7 помилок, за які шкодують всі батьки

Adoption
Date
  • 227 Переглядів
Будь-які батьки хочуть для своїх дітей найкращого. Багато працюють, щоб потім тішити їх новими іграшками та смаколиками, дисциплінують, щоб привчити до дисципліни і прищепити цілеспрямованість, надають свободу вибору або приймають всі рішення самі. У кожній родині свої способи виховання, але є те, що об’єднує всіх матусь і татусів: озираючись назад, вони хочуть виправити деякі помилки, зроблені в молодості.

7443_13.jpg (37.84 Kb)

Перші роки життя малюка – це чарівний час, яким потрібно насолоджуватися. А щоб в майбутньому не переживати через втрачені можливості, подивіться, про що найбільше жалкують батьки вже дорослих дітей, і краще не беріть з них приклад.

1. Не вміли насолоджуватися спілкуванням з малюком
Маленька дитина за короткий термін проходить шлях від безвольного колобочка до відносно самостійної людини, дуже потребує постійного контакту з дорослими. Але правда в тому, що і батькам необхідне це спілкування. Так, вільного часу стає набагато менше, і все нормально, якщо мама займається своїми справами, поки малюк захопився грою. Але якщо перетворити це в звичку, то одного разу, відірвавши погляд від монітора, можна раптом помітити, що дитина виросла і живе своїм життям.

Втраченого часу не повернути, отож постарайтеся бути не тільки поруч з малям, але і разом з ним, і отримуйте задоволення від вашого спілкування.

2. Мало обіймали дітей
Вчені вже давно довели користь обіймів для здоров’я (як морального, так і фізичного). Очевидних плюсів багато, але, погодьтеся, головне – це те, що вам просто приємно обіймати свого улюбленого малюка. Буває, що батьки відмовляються від цього задоволення з різних причин, але всі вони в основному вигадані і застарілі (хто не чув фразу «не тримай занадто багато на руках, а то звикне» – у того, швидше за все, просто немає дітей).

Мине небагато часу, дитина виросте і почне вириватися, адже їй вже ніколи витрачати час на обіймочки. Ловіть момент.

3. Забували фотографувати і знімати відео
Звичайно, нічого страшного не станеться, якщо ви не збережете світлини напам’ять. Це ніяк не відіб’ється на психіці дитини, на її моральних якостях і фізичному здоров’ї. Але напевно через якийсь час вам захочеться згадати одні з найцінніших моментів вашого життя і розділити ці емоції зі своїми вже дорослими дітьми. Багато батьків дійсно жалкують, що полінувалися вчасно дістати камеру.

Ви ніколи не згадаєте про відеозапис салюту 10-річної давності, але обов’язково (і не раз) подивитеся перший ранок в садочку вашої крихітки. А фотоальбоми, незважаючи на розвиток техніки – досі найкращий і найнадійніший спосіб зберегти цінні кадри.

4. І не записували перші слова
Так, це просто приємні спогади. Ви цілком зможете прожити і без них. Але з ними краще.

5. Мало грали в розвивальні ігри
Ми не стверджуємо, що завдяки ранньому творчому розвитку людина стане великим художником або артистом. Але взагалі шанс є. По-перше, пропонуючи різні заняття, ви зможете визначити, до чого у дитини є схильність та інтерес, і далі розвивати сильні сторони. По-друге, будь-яка активність, чи то читання вголос, ігри з пластиліном або конструктором, розвиває інтелект, фантазію і збільшує словниковий запас. По-третє, ви зміцнюєте свій зв’язок з малюком, і один цей пункт – вже вагома причина, щоб організувати спільне дозвілля.

Батьки «зі стажем» нерідко жалкують, що вчасно не помітили і не розвинули таланти крихітки. Адже деякі здібності, наприклад, музичність і відчуття ритму, проявляються вже в ранньому віці. Пропонуйте малюкові різнопланові гри й обов’язково багато читайте.

6. Були надто суворі
Одна справа – насварити за поганий вчинок, а інша – чіплятися за кожну дрібницю. Досі існує міф, що чим вищі вимоги до дитини, тим більш успішною людиною вона виросте. Насправді ж отримуємо зворотний ефект: розхитану психіку, поведінкові проблеми і навіть затримки в розвитку. І звичайно, посередні стосунки з батьками.

Шкідливі й покарання за погані оцінки – це призведе лише до зниження загальної успішності. Сваріть і заохочуйте за те, що дійсно важливо. Двійка в щоденнику і розбита чашка (на відміну від загубленого дитинства) ще нікого не зробили нещасними.

7. Не зважали на думку дитини
Згадайте, скільки разів вам самим в житті доводилося чути фрази «Тобі ще рано вирішувати такі питання», «Дорослі краще знають» і як це було неприємно. Але образа – це в цьому випадку менше зло. Діти, чиєю думкою відверто нехтували, виростають невпевненими в собі та безініціативними. Все логічно: як людина може знати, чого хоче від життя, якщо рішення за неї завжди приймав хтось інший?

Не відмовляйте дитині в задоволенні вибирати і висловлювати свою думку. Правильніше буде обговорити її бажання і пояснити, ніж ігнорувати або припиняти будь-які волевиявлення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, тато, дитина, батьки, помилки батьків


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чи замислювались ви над тим, для чого вам потрібна дитина? Що для вас означає поява крихітки на світ - для вас, як для сім'ї (для чоловіка і для жінки

Чому чоловіки хочуть дітей?

Плануємо дитину | 05:00, 17.09.2021

Чи замислювались ви над тим, для чого вам потрібна дитина? Що для вас означає поява крихітки на світ - для вас, як для сім'ї (для чоловіка і для жінки)? Якщо відповідь жінок зрозуміла, то для чого діти чоловікам? Давайте розбиратись разом.

Увага! Спроба повторити ці фрази в домашніх умовах може привести до скандалу.

5 фраз, які не можна говорити дружині, якщо не хочете розлучення

Сімейні справи | 02:30, 17.09.2021

Увага! Спроба повторити ці фрази в домашніх умовах може привести до скандалу.

Мами на прийомах у психотерапевтів зізнаються, що іноді їх дратують власні діти і саме через це маму з'їдає почуття провини, мовляв, - я погана мама.

Втома від дітей - ознака поганої матері?

Мама | 10:00, 16.09.2021

Мами на прийомах у психотерапевтів зізнаються, що іноді їх дратують власні діти і саме через це маму з'їдає почуття провини, мовляв, - я погана мама. Чи так воно насправді?

Виявляється, не лише ми, дорослі, страждаємо від стресів - у нас болить голова, падає настрій, знижується імунітет і працездатність. Усе це

Медики: Діти хворіють через... нерви

Профілактика і лікування | 07:00, 16.09.2021

Виявляється, не лише ми, дорослі, страждаємо від стресів - у нас болить голова, падає настрій, знижується імунітет і працездатність. Усе це "стається2 і з нашими дітьми. Лікарі переконані, що найчастіше саме через стреси діти часто хворіють.

Чому аналіз на сифіліс може бути хибнопозитивним?Під час вагітності всі здають аналіз на сифіліс. Але не потрібно панікувати, якщо він дав позитивний

Позитивний аналіз на сифіліс: причини

Консультації | 00:30, 16.09.2021

Чому аналіз на сифіліс може бути хибнопозитивним?Під час вагітності всі здають аналіз на сифіліс. Але не потрібно панікувати, якщо він дав позитивний результат.

Черговість народження дитини впливає на характер.Черговість появи дитини сприяє формуванню певних якостей у дитини. Про це пише в статті Гейл Гросс, в

Старша, молодша, середня і єдина дитина в сім'ї: як черговість народження впливає на характер?

Дитина | 21:00, 15.09.2021

Черговість народження дитини впливає на характер.Черговість появи дитини сприяє формуванню певних якостей у дитини. Про це пише в статті Гейл Гросс, відомий психолог-бихевиорист і педагог.

Очікуючи народження дитини, батьки насамперед прагнуть бачити її здоровою. Пізніше виникають й інші бажання: щоб вона стала успішною, давати собі раду

Як знати чи виросте дитина генієм?

Розвиток дитини | 07:00, 15.09.2021

Очікуючи народження дитини, батьки насамперед прагнуть бачити її здоровою. Пізніше виникають й інші бажання: щоб вона стала успішною, давати собі раду в житті й була, безперечно, з високим рівнем інтелекту. Проте ніколи не замислюються, що значить бу

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: