Чи може молоко щепленої чи перехворілої матері захистити дитину від коронавірусу?

Adoption
Date
  • 202 Переглядів
Вчені довели, що у грудному молоці з'являються активні антитіла після вакцинації від COVID-19 та перенесеної коронавірусної інфекції.

1771_3201_one_max.jpg (25.37 Kb)


Дослідники спостерігали за 77 матерями, 47 з яких перехворіли на COVID-19, а 30 інших прищепилися від цієї інфекції вакцинами Pfizer та Moderna. Середній вік дітей учасниць першої групи становив три місяці, а другої групи – сім з половиною місяців.

У грудному молоці щеплених від коронавірусу матерів виявили високий вміст антитіл IgG, а у зразках, отриманих від жінок, що перехворіли, були високі титри антитіл IgA.

Активність антитіл IgA зберігалася на стабільному рівні у грудному молоці протягом трьох місяців після того, як було встановлено діагноз. Концентрація антитіл IgG у молоці щеплених матерів підвищувалася після кожної дози вакцини та поступово знижувалася протягом трьох місяців після введення другого компонента.

Антитіла IgG та IgA відіграють важливу роль у захисті організму від коронавірусу. В обох групах антитіла забезпечували нейтралізацію вірусу. Вченим було важливо дізнатись, наскільки вони активні.

«Одна річ — виміряти рівень антитіл, та інша — заявити, що антитіла виконують свої функції і можуть нейтралізувати SARS-CoV-2», — наголосила на особливості дослідження спеціалістка Бріджет Янг з Рочестерського університету.

Тим не менш, у дослідженні зазначається, що вчені не з'ясовували, чи справді антитіла з грудного молока здатні захистити дитину від коронавірусної інфекції. Незважаючи на те, що результати дослідження вражають, невідомо, чи можуть антитіла з грудного молока замінити вакцинацію для немовляти.

Дослідження грудного молока після вакцинації COVID-19 проводилося і раніше. Рівень антитіл залишався високим протягом трьох місяців.

Щоб передати дитині антитіла до коронавірусу, американські матері стали довше годувати грудьми, ніж зазвичай, і навіть додавати своє молоко в каші, смузі та пластівці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, антитіла, антитіл, молоці, коронавірусу, місяців, грудного, молока, інфекції, протягом


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Співробітники Управління з контролю за продуктами і ліками США заявили, що вакцини проти COVID-19 Pfizer-BioNTech (PFE.N) є ефективними та безпечними

Вакцини Pfizer безпечні для маленьких дітей

Щеплення | 08:00, 24.07.2022

Співробітники Управління з контролю за продуктами і ліками США заявили, що вакцини проти COVID-19 Pfizer-BioNTech (PFE.N) є ефективними та безпечними для використання у дітей у віці від 6 місяців до 4 років.

У дітей імунна система лише формується, тому ще не готова опиратися багатьом інфекційним хворобам. Через це вони є дуже вразливими до зараження туберк

Чи усім дітям потрібно робити пробу Манту?

Профілактика і лікування | 05:00, 22.07.2022

У дітей імунна система лише формується, тому ще не готова опиратися багатьом інфекційним хворобам. Через це вони є дуже вразливими до зараження туберкульозною паличкою або ж мікобактерією. Немовлята та малюки до двох років мають підвищений ризик розв

Цю дозу буде рекомендовано окремим категоріям населення.

В Україні хочуть запровадити четверту бустерну дозу вакцини проти COVID-19

Щеплення | 09:00, 10.07.2022

Цю дозу буде рекомендовано окремим категоріям населення.

На сьогодні, під час одного візиту до медичного закладу, можна буде щепитися одразу від кількох хвороб.

Медики дозволили одночасно вводити вакцини проти COVID-19 та інших інфекційних хвороб

Щеплення | 17:00, 06.07.2022

На сьогодні, під час одного візиту до медичного закладу, можна буде щепитися одразу від кількох хвороб.

Робити дитині щеплення чи ні - право вибору батьків і лише вони несуть за це відповідальність. Тому, якщо ви вирішили вакцинувати своє чадо, ознайомте

Які щеплення рекомендовано зробити дитині до року?

Немовля | 10:00, 02.06.2022

Робити дитині щеплення чи ні - право вибору батьків і лише вони несуть за це відповідальність. Тому, якщо ви вирішили вакцинувати своє чадо, ознайомтеся з наступною інформацією.

Якщо у вашої дитини після імунізації з’являється висип, не панікуйте. Це не ознака того, що ваша дитина заразилася хворобою, проти якої вона нещодавно

Чи можуть діти отримати висип від вакцинації?

Дитина | 23:00, 30.05.2022

Якщо у вашої дитини після імунізації з’являється висип, не панікуйте. Це не ознака того, що ваша дитина заразилася хворобою, проти якої вона нещодавно була імунізована. Вакцини можуть викликати побічні ефекти. Зазвичай вони незначні і тривають кілька

Щоб зрозуміти, як діють вакцини, потрібно спочатку поглянути на те, як організм бореться з хворобою.

Як вакцини діють на організм?

Щеплення | 17:00, 20.05.2022

Щоб зрозуміти, як діють вакцини, потрібно спочатку поглянути на те, як організм бореться з хворобою.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: