Емоційно незрілі батьки: які вони?

Adoption
Date
  • 760 Переглядів
Не всі дорослі готові до народження дітей. Часто вони самі цього не розуміють, поки малюк не з'явиться у їхньому житті. Отож, як діляться емоційно незрілі мама і тато?

97_21c4535101111efa0caa6ef12d7517_fitted_740x700.jpg (34.85 Kb)

Тип 1. «Дорослішай швидше»
Такі батьки (це може бути і мама, і тато, й обидва) моментально стомлюються від своєї нової ролі, бо не готові до неї. І все, чого вони прагнуть, — щоб дитина швидше подорослішала, щоб позбутися цього тягаря. Головне завдання дитини у такій сім’ї — не плутатися під ногами.

Що чекає на дитину з такої сім’ї? Їй дуже важко вивільнитися, відокремитися від таких батьків. По-перше, вона підсвідомо прагне догодити нарешті так, щоб хоч у 30-40 років нарешті отримати всю любов, недоотриману в дитинстві. По-друге, ролі наче міняються: дитина вважає, що емоційний стан батьків залежить від неї, тому не може їх облишити (хоча всі учасники ситуації — давно дорослі люди, мають піклуватися про свій стан самостійно).

Тип 2. «Я ладна ради тебе на все»
Частіше це матері, хоча й татусів це стосується. Вони прагнуть дати дитині все те, що самі не отримали у дитинстві, захистити від того, від чого не захистили їх у свій час. Що у цьому поганого? Через те, що ці батьки не розібралися з власними дитячими травмами, вони бачать у дитині не окрему особистість, а проекцію своєї «внутрішньої дитини». Свої переживання застять їм справжнє становище, тому батьки не бачать справжніх потреб дитини, не задовольняють їх.

Що чекає на дитину з такої сім’ї у майбутньому? Вона до сивини несправедливо почуватиметься винною, бо «на неї все життя поклали, а вона…». І часто вона не може нормально відокремитися від батьків, бо через надмірну опіку їй бракує достатньо досвіду у самостійному подоланні проблем.

Тип 3. «Ти мені винен»
Типова проблема для тих, хто сам залишився без опіки в ранньому дитинстві, і тепер має своїх дітей, хоча психологічно до цього не готовий.

Дитину виховують бути винною батькам, ніби її природна роль — служити та догоджати. Але тут батьки не квапляться захищати дитину від чиїхось нападів, а навпаки, пристають на сторону зовнішньої системи: освітньої установи, релігійної общини, сім’ї, сусідів. Дитина винна вже самим своїм існуванням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
25 питань дітей, які вводять батьків в ступор
Що робити, коли набрякають ноги літом?
Сушимо волосся феном правильно


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, батьки, діти, виховання, психологія


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як вивести плями від помади, трави, вина та інших продуктів - читайте далі.

Як вивести складні плями?

Сімейні справи | 23:00, 22.06.2018

Як вивести плями від помади, трави, вина та інших продуктів - читайте далі.

Які можуть бути наслідки від гіперопіки у майбутньому дитини? Американські психологи провели невеличке дослідження.

Як на дитину впливає гіперопіка?

Сімейні справи | 17:00, 20.06.2018

Які можуть бути наслідки від гіперопіки у майбутньому дитини? Американські психологи провели невеличке дослідження.

Які засоби гігієни потрібно взяти зі собою в поїздку точно, коли подорожуєте з дитиною - читайте наш матеріал.

Засоби гігієни для подорожі з дитиною

Сімейні справи | 17:00, 19.06.2018

Які засоби гігієни потрібно взяти зі собою в поїздку точно, коли подорожуєте з дитиною - читайте наш матеріал.

Молодые родители в панике бегают по магазинам, подбирая первую коляску для самого долгожданного человека в своей жизни – новорожденного малыша. Советы

Коляска для малыша: как ее выбрать?

Сімейні справи | 22:29, 18.06.2018

Молодые родители в панике бегают по магазинам, подбирая первую коляску для самого долгожданного человека в своей жизни – новорожденного малыша. Советы различных менеджеров только больше запутывают, чем подсказывают. Знакомая картина? Тогда мы поможем

Як тільки дитина йде в школу, основна частина її життя проходить поза сім'єю. У цей час особливо яскраво проявляється потреба в міцному батьківському

Дружба між батьками і дитиною-школярем

Сімейні справи | 14:00, 18.06.2018

Як тільки дитина йде в школу, основна частина її життя проходить поза сім'єю. У цей час особливо яскраво проявляється потреба в міцному батьківському плечі, адже дружнім спілкуванням дитя зараз, швидше за все, не обділений.

Ви б хотіли побачити ідеальну жінку? Ми - так. Але виникає запитання - чи витримав би український чоловік ідеальну жінку, адже вона, логічно, буде вим

Результати опитування: українські чоловіки склали портрет ідеальної жінки

Психологія | 10:00, 17.06.2018

Ви б хотіли побачити ідеальну жінку? Ми - так. Але виникає запитання - чи витримав би український чоловік ідеальну жінку, адже вона, логічно, буде вимагати від нього "відповідати" її рівню... Тим не менш, соціологи запитали в українців, як виглядає і

Если вы решили выращивать растения в вазонах, то нужно знать, как все правильно и точно сделать. В материале все подробно описано, также можете зайти

Как правильно посадить растение?

Сімейні справи | 00:45, 16.06.2018

Если вы решили выращивать растения в вазонах, то нужно знать, как все правильно и точно сделать. В материале все подробно описано, также можете зайти в yaskravaklumba.com.ua о растениях в горшках.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: