Корисні поради батькам обдарованих дітей

Adoption
Date
  • 883 Переглядів
До вашої уваги десять корисних рекомендацій батькам обдарованих дітей, які враховують їх психологічні особливості, інтереси й потреби.

6787_2.jpg (45.61 Kb)


Ставтесь до них, як до дітей. Адже вони і є діти. Вони потребують того самого, що й усі інші малюки – любові й наставництва; уваги й дисципліни; батьківської участі й розвитку почуття впевненості в собі та відповідальності. Незважаючи на те, що ці діти обдаровані, вони глибоко чутливі до проблем дорослих людей, таких як смерть близьких, хвороби, втрата роботи й т. п. Тому, зіштовхуючись із подібними ситуаціями, вони можуть потребувати додаткової підтримки.

Послідовно дотримуйтесь своєї системи цінностей і намагайтесь створити щасливу, здорову сім'ю. Підтримка гармонії в родині має виняткове значення для оптимального розвитку обдарованих дітей. Оскільки вони більш чутливі до навколишнього світу, вони можуть більше страждати від сімейних негараздів. Якщо в родині відбувається розрив, повідомте про це дитині чесно, делікатно й по-доброму.

Робіть дітям особливий подарунок – свій час. Діти потребують розуміння батьків, їм необхідний зразок для наслідування та важливо проводити з дорослими корисний час. Дитина потребує вашої уваги, щоб обговорювати цінності та висловлювати свої думки. Обдаровані діти часто люблять усе неординарне, незвичайне. Ви повинні допомогти їм усвідомити важливість соціально прийнятної поведінки.

Не стримуйте обдаровану дитину. Обдаровані діти відомі своєю допитливістю, тому батькам важливо бути особливо обережними, щоб не загальмувати творчі пориви своєї обдарованої дитини. Зокрема, не можна перешкоджати, коли вона ставить запитання на такі теми, які батькам здаються невідповідними або забороненими. Батьки однак можуть наполягати на тому, щоб такі запитання були поставлені у відповідний час, і за необхідності просити дитину уточнити або перефразувати їх. Немає необхідності відповідати вичерпно, батьки або значущі в житті дитини дорослі люди повинні наштовхувати, наставляти її або навіть ставити зустрічні запитання, які спрямують дитину в потрібне, продуктивне русло. Якщо батьки не можуть відповісти на запитання, їм необхідно вказати дитині джерело, з якого можна почерпнути відповідну інформацію, яка задовольнить її інтерес.

Стимулюйте обдарованих дітей інтелектуально. Підштовхування й інтелектуальна стимуляція – це різні речі. Деякі батьки іноді підштовхують, примушують своїх дітей домагатись кращих результатів у таких заняттях, як читання, розв’язування завдань і т. п. Замість цього батьки повинні прагнути всіляко стимулювати й розвивати розумові здібності дитини, її навички досліджень за допомогою книг, енциклопедій, збірників, діаграм, подорожей, технологій, мистецтва й активного досвіду. Дуже важливо водити дитину в бібліотеки. Нехай діти занурюються в Інтернет, користуються комп'ютером для своїх досліджень і, звісно ж, багато читають. Дітям, які рідко залишають затишну домівку, треба показати, як виглядає жваве місто. Водіть їх у музеї та художні галереї, навчальні заклади та історичні місця, щоб розширити й поглибити основу для навчання й задовольнити їх допитливість.

Заохочуйте дружбу й захоплення дитини. Обдарованим дітям потрібні друзі, схожі на них, щоби грати й обмінюватись ідеями. Заохочуйте дружбу вашої дитини, розмовляйте з її друзями й демонструйте цінність справжньої дружби на власному прикладі. Батьки повинні заохочувати хобі й захоплення своїх дітей, допомагати їм ділитися своїми інтересами з однолітками та друзями.

Не перешкоджайте незвичайним запитанням або точці зору. Батьки не повинні прямо, опосередковано чи потай вважати фантазії дитини, її оригінальність, дивні запитання, уявних друзів або неординарні психічні процеси чимось поганим чи незвичайним. Не можна перешкоджати фантазії обдарованих дітей. Замість того щоби сміятись над дитиною, смійтесь разом з нею, прагніть розвивати її почуття гумору та збалансований світогляд.

Не варто перенасичувати життя дитини різними заняттями. Багато батьків уважають, що весь вільний час дитини треба заповнити різного роду додатковими заняттями. Дорослі не хочуть, щоб вона нудьгувала. Дозвольте їй нудьгувати й розпоряджатись часом самостійно, на свій розсуд, не використовуючи його виключно відповідно до планів дорослих. Іноді батьки переймаються із приводу того, що дитина витрачає час на перегляд телевізійних програм або читання бульварних журналів. І хоча жодна дитина не повинна проводити в таких заняттях весь свій вільний час, не можна очікувати, що діти постійно будуть займатись лише високоінтелектуальними видами діяльності. Пам'ятайте: і телебачення, й журнали потрібні для росту й розвитку дитини, вони допомагають їй зміцнювати соціальні зв'язки зі своїми менш обдарованими однолітками й розуміти масову культуру. У всьому потрібен здоровий глузд!

Поважайте дітей та їх знання. Іноді навіть більше, ніж себе та свої власні знання. Якщо ви вважаєте, що дитина припустилась помилки, то повинні розуміти, що вона зробила це не навмисно. Якщо дитина хоче дотримуватись власних методів вирішення проблем або завдань, втручайтесь тільки тоді, коли для неї існує небезпека фізичної або емоційної шкоди. Якщо ви хочете, щоб дитина виконала ваше завдання, дайте їй загальні вказівки, якими вона повинна керуватись, та уникайте конкретних і чітких інструкцій, які не враховують особливості особистості вашої дитини чи якось обмежують її.

Беріть участь у плануванні та проведенні шкільних заходів і громадських програм для обдарованих дітей. Підтримуйте зусилля школи, спрямовані на проведення заходів для таких дітей. Допомагайте зацікавлювати ними батьківський комітет; просіть допомоги при їх проведенні. Підтримуйте гуртки за інтересами та спеціальні освітні програми. Будьте активними. Працюйте над розумінням і підтримкою в суспільстві особливих освітніх потреб обдарованих дітей і співпрацюйте з іншими батьками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: корисні поради, батьки, дитина


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Не ігноруйте сміх дітей. Це важливо.

Ось чому батьки повинні сміятися над жартами своїх дітей

Сімейні справи | 10:30, 03.03.2024

Не ігноруйте сміх дітей. Це важливо.

Спираючись на теорії дитячого психолога Шарлотти Резник та деяких інших фахівців, ця стаття, опублікована Vida Madre, закликає батьків задуматися про

Не можна цілувати дітей в губи - психологи

Сімейні справи | 09:30, 03.03.2024

Спираючись на теорії дитячого психолога Шарлотти Резник та деяких інших фахівців, ця стаття, опублікована Vida Madre, закликає батьків задуматися про те, як має проявлятися вираз любові до своїх дітей.

Найчастіший камінь спотикання — харчування дитини. Бабусі, що діють зі своїх найкращих спонукань, закривають очі на вимоги матерів і намагаються все з

Як люблячі бабусі прищеплюють внукам погані звички?

Сімейні справи | 06:20, 03.03.2024

Найчастіший камінь спотикання — харчування дитини. Бабусі, що діють зі своїх найкращих спонукань, закривають очі на вимоги матерів і намагаються все зробити по-своєму. До чого це призводить, описали експерти.

Бути мамою — неймовірно складний, божевільний і гарний досвід, який може пережити жінка. Очікування від ваших вчинків великі, але це не означає, що ви

Як позбутися почуття провини перед дитиною?

Сімейні справи | 14:50, 02.03.2024

Бути мамою — неймовірно складний, божевільний і гарний досвід, який може пережити жінка. Очікування від ваших вчинків великі, але це не означає, що ви повинні бути ідеальними у 100% випадків. Сьогодні говоримо про те, як вчинити, якщо ви відчуваєте п

Після народження дітей проблеми в парі перестають бути тільки вашими. Розбираємося, чи варто приховувати від дітей конфлікти з партнером, як розмовлят

Чи варто дітям розповідати про сімейні проблеми?

Сімейні справи | 11:20, 01.03.2024

Після народження дітей проблеми в парі перестають бути тільки вашими. Розбираємося, чи варто приховувати від дітей конфлікти з партнером, як розмовляти з ними про проблеми у стосунках і як допомогти дитині не звинувачувати себе в сімейних негараздах.

Багато досліджень показують, що більшість батьків менш щасливі, ніж їх бездітні однолітки. Однак при цьому упускається один нюанс. За даними нового до

Наявність дітей робить людей щасливішими, але після того, коли вони починають жити окремо

Сімейні справи | 10:30, 01.03.2024

Багато досліджень показують, що більшість батьків менш щасливі, ніж їх бездітні однолітки. Однак при цьому упускається один нюанс. За даними нового дослідження, батьки все ж є щасливішими бездітних людей — але тільки в кінці життя, коли діти від них

Кажуть, з появою дитини в сім'ю приходить щастя, а ще кажуть, діти вчать дорослих любити по-справжньому. Що ж... всього пів року тому я б з цим поспер

Посібник для втомлених батьків: Що робити, якщо дратує власна дитина?

Сімейні справи | 09:30, 01.03.2024

Кажуть, з появою дитини в сім'ю приходить щастя, а ще кажуть, діти вчать дорослих любити по-справжньому. Що ж... всього пів року тому я б з цим посперечалася. Постійне ниття і крики, розкидані всюди іграшки, розмальовані шпалери, покалічена кішка, до

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: