Чому ми не йдемо зі стосунків, в яких нам погано?

Adoption
Date
  • 123 Переглядів
Більшості жінок знайома ця ситуація: у стосунках щось йде не так, але ми до останнього продовжуємо робити все, щоб налагодити їх. Шукаємо компроміси, працюємо над собою і будь-якою ціною намагаємося відновити колишню романтику. Втім, час іде, а ситуація лише погіршується, крадучи нашу впевненість у собі, здоровʼя та інші ресурси. То чому ж нам так складно просто піти?

3935_7.jpg (25.85 Kb)

Виховані терпіти і пробачати
Найвагоміша причина, що змушує терпіти погане ставлення до себе – це виховання. Патріархальний світ вчить жінок бути зручними, а в суспільстві й досі зустрічаються погляди про "неповноцінність" жінки без чоловіка. Тож жінки – нерідко цілими поколіннями – скаржаться на горе-чоловіків, але продовжують залишатися у деструктивних стосунках.

Так само поколіннями поширюються шкідливі наративи, які змушують залишатися в токсичному середовищі – "звикне, то й полюбить", "якщо бʼє – отже, любить" тощо. Але домашнє насильство не має бути нормою, його не потрібно терпіти і пробачати.

Синдром вивченої безпорадності
Це небезпечний психологічний стан, у якому людина почувається беззахисною та безсилою перед труднощами, що зʼявляються в її житті. І, на жаль, психологічне насильство у стосунках працює саме на напрацювання цього синдрому: якщо спершу потерпіла ще намагається протистояти кривдникові або принаймні відчуває спротив, який може дати сили на самозахист, то зрештою припиняє відчувати власні сили змінити бодай щось.

Синдром вивченої безпорадності тісно повʼязаний із почуттям провини: жінка почувається винною у проблемах, які виникають у стосунках, а тому заперечує, що щось йде не так, і вдає, що всім задоволена. На додаток жінки можуть відчувати ніжність до свого партнера і боятися його втратити, оскільки самотність здається гіршим варіантом подій.

Вивчена безпорадність здатна неабияк зіпсувати життя, адже вона відчувається так, ніби альтернативи немає або що на краще ставлення до себе треба чимось заслужити. Це замкнене коло: партнер-абʼюзер робить усе, щоб знизити самооцінку і не дати жінці піти зі стосунків, але чим довше вона перебуває в цих стосунках – тим менше має впевненості і сил для виходу з кола насильства.

Нестача ресурсів
Складно зважитися припинити стосунки, якщо партнер фінансово забезпечує, допомагає з побутовими питаннями або вихованням дітей. У родинах з дітьми це особливо гостре питання, оскільки й ресурсів потрібно значно більше, і хотілося б, щоб дитина зростала в повноцінній сімʼї та не мала психологічних травм. Через усі ці фактори жінки часто відкладають рішення про розрив стосунків, сподіваючись, що все якось з часом владнається.

На жаль, у довгостроковій перспективі такі деструктивні стосунки негативно впливають на всіх членів родини. Тому навіть якщо у вас немає роботи, житла чи інших матеріальних благ для забезпечення себе та/або вашої дитини, краще звернутися до спеціалістів та отримати тимчасове житло, допомогу з працевлаштуванням, консультації з юридичних, психологічних і соціальних питань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: стосунки, мама, тато, проблеми в стосунках


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Цікаво, що такого ж впливу на жіноче здоров'я фахівці не виявили. Що, звісно, не може не порадувати предстваниць прекрасної половини людства.

Розлучення негативно впливає на фізичне і психічне здоров'я чоловіків

Сімейні справи | 11:20, 24.05.2024

Цікаво, що такого ж впливу на жіноче здоров'я фахівці не виявили. Що, звісно, не може не порадувати предстваниць прекрасної половини людства.

Складні батьки можуть порушувати кордони, шантажувати, перекладати відповідальність, вдаватися до гіперопіки, демонстративних страждань або руйнівної

Як покращити стосунки зі «складними» батьками?

Сімейні справи | 06:20, 23.05.2024

Складні батьки можуть порушувати кордони, шантажувати, перекладати відповідальність, вдаватися до гіперопіки, демонстративних страждань або руйнівної поведінки. Але налагодити з ними стосунки можна, якщо дотримуватися кількох кроків.

Шлюбного договору не варто боятися, це нормальна практика у багатьох країнах світу. Так кожен партнер може захистити свої статки, які нажив протягом ж

Шлюбний контракт: зрада чи раціональне рішення?

Сімейні справи | 01:20, 23.05.2024

Шлюбного договору не варто боятися, це нормальна практика у багатьох країнах світу. Так кожен партнер може захистити свої статки, які нажив протягом життя, а також врегулювати певні питання.

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються.

Як партнерам зберегти пристрасть після народження дитини?

Сімейні справи | 00:30, 23.05.2024

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються. І це не обов'язково має негативний сенс! Усе залежить від того, якими відносини були до появи дитини

Пробачити зраду чи розійтися? Як знову почати довіряти партнеру, який зрадив? Якщо ви розходитеся і у вас є діти, як не переносити зліть через свого п

Як відновити стосунки після зради: поради психолога

Сімейні справи | 00:30, 22.05.2024

Пробачити зраду чи розійтися? Як знову почати довіряти партнеру, який зрадив? Якщо ви розходитеся і у вас є діти, як не переносити зліть через свого партнера на дітей? З цими та іншими питаннями стикається кожен, хто відчув смак зради.

Знайомлячись в мережі, ми схильні ідеалізувати людей, закохуватись в образ, який собі уявили, проте, часто нас може чекати розчарування. Особливо, якщ

Чому чоловіки спілкуються на сайтах знайомств, але не хочуть зустрітися?

Сімейні справи | 09:30, 16.05.2024

Знайомлячись в мережі, ми схильні ідеалізувати людей, закохуватись в образ, який собі уявили, проте, часто нас може чекати розчарування. Особливо, якщо чоловік з вами довго спілкується, а зустрітися особисто не бажає. Це однозначно повинно насторожит

Іноді стає дуже дивно спостерігати за молодими людьми, котрі йдуть на побачення і замість того, щоб спілкуватися, витягають свої телефони і кожен скро

Як соцмережі впливають на наші стосунки?

Сімейні справи | 06:20, 16.05.2024

Іноді стає дуже дивно спостерігати за молодими людьми, котрі йдуть на побачення і замість того, щоб спілкуватися, витягають свої телефони і кожен скролить свою стрічку новин. Що з такого "спілкування" може хорошого вийти? Ми вирішили дізнатися, що со

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: