Яка справжня роль тата у вихованні дитини?

Adoption
Date
  • 78 Переглядів
Бути строгим - це не роль батька! У чому полягає суть батьківського (татового) виховання?

6354_yayayalrvapmppa.jpg (20.51 Kb)

Батько — голова дому, тому для дітей він найвищий авторитет. Від нього дитина довідується, що поза і понад його авторитетом є ще авторитет Бога, Церкви, держави. Тому він учить також дітей пошани до всякого авторитету, з яким вони мають справу. Дитина вчиться від батька поважати Божі заповіді та церковні приписи, цивільні закони, авторитет школи, учителя, громади.

Батько навчає дітей дисципліні й послуху стосовно себе й матері. Він бере в оборону авторитет матері. Діти повинні виростати в тому переконанні, що над ними постійно наглядає око їхнього батька. Тому він завжди зважає на їхні слова, бесіду, поведінку, навчання у школі, їхню забаву.

Колишній Президент США Джон Ф. Кеннеді про виховання, отримане від свого батька, говорив: «Мій батько, коли я був малий, у силу різних причин не міг бути так багато з нами, як інші батьки. Але чи був він з нами, чи ні, завжди давав нам відчути, що ми були для нього чимсь найважливішим у світі. Він цікавився усім, що ми робили. Ставив нам перед очі зразок-ідеал, і з цього огляду був непоступливий, коли ми не осягали того ідеалу. Ця вимога батька була для нас дуже важливою».

Важливими є авторитет, слова, науки чи перестороги батька для дітей, але набагато важливіший його особистий приклад. Сила доброго чи злого прикладу батька дітей будує або руйнує їх. Вони хочуть у своєму батькові бачити живий приклад того, чого він учить. Отож, батько мусить давати дітям добрий приклад щодо заховання Божих заповідей і церковних законів та законів цивільної влади. Він ніколи не сміє перед своїми дітьми про ті закони легковажно говорити, або навіть собі з них кпити чи вчити дітей, як ці закони не зберігати. Батько має дати дітям приклад пошани імені ближнього та його честі й ніколи в присутності дітей зле про інших не говорити.

Один батько оповідає про такий випадок у своїй родині при святкуванні Дня батька. «Увечері того дня я підслухав молитву мого малого синочка. Він, клячучи, зі сльозами на очах перепрошував Бога за все те, чим образив батька. Свою молитву закінчив так: «Мій Боже, я прошу Тебе, зроби мене таким мудрим і сильним, як мій батько. Я знаю, що Ти це можеш зробити». А коли мій синок уже спав, тоді я клякнув біля його ліжка і визнав свої провини щодо нього; схиливши голову, я так молився: «Мій Боже, зроби мене такою дитиною, як мій синок: чистою і доброю, яка щиро вірить Тобі».

о.Юліян Катрій

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: тато, батько, виховання, дитина


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Дефіцит заліза: перші симптоми

Мама | 10:30, 01.03.2021

Одним із симптомів дефіциту заліза в організмі може бути дивний гастрономічний потяг до речей, що не належать до їжі.

Червоні родимки: чи варто непокоїтись?

Мама | 14:00, 28.02.2021

Ангіоми насправді не є родимками.

Секс врятує від безсоння

Секс | 11:00, 27.02.2021

У рекомендаціях з приводу безсоння рідко згадують допоміжний засіб для сну, який безкоштовний і доступний для більшості людей.

Здорове серце та мозок: як харчуватись?

Харчування | 15:00, 26.02.2021

Раціон харчування може суттєво впливати на функції різних органів.

Хороший настрій - запорука здоров'я

Мама | 14:30, 26.02.2021

Настрій може впливати на здоров'я. Таку думку висловлює доктор Ерін Мічос, глава відділення серцево-судинного здоров'я жінок в Медичній школі Джонса Хопкінса в Балтиморі.

Музика полегшує життя на самоізоляції

Мама | 14:00, 26.02.2021

Слухати музику не тільки приємно, а й корисно.

Опубліковані наукові дослідження довели, що у батьків є улюбленці серед дітей. Мами більше тягнуться до доньок, а тати – до синів.

Вчені розповіли, кого з дітей батьки вважають улюбленцями

Сімейні справи | 10:00, 26.02.2021

Опубліковані наукові дослідження довели, що у батьків є улюбленці серед дітей. Мами більше тягнуться до доньок, а тати – до синів.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: