Як батькам і дітям разом ухвалювати рішення?

Adoption
Date
  • 247 Переглядів
Тотальний контроль як спосіб виховання негативно впливає на розвиток і психоемоційний стан дитини, її поведінку, звички й життєві установки в майбутньому. Так само і вседозволеність — розбещує дитя і перетворює на нарциса. Як ухвалювати рішення з дитиною, щоб вона вчилася самостійності?

6210_5.jpg (37.67 Kb)

Привчити дитину до самостійності можна шляхом власного прикладу і правильного виховання. Щоб дитина відчувала власну суб’єктність і усвідомлювала, що слухатись батьків потрібно заради власної безпеки та добробуту, дійте разом за правилом світлофора. Про таку практику розповіла гештальт-терапевтка Галина Зарипова.

Розподіліть разом із дитиною сфери відповідальності між батьками та дитиною на три умовні зони: зелену, жовту і червону. Зелена — дитяча відповідальність, жовта — батьків разом із дитиною, червона — лише батьків.

Для зручності намалюйте це на аркуші паперу, щоб дитина мала наочний приклад.

Зелена сфера — зона відповідальності дитини. Пропиши в її межах правила, ситуації та обставини, коли дитина може ухвалювати самостійні рішення.

Наприклад: коли читати книгу, коли телефонувати батькам, в які ігри гратися, що одягати, в якій послідовності виконувати домашнє завдання.

Жовта сфера — це правила, які можуть змінюватися для дитини залежно від ситуації, або рішення, щодо яких дитина має радитися з батьками.

Наприклад: на що витрачати кишенькові гроші, що їсти, які додаткові заняття або гуртки відвідувати, скільки часу проводити за телевізором або гаджетами, як проводити дозвілля, розпорядок дня.

Червона сфера — питання вирішують лише батьки. У цьому секторі зібрані правила, що стосуються безпеки дитини та її здоров’я.

Наприклад: не спілкуватися з незнайомцями та не відчиняти їм двері, не приймати запрошення від друзів піти в гості без відома батьків, не приймати пігулки без дозволу батьків, не втікати від батьків тощо.

Проаналізуйте разом готову схему. Якщо якогось кольору забагато, потрібно переглянути своє ставлення до ситуації. Наприклад, якщо більшість аркуша червона, можливо, ти багато забороняєш дитині.

Якщо багато жовтого, можливо, твої правила занадто умовні. Дитина має пам’ятати про важливість червоного сектору. Ці правила мають бути для неї непорушними та чіткими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: батьки і діти


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Давати чи ні другий шанс - це право і вибір кожного. Тут немає правильної відповіді. Адже хтось заслуговує на цей шанс, а є ті, кому і перший давати н

Чи варто відновлювати стосунки з тим, з ким вже розійшлися?

Сімейні справи | 12:10, 29.05.2024

Давати чи ні другий шанс - це право і вибір кожного. Тут немає правильної відповіді. Адже хтось заслуговує на цей шанс, а є ті, кому і перший давати не варто було.

Багато людей вважають, що тосунки перевіряють часом і відстанню. Що ж, можливо, у цьому є сенс. Адже, як показує практика багатьох пар, відстань витри

4 причини, чому стосунки на відстані не працюють

Сімейні справи | 09:30, 29.05.2024

Багато людей вважають, що тосунки перевіряють часом і відстанню. Що ж, можливо, у цьому є сенс. Адже, як показує практика багатьох пар, відстань витримують лише дуже міцні відносини.

Експерти з психології розповіли, що бити жінку - це неприпустимо. Як би чоловік не виправдовував свій вчинок. Що б вона не зробила чи зробила, не дає

Чому насправді чоловік піднімає руку на жінку?

Сімейні справи | 06:20, 29.05.2024

Експерти з психології розповіли, що бити жінку - це неприпустимо. Як би чоловік не виправдовував свій вчинок. Що б вона не зробила чи зробила, не дає права бити її!

Багато чоловіків бояться за свої телефони, мов за власне життя. Тож ніде не залишають їх без нагляду. Навіть в туалет ходять з телефоном. І в душ... А

Психологи розповіли, чому насправді жінки перевіряють телефони своїх чоловіків

Психологія | 00:30, 29.05.2024

Багато чоловіків бояться за свої телефони, мов за власне життя. Тож ніде не залишають їх без нагляду. Навіть в туалет ходять з телефоном. І в душ... А жінкам так і кортить заглянути, що ж такого приховують їхні другі половинки.

Як казав класик, вік любові не завада, проте фахівці іншої думки. І сьогодні ми вирішили дізнатися, яка різниця у віці між закоханими - найбільш невда

Найбільш невдала різниця у віці між чоловіком і жінкою

Сімейні справи | 08:30, 28.05.2024

Як казав класик, вік любові не завада, проте фахівці іншої думки. І сьогодні ми вирішили дізнатися, яка різниця у віці між закоханими - найбільш невдала.

Часто під вплив аб'юзера потрапляють дуже ранимі і чесні партнери, які вірно люблять і щиро вірять, що їхня друга половинка готова заради них на все і

5 улюблених фраз аб'юзера у стосунках

Сімейні справи | 06:20, 28.05.2024

Часто під вплив аб'юзера потрапляють дуже ранимі і чесні партнери, які вірно люблять і щиро вірять, що їхня друга половинка готова заради них на все і не може паразитувати на цих стосунках.

Батьки, які присвятили усе своє життя, почуваються непотрібними, коли їхні діти виростають. Такі батьки не знають, як дальше влаштовувати своє життя.

Як навчитися батькам бути непотрібними своїм дорослим дітям?

Сімейні справи | 00:30, 28.05.2024

Батьки, які присвятили усе своє життя, почуваються непотрібними, коли їхні діти виростають. Такі батьки не знають, як дальше влаштовувати своє життя. Тож потрібно навчитися жити власне життя і стати непотрібними своїм дорослим сину чи доньці.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: