, захистити від того, від чого не захистили їх у свій час. Що у цьому поганого? Через те, що ці батьки не розібралися з власними дитячими травмами, вони бачать у дитині не окрему особистість, а проекцію своєї «внутрішньої дитини». Свої переживання застять їм справжнє становище, тому батьки не бачать справжніх потреб дитини, не задовольняють їх.

Що чекає на дитину з такої сім’ї у майбутньому? Вона до сивини несправедливо почуватиметься винною, бо «на неї все життя поклали, а вона…». І часто вона не може нормально відокремитися від батьків, бо через надмірну опіку їй бракує достатньо досвіду у самостійному подоланні проблем.

Тип 3. «Ти мені винен»
Типова проблема для тих, хто сам залишився без опіки в ранньому дитинстві, і тепер має своїх дітей, хоча психологічно до цього не готовий.

Дитину виховують бути винною батькам, ніби її природна роль — служити та догоджати. Але тут батьки не квапляться захищати дитину від чиїхось нападів, а навпаки, пристають на сторону зовнішньої системи: освітньої установи, релігійної общини, сім’ї, сусідів. Дитина винна вже самим своїм існуванням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
25 питань дітей, які вводять батьків в ступор
Що робити, коли набрякають ноги літом?
Сушимо волосся феном правильно


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, батьки, діти, виховання, психологія


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Якщо ви відчуваєте, що скандал набирає обертів і одна невірна фраза може розпалити багаття непорозуміння (чи навіть ненависті), то не поспішайте підда

9 фраз, які зможуть загладити конфлікт

Сімейні справи | 23:30, 13.09.2018

Якщо ви відчуваєте, що скандал набирає обертів і одна невірна фраза може розпалити багаття непорозуміння (чи навіть ненависті), то не поспішайте піддаватися емоціям і переступати межу. Розповідаємо, як можна легко і швидко погасити будь-який конфлікт

Відеоняня - найкраща мамина помічниця. Вона має масу переваг, яких саме - читайте далі.

Причини, чому варто користуватися відеонянею

Сімейні справи | 12:30, 13.09.2018

Відеоняня - найкраща мамина помічниця. Вона має масу переваг, яких саме - читайте далі.

Будучи малими, ми вірили у казки, добру фею і злу Бабу Ягу. Та це не вся фантастика, яку нам розповідали дорослі.

Розвіюємо міфи, які нам насаджували в дитинстві

Сімейні справи | 10:00, 13.09.2018

Будучи малими, ми вірили у казки, добру фею і злу Бабу Ягу. Та це не вся фантастика, яку нам розповідали дорослі.

Чому люди стали менше цілуватися, особливо заміжні пари - читайте далі.

Чому люди стали менше цілуватися?

Сімейні справи | 00:20, 13.09.2018

Чому люди стали менше цілуватися, особливо заміжні пари - читайте далі.

Часом нам здається, що ми знаємо потреби своїх дітей набагато краще, ніж вони самі, але це не так.

«Ми краще знаємо, що тобі потрібно»

Сімейні справи | 17:00, 12.09.2018

Часом нам здається, що ми знаємо потреби своїх дітей набагато краще, ніж вони самі, але це не так.

Спроби контролю підлітка виглядають як насильство і по суті ними і є. Тому підлітки зазвичай починають нагло себе поводити та хамити батькам. Як з цим

Що робити, якщо підліток хамить?

Сімейні справи | 14:00, 12.09.2018

Спроби контролю підлітка виглядають як насильство і по суті ними і є. Тому підлітки зазвичай починають нагло себе поводити та хамити батькам. Як з цим боротися - читайте далі.

На початку XIX століття такі багаторазові підгузки стали широко розповсюджуватися. Вони відрізнялися в залежності від матеріалу і дизайну. Кожен вироб

Переваги і недоліки багаторазових памперсів

Сімейні справи | 17:00, 11.09.2018

На початку XIX століття такі багаторазові підгузки стали широко розповсюджуватися. Вони відрізнялися в залежності від матеріалу і дизайну. Кожен виробник вносив свої особливості в фасон, створюючи при цьому масу варіантів. Зараз ними теж користуються

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: