Апендицит та вагітність: що варто знати, щоб уникнути фатальних наслідків

Adoption
Date
  • 954 Переглядів
Апендицит під час вагітності зустрічається в 0,03-5,20% випадків. Перфорація червоподібного відростка спостерігається в 14% оперативних втручань, зроблених у зв'язку з підозрою на апендицит під час вагітності, і відзначається у 25-43% хворих з підтвердженим діагнозом.

jkgjghjhg.jpg (20.53 Kb)


В цілому на першу половину вагітності доводиться 3/4 всіх спостережень гострого апендициту. Найбільш часто апендицит виникає в першому (19-32%) і другому триместрі вагітності (44-66%) вагітності, рідше в III триместрі (15-16%) і післяпологовому періоді (6-8%). Під час вагітності діагностика гострого апендициту, як і інших захворювань, що супроводжуються симптомами "гострого живота", більш складна, ніж у невагітних.

Майже 2/3 хворих з апендицитом, які звернулися за допомогою в жіночу консультацію, були спрямовані в пологовий будинок з діагнозом загрози передчасного переривання вагітності. В цілому на догоспітальному етапі правильний діагноз гострого апендициту був встановлений тільки у 42,9% вагітних. Таким чином, більш ніж в 50% спостережень апендициту у вагітних допускалася діагностична помилка, що тягло за собою непрофільну госпіталізацію хворих і відстрочку операції.

Значно небезпечніша поява апендициту в пізні терміни вагітності, коли вже великих розмірів вагітна матка відтісняє сліпу кишку, а разом з нею і червоподібний відросток догори, порушуються старі спайки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що потрібно взяти до пологового будинку: 5 порад для майбутніх мам

Вагітність при апендициті часто вже не донаошується і переривається. При появі ознак запалення апендициту вагітну необхідно негайно відправити до лікарні. При гострій формі протікання захворювання пацієнтку необхідно оперувати. Після такої операції в ранні терміни вагітності остання благополучно доношується; в пізні ж терміни вагітності, ближче до пологів, слідом за оперативним втручанням може наступити родова діяльність, яка погіршує перебіг післяопераційного періоду.

Джерело: tvoymalysh.com.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, апендицит, поради, наслідки, рекомендації


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі


В 21 веке беременность – это прекрасный повод быть красивой и стильной. Будущие мамы в наше время имеют огромный выбор разнообразной одежды, которая с

Ассортимент и правильный выбор одежды для беременных и кормящих

Вагітність та пологи | 16:54, 04.11.2019

В 21 веке беременность – это прекрасный повод быть красивой и стильной. Будущие мамы в наше время имеют огромный выбор разнообразной одежды, которая своим внешним видом ничуть не уступает той, что мы можем наблюдать в коллекциях модных домов на сезон

Контроль за своим здоровьем и здоровьем будущего малыша – важное дело!

Почему беременным нужно стать на учет в остеопата

Вагітність та пологи | 00:47, 21.10.2019

Контроль за своим здоровьем и здоровьем будущего малыша – важное дело!


Коли все гаразд, а коли варто проконсультуватися в лікаря?

Коли потрібно звертати увагу на рухи малюка в утробі

Вагітність та пологи | 08:05, 12.09.2019

Коли все гаразд, а коли варто проконсультуватися в лікаря?

ТМ

Преимущества покупок в интернет-магазине одежды для беременных "Юла мама"

Вагітність та пологи | 01:47, 28.07.2019

ТМ "Юла мама" – известный производитель одежды для беременных женщин. Под этим брендом выпускается продукция для разных сезонов и случаев носки. Компания занимает лидирующие позиции на рынке благодаря широкому ассортименту, высокому качеству и конкур

Домашні засоби, які довзолені майбутнім матусям

П'ять масок для красивого обличчя вагітної

Вагітність та пологи | 00:45, 28.07.2019

Домашні засоби, які довзолені майбутнім матусям

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: