Які щеплення повинні мати люди, старші 25 років?

Adoption
Date
  • 5355 Переглядів
Перевірте, чи маєте ви всі щеплення, і якщо ні, зробіть їх, щоб впевнено перемогти у боротьбі з небезпечними хворобами.

6237_4.jpg (29.61 Kb)

В Україні є затверджений Календар профілактичних щеплень. Основний масив щеплень людина отримує до 16 років, а потім потрібен додатковий захист – ревакцинація кожні 10 років. Тобто 16 + 10 = 25+

Правець та дифтерія
Саме те щеплення, яке потрібно робити кожні 10 років до кінця життя. Перевірте, чи є у вас ревакцинація, якщо ні – не зволікайте, бо у війну ризик захворіти на правець та дифтерію зростає. Можна зробити в будь-якій поліклініці безкоштовно.

Кір
Це обов'язкове щеплення, робити його потрібно було ще в дитинстві (у 1 та 6 років). Але раптом вам не робили – дуже важливо надолужити. Кір сам по собі дуже небезпечний, а в дорослому віці може переноситись важче. Останній спалах кору в Україні був у 2017-2019 роках, і новий спалах цілком можливий. Дітям щеплення роблять безплатно, а от дорослим потрібно шукати за гроші в приватних клініках або купувати вакцину в аптеці і робити щеплення у поліклініці.

Гепатит В
Щеплення від гепатиту B стало обов'язковим у 2000 роках, тому всі, хто народились раніше, скоріше за все не вакциновані. Зараз будь-хто може опинитися в ситуації, коли потрібно буде хірургічно зашивати рани чи знадобиться переливання крові, тому ризик зараження вірусом гепатиту B зростає. Щепитись можна за гроші в приватних клініках (або аптека+поліклініка).

Пневмокок
Як COVID-19, так і грип можуть ускладнюватися бактеріальною пневмонією. Її найпоширеніша причина — пневмокок. Тому якщо ти в групі ризику захворіти на грип чи ковід (маєш супутні захворювання, вагітна, контактуєш по роботі з великою кількістю людей) – захисти себе і вакцинуйся. Щеплення доступне в приватних клініках.

Вітрянка
Якщо не хворіли в дитинстві, то варто зробити щеплення. Дорослі можуть хворіти з ускладненнями, і це точно куди неприємніше і небезпечніше, ніж 2 уколи. Особливо важливо вакцинуватися жінкам, які планують завагітніти. Вітрянка небезпечна для вагітних, а вакцинуватися проти неї під час виношування немовля не можна. Щеплення доступне в приватних клініках.

COVID-19
Війна, скупчення людей, нові варіанти Омікрону, зростання захворюваності та осіння хвиля. Аргументів задосить. Щеплення безплатне у будь-якому доступному пункті щеплень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: щеплення, вакцинація, вакцини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю

Які щеплення треба зробити найближчому оточенню новонародженої дитини?

Щеплення | 14:50, 22.05.2024

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю "акція" потрібно продовжити і для батьків немовляти, і для тих, хто часто перебуває з дитям.

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симпт

Реакція дітей після щеплення: міфи про алергію і справжні симптоми

Щеплення | 09:30, 13.05.2024

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симптоми і нормальна реакція організму. Саме вона і свідчить, що організм відреагував на вакцину.

Вірус кору дуже заразний. Якось доктор Комаровський зазначав, що якщо ви живете у багатоповерхівці і неподалік є ще один будинок, де проживає інфікова

Як вберегти дитину від кору?

Інфекції | 08:30, 05.05.2024

Вірус кору дуже заразний. Якось доктор Комаровський зазначав, що якщо ви живете у багатоповерхівці і неподалік є ще один будинок, де проживає інфікований дорослий чи дитина, і він відчинить вікно, і у вас воно теж відчинене, то з вітром вірус може пе

Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудн

Коли дітям роблять щеплення АКДП?

Дитина | 08:30, 19.03.2024

Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудників перелічених інфекційних хвороб та є єдиним методом їх профілактики.

В Україні є десять небезпечних хвороб, від яких передбачена обов’язкова вакцинація дітей. Коли треба вакцинувати дітей від гепатиту B, туберкульозу та

Новий календар профілактичних щеплень від МОЗ

Щеплення | 11:20, 16.03.2024

В Україні є десять небезпечних хвороб, від яких передбачена обов’язкова вакцинація дітей. Коли треба вакцинувати дітей від гепатиту B, туберкульозу та інших хвороб, які зміни ввели й для чого вони потрібні, детально розповіли у Центрі громадського зд

Перевірте, чи маєте захист від усіх важких інфекцій, що зазначені у календарі, та потурбуйтесь про те, щоб вчасно оновити свій захист.

Які щеплення слід оновити у дорослому віці?

Щеплення | 11:30, 12.03.2024

Перевірте, чи маєте захист від усіх важких інфекцій, що зазначені у календарі, та потурбуйтесь про те, щоб вчасно оновити свій захист.

А ви пам'ятаєте про вакцинацію?

Які щеплення варто робити батькам

Щеплення | 20:00, 23.01.2024

А ви пам'ятаєте про вакцинацію?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: