Лише 5 причин, чому діти не слухають батьків

Adoption
Date
  • 106 Переглядів
Яка із них є у вас?

1900_11.jpg (27.7 Kb)


Ми весь час прагнемо створити міцний зв’язок з дітьми, знайти з ними спільну мову. Для деяких батьків це завдання стає непосильним.

Але таємниця здорових стосунків між батьками та дітьми дуже проста. Американська психологічна асоціація (APA) стверджує, що ключ до них – в умінні слухати й говорити. Однак це доступно не всім і вимагає роз’яснення.

Ось 5 причин, названих експертами, чому ваші діти вас не слухають:

1. Занадто багато інформації.
Маленькі діти не можуть сприймати за один раз так багато інформації, як дорослі. Припиніть говорити занадто багато і використовувати при цьому довгі речення.

Дозуйте інформацію так, щоб ваша дитина могла зрозуміти і перетравити те, що ви їй говорите. Викладайте свої думки чітко і коротко.

2. Ви часто переходите на крик.
Зберегти терпіння в спілкуванні з дітьми буває важко. Але це потрібно зробити. Особливо, якщо ви намагаєтеся їх чогось навчити. Не принижуйте дітей, не говоріть того, що може їх образити.

З-за такого ставлення підлітки, наприклад, можуть відчувати гнів, роздратування, проявляти ознаки депресії, погано поводитися в школі. Ставтеся до дітей так, як би ви хотіли, щоб до вас ставилися в цьому віці.

3. Ви уникаєте щирих розмов.
Нумо подивімось правді в очі — діти й правда багато говорять, всі їхні тиради слухати неможливо. Але не обривайте різко розмову, не затикайте рот дітям, не дратуйтеся через запитання, навіть якщо вони здаються вам дурними.

Просто попросіть дитину почекати, поки закінчите з більш важливими справами. Пообіцяйте, що обов’язково повернетеся до цієї розмови та вислухаєте все, що вона хотіла сказати – виконайте обіцянку. Це навчить дитину поваги, співчуття і тактовності.

4. Ви ігноруєте почуття і думки дитини.
Коли ви бачите, що дитина засмучена або злиться, не відмахуйтеся від неї, не намагайтеся просто угамувати. Просто скажіть: «Я розумію, як ти себе відчуваєш. Мені теж було б сумно». Потім обійміть дитину – цього має бути досить.

Діти теж хочуть відчувати себе дорослими, тому дуже ображаються, коли ви відкидаєте їхню думку. Так, у вас більше досвіду і знань. Значить вам потрібно поступитися дитині. Не зачіпайте її почуттів, вислухайте, спробуйте зрозуміти та домовитися.

5. Ви не розмовляєте на абстрактні теми.
Так, ми багато говоримо з нашими дітьми. Але про що? Про уроки, домашні обов’язки, школі. Слід урізноманітнити тематику розмов. Виберіть ідеальний час для цього – перед сном, під час вечері.

Говоріть про важливі для дитини речі – її інтереси, захоплення, улюблених героїв фільмів, минулий день. Головне – покажіть зацікавленість у розмові. Поставтеся до неї з усією серйозністю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання, дитина не слухає


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Такий законопроєкт зареєстрували в Раді.

Звання "Батько-герой" пропонують ввести в Україні

Сімейні справи | 05:00, 14.10.2021

Такий законопроєкт зареєстрували в Раді.

Характер у представників цих знаків Зодіаку не цукор. Особливо для сімейного життя. Легке непорозуміння, - і вони намагаються виставити валізи другої

Знаки Зодіаку, які найчастіше розлучаються

Психологія | 14:00, 12.10.2021

Характер у представників цих знаків Зодіаку не цукор. Особливо для сімейного життя. Легке непорозуміння, - і вони намагаються виставити валізи другої половинки за двері, вимагають розлучення. Отже, хто ж розлучається найчастіше і чому?

Зрада, як і краса, покірні усім віковим категоріям. Але є період в житті чоловіків, коли вони найбільш схильні до того, щоб стрибнути в гречку. Ви дуж

Вік зради: вчені розповіли, коли чоловіки найчастіше зраджують

Сімейні справи | 02:30, 12.10.2021

Зрада, як і краса, покірні усім віковим категоріям. Але є період в житті чоловіків, коли вони найбільш схильні до того, щоб стрибнути в гречку. Ви дуже здивуєтеся, дізнавшись, в якому віці найчастіше зраджують чоловіки.

Багатьох мам доводить до відчаю факт, що вже підросла, на їхню думку, дитина не вміє або не хоче грати самостійно. Вони завмирають від захоплення, слу

Що робити, якщо дитина не вміє сама бавитись

Дитина | 21:00, 11.10.2021

Багатьох мам доводить до відчаю факт, що вже підросла, на їхню думку, дитина не вміє або не хоче грати самостійно. Вони завмирають від захоплення, слухаючи розповіді більш «щасливих» подруг, чиї малюки абсолютно спокійно проводять час за грою, не від

Багатодітною вважається сім'я, в якій виховується троє і більше дітей. Багато хто вважає, що батьки після третього перестають вважати на дітей, а житт

Особливості багатодітної сім'ї

Сімейні справи | 17:00, 11.10.2021

Багатодітною вважається сім'я, в якій виховується троє і більше дітей. Багато хто вважає, що батьки після третього перестають вважати на дітей, а життя з ними стає простим і легким. Однак в таких сім'ях теж є свої складності.

Кожні батьки бажають своїм дітям добрих і вірних друзів, але досить часто виникають ситуації, коли нам не подобається коло спілкування сина або дочки.

Що робити, якщо вам не подобаються друзі дитини

Дитина | 02:30, 11.10.2021

Кожні батьки бажають своїм дітям добрих і вірних друзів, але досить часто виникають ситуації, коли нам не подобається коло спілкування сина або дочки. Причин для неприйняття друзів своєї дитини може бути багато, але найпоширенішим є страх поганого вп

Життєрадісні усміхнені діти - мрія батьків, але так буває не завжди: іноді або дуже часто наші діти ниють. Дитяче ниття - явище вкрай неприємне, витри

Ниття як форма спілкування дошкільнят в сім'ї

Дитина | 01:30, 11.10.2021

Життєрадісні усміхнені діти - мрія батьків, але так буває не завжди: іноді або дуже часто наші діти ниють. Дитяче ниття - явище вкрай неприємне, витримувати його дуже непросто.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: