Апендицит та вагітність: що варто знати, щоб уникнути фатальних наслідків

Adoption
Date
  • 1074 Переглядів
Апендицит під час вагітності зустрічається в 0,03-5,20% випадків. Перфорація червоподібного відростка спостерігається в 14% оперативних втручань, зроблених у зв'язку з підозрою на апендицит під час вагітності, і відзначається у 25-43% хворих з підтвердженим діагнозом.

jkgjghjhg.jpg (20.53 Kb)


В цілому на першу половину вагітності доводиться 3/4 всіх спостережень гострого апендициту. Найбільш часто апендицит виникає в першому (19-32%) і другому триместрі вагітності (44-66%) вагітності, рідше в III триместрі (15-16%) і післяпологовому періоді (6-8%). Під час вагітності діагностика гострого апендициту, як і інших захворювань, що супроводжуються симптомами "гострого живота", більш складна, ніж у невагітних.

Майже 2/3 хворих з апендицитом, які звернулися за допомогою в жіночу консультацію, були спрямовані в пологовий будинок з діагнозом загрози передчасного переривання вагітності. В цілому на догоспітальному етапі правильний діагноз гострого апендициту був встановлений тільки у 42,9% вагітних. Таким чином, більш ніж в 50% спостережень апендициту у вагітних допускалася діагностична помилка, що тягло за собою непрофільну госпіталізацію хворих і відстрочку операції.

Значно небезпечніша поява апендициту в пізні терміни вагітності, коли вже великих розмірів вагітна матка відтісняє сліпу кишку, а разом з нею і червоподібний відросток догори, порушуються старі спайки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що потрібно взяти до пологового будинку: 5 порад для майбутніх мам

Вагітність при апендициті часто вже не донаошується і переривається. При появі ознак запалення апендициту вагітну необхідно негайно відправити до лікарні. При гострій формі протікання захворювання пацієнтку необхідно оперувати. Після такої операції в ранні терміни вагітності остання благополучно доношується; в пізні ж терміни вагітності, ближче до пологів, слідом за оперативним втручанням може наступити родова діяльність, яка погіршує перебіг післяопераційного періоду.

Джерело: tvoymalysh.com.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, апендицит, поради, наслідки, рекомендації


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як і будь-які небезпечні фталати

Освіжувачі повітря можуть викликати викидень

Вагітність та пологи | 12:00, 21.03.2020

Як і будь-які небезпечні фталати

Чи можна його

Коли потрібно одягати допологовий бандаж

Вагітність та пологи | 14:00, 18.03.2020

Чи можна його "виписати" самостійно?


Як би вам не хоітлося двох малюків з мінімальною різницею у віці, прислухайтеся лікарів!

Чому народження дітей-погодок - шкідливе для організму матері?

Вагітність та пологи | 16:00, 10.03.2020

Як би вам не хоітлося двох малюків з мінімальною різницею у віці, прислухайтеся лікарів!

Від дати народження людини залежить її доля, дана від Прирoди. У момент народження дитини на неї діють енергії, які формують натальну карту людини або

Китайський гороскоп зачаття дитини. Коли найкращий час?

Зачаття | 04:34, 05.03.2020

Від дати народження людини залежить її доля, дана від Прирoди. У момент народження дитини на неї діють енергії, які формують натальну карту людини або карту долі ба цзи. У кожної людини будуть свої енергії, що визначають її сильні і слабкі сторони, їКоментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: