Чи може молоко щепленої чи перехворілої матері захистити дитину від коронавірусу?

Adoption
Date
  • 532 Переглядів
Вчені довели, що у грудному молоці з'являються активні антитіла після вакцинації від COVID-19 та перенесеної коронавірусної інфекції.

1771_3201_one_max.jpg (25.37 Kb)

Дослідники спостерігали за 77 матерями, 47 з яких перехворіли на COVID-19, а 30 інших прищепилися від цієї інфекції вакцинами Pfizer та Moderna. Середній вік дітей учасниць першої групи становив три місяці, а другої групи – сім з половиною місяців.

У грудному молоці щеплених від коронавірусу матерів виявили високий вміст антитіл IgG, а у зразках, отриманих від жінок, що перехворіли, були високі титри антитіл IgA.

Активність антитіл IgA зберігалася на стабільному рівні у грудному молоці протягом трьох місяців після того, як було встановлено діагноз. Концентрація антитіл IgG у молоці щеплених матерів підвищувалася після кожної дози вакцини та поступово знижувалася протягом трьох місяців після введення другого компонента.

Антитіла IgG та IgA відіграють важливу роль у захисті організму від коронавірусу. В обох групах антитіла забезпечували нейтралізацію вірусу. Вченим було важливо дізнатись, наскільки вони активні.

«Одна річ — виміряти рівень антитіл, та інша — заявити, що антитіла виконують свої функції і можуть нейтралізувати SARS-CoV-2», — наголосила на особливості дослідження спеціалістка Бріджет Янг з Рочестерського університету.

Тим не менш, у дослідженні зазначається, що вчені не з'ясовували, чи справді антитіла з грудного молока здатні захистити дитину від коронавірусної інфекції. Незважаючи на те, що результати дослідження вражають, невідомо, чи можуть антитіла з грудного молока замінити вакцинацію для немовляти.

Дослідження грудного молока після вакцинації COVID-19 проводилося і раніше. Рівень антитіл залишався високим протягом трьох місяців.

Щоб передати дитині антитіла до коронавірусу, американські матері стали довше годувати грудьми, ніж зазвичай, і навіть додавати своє молоко в каші, смузі та пластівці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, антитіла, антитіл, молоці, коронавірусу, місяців, грудного, молока, інфекції, протягом


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

А ви пам'ятаєте про вакцинацію?

Які щеплення варто робити батькам

Щеплення | 20:00, 23.01.2024

А ви пам'ятаєте про вакцинацію?

Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудн

Коли роблять щеплення АКДП?

Щеплення | 08:20, 13.01.2024

Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудників перелічених інфекційних хвороб та є єдиним методом їх профілактики.

Інколи батьки воліють відмовлятися від щеплення через власні переконання.

Для чого взагалі потрібна вакцинація дітям

Щеплення | 21:00, 08.01.2024

Інколи батьки воліють відмовлятися від щеплення через власні переконання.

Далеко не вся інформація про вакцинацію є правдивою та достовірною.

Міфи про вакцинацію. У що не варто вірити батькам

Щеплення | 21:00, 05.01.2024

Далеко не вся інформація про вакцинацію є правдивою та достовірною.

Не варто думати, що щеплення - це виключно дитяча справа.

Коли батькам слід робити вакцину від дифтерії та правця

Хвороби | 21:00, 01.01.2024

Не варто думати, що щеплення - це виключно дитяча справа.

Питання вакцинації завжди збурює хвилю обговорення батьків та медиків.

Вакцинація. Що треба знати і чому не варто боятися

Хвороби | 17:05, 30.12.2023

Питання вакцинації завжди збурює хвилю обговорення батьків та медиків.

Зв’язок аутизму зі щепленнями – один з найбільш життєздатних і шкідливих медичних міфів. У нього немає ніякого наукового підтвердження, але зате є дат

Чи можуть щеплення стати причиною аутизму?

Щеплення | 00:35, 11.10.2023

Зв’язок аутизму зі щепленнями – один з найбільш життєздатних і шкідливих медичних міфів. У нього немає ніякого наукового підтвердження, але зате є дата виникнення – лютий 1998 року, коли в поважному науковому журналі The Lancet була опублікована стат

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: