Як захистити дитину від сварок мами і тата?

Adoption
Date
  • 658 Переглядів
Немає такої сім'ї, де б не було жодних непорозумінь і це нормально, що мама і тато час від часу вияснюють свої стосунки. Чудово, коли дитина це розуміє. А якщо ні? Як захистити її від стресу?

1077_yayayalrvapmppaapi.jpg (33.21 Kb)


Психологи стверджують, що постійні сварки батьків впливають на дитину гірше, ніж їх розлучення. Адже вона не може знайти причину конфлікту або не розуміє її в силу віку - і звинувачує себе. І так повторюється з разу в раз, день у день...

Таким чином у дитини формується образ конфліктної сім'ї, де спільні інтереси відсуваються на другий план, постійні сварки травмують психіку, породжують образи, тривалі стресові стани. Більше того, дитина може засвоїти сценарій конфліктної поведінки як єдино можливий спосіб вирішення проблем. У даній ситуації можливі три варіанти розвитку подій:

- Дитина стає свідком батьківських сварок, скандалів, нападок один на одного.
- Дитина стає "громовідводом" - об'єктом емоційної розрядки обох батьків.
- Дитина стає знаряддям, "козирем" у вирішенні конфлікту.

Всі три варіанти є маніпуляцією з почуттями та емоціями один одного, і (що куди важливіше) емоціями вашої дитини! Тому терміново постарайтеся зарити сокиру війни, а для цього в першу чергу навчіться сваритися правильно:

- Ніколи не сваріться при дитині.
- Ніколи не підвищуйте голос один на одного.
- Метою сварки повинні бути не взаємні докори, а пошук рішення. Тому намагайтеся вести діалог, прислухайтеся до того, що говорить інший.
- Не кажіть нічого в серцях, уникайте різких епітетів на адресу один одного.
- Робіть перерву в сварці. Обговоривши один гострий момент, розійдіться по різних кімнатах хоча б на короткий час. Ви охолонете і, можливо, друга спроба вирішити проблему, буде успішнішою.
- Говоріть про те, що відчуваєте. Замість образ на адресу чоловіка набагато ефективніше розповісти про свої почуття - образу та біль. Це не викличе агресії і бажання вколоти болючіше.
- Не збирайте образу. Чим довше ви мовчите і тримайте в собі негатив, тим голоснішим буде скандал, коли він вирветься назовні (а це обов'язково станеться). Краще з'ясовувати стосунки якомога раніше, тоді велика ймовірність, що розмова не переросте у сварку.
- Ніколи не починайте розмову на емоціях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, батьки, мама, тато, сварки


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чого ніколи не варто казати молодій мамі?

Післяпологовий період | 12:00, 24.02.2021

"Ти виглядаєш втомленою"Турботи щодо догляду за дитиною забирають у жінки багато енергії. Вона може втомлюватися та виглядати далеко неідеально. Не варто їй про це нагадувати.

Є батьки, які намагаються дбайливо вибудовувати довірливі відносини зі своїми дітьми. Інші на це можуть навіть не зважати. Про це у своєму блозі розпо

Чому діти не довіряють батькам?

Сімейні справи | 07:00, 24.02.2021

Є батьки, які намагаються дбайливо вибудовувати довірливі відносини зі своїми дітьми. Інші на це можуть навіть не зважати. Про це у своєму блозі розповів Дмитро Карпачов.

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Психологи пояснили різницю у вихованні хлопчиків і дівчаток

Психологія | 12:00, 23.02.2021

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Психологи пояснили різницю у вихованні хлопчиків і дівчаток

Психологія | 12:00, 23.02.2021

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Напевно, більшості батьків знайома ця ситуація, коли кожного ранку ти прокидаєшся в передчутті істерики своєї дитини від зборів у дитячий садок. Як з

Як без стресу зібрати вранці дитину в садочок?

Мама | 07:00, 23.02.2021

Напевно, більшості батьків знайома ця ситуація, коли кожного ранку ти прокидаєшся в передчутті істерики своєї дитини від зборів у дитячий садок. Як з цим впоратися і як не передумати водити дитину в дитячий колектив?

Іноді батьки не одразу помічають (розуміють), що їх син чи дочка переживають стресові ситуації, відтак маля не отримує вчасно допомогу і не знаходить

Як батькам знати, що у дитини стрес і як їй допомогти?

Дитина | 05:00, 23.02.2021

Іноді батьки не одразу помічають (розуміють), що їх син чи дочка переживають стресові ситуації, відтак маля не отримує вчасно допомогу і не знаходить розуміння у мами з татом. Як батькам розпізнати стрес у своєї дитини?

Дієта мами провокує ожиріння у дитини

Дієта для мами | 12:30, 22.02.2021

Низькоякісна дієта з високим вмістом харчових продуктів і харчових компонентів, пов'язаних з хронічним запаленням, під час вагітності може підвищувати ризик ожиріння і надмірного жиру в організмі у дітей, особливо в пізньому дитинстві. Такі результат

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: