Самовільний аборт

Adoption
Date
  • 10392 Переглядів
Загроза викидня виникає в 25% вагітностей. "Наша мама" з'ясувала, у чому причини такого аборту.

Самовільний аборт - це спонтанне природне переривання вагітності терміном до 22 тижнів. Відбувається це через порушення розвитку плоду або будь-яких патологій у матері. У народі мимовільний аборт називається викиднем. Відмінність викидня від передчасних пологів в тому, що при передчасних пологах, які відбуваються на 22-37 тижнях вагітності, народжується життєздатна дитина масою не менше 500 г.

Типовими симптомами є біль внизу живота, блювання, аномальні кровотечі, болі в області малого тазу, біль у попереку, кров'янисті виділення, тиск на пряму кишку.
Окрім цього, симптоми викидня залежать від терміну вагітності. Так, якщо самовільний аборт відбувається на ранніх термінах, то починається він з кровотечі. А біль - або незначний, або його взагалі немає.

При викидні на пізніх термінах перший симптом - сильний переймоподібний біль, а кровотеча починається пізніше. Симптомами мимовільного аборту можуть також бути: біль в області спини, блювання, вилиття навколоплідних вод.

Аборт - це переривання вагітності, що закінчується народженням незрілого і нежиттєздатного плода. Іноді він запланований, частіше це відбувається мимоволі, без бажання жінки. Такими мимовільними абортами, згідно зі статистикою, закінчується 15-20% вагітностей. Хоча є думка, що значне число мимовільних абортів відбувається на дуже ранніх термінах, і жінки їх не помічають. Тоді число викиднів зростає до 50-78%. При цьому 60% з них зумовлені якимись хромосомними аномаліями, тому більшість викиднів, що відбулися в першому триместрі вагітності, багато лікарів кваліфікують як прояв природного відбору.

За стадіями вагітності аборти поділяються на:
-інфраклінічний аборт, що стався на дуже ранній стадії вагітності;
-аборт протягом першого триместру;
-аборт протягом другого триместру;
-повторні аборти.

Найчастіше мимовільний аборт відбувається на третьому місяці вагітності, на другому і четвертому - набагато рідше. А скільки їх відбувається на першому місяці, порахувати дуже складно. Відбутися це може через певні перенесені або поточні захворювань (сифіліс, токсоплазмоз, бруцельоз, лістеріоз), особливостей конституції і розвитку жінки (аномалії розвитку статевих органів, інфантилізм), патологій плодового яйця і захворювань другого батька. Також причиною самовільного аборту можуть стати попередні аборти, маленький інтервал між вагітностями, резус-конфлікт, гормональні порушення (надлишок чоловічих гормонів, цукровий діабет), куріння, вживання алкоголю і наркотиків, важкі або шкідливі умови праці і навіть якість харчування.

Розрізняють декілька видів мимовільного аборту, в залежності від ступеня відшарування плодового яйця і спорожнення порожнини матки:
загрозливий викидень;
початковий викидень;
аборт в ходу;
неповний аборт;
повний аборт.

Тепер більш докладно про кожен із них.

Загроза викидня виникає в 25% вагітностей. Приблизно половина з них закінчується викиднем. Відшарування плодового яйця при цьому не відбувається, кров'яних виділень може і не бути, турбують переймоподібні болі внизу живота, можливе зменшення ознак вагітності - набухання молочних залоз, нудоти, частого сечовипускання ...

При початковому викидню - кровотеча і переймоподібний біль посилюються, матка болюча при пальпації. Плодове яйце частково відділяється від матки.

При аборті в ходу відшарування плоду посилюється, крім кровотечі і схваткообразной болю ще з'являється відчуття здавлення прямої кишки і позиви до дефекації.

При неповному аборті зазвичай народжується частина плодового яйця. А залишена в матці частина заважає її скороченню і гемостазу. Кровотеча продовжується і може призвести до геморагічного шоку. Навіть якщо плодове яйце ніби як вийшло повністю, а кровотеча незначна, все одно протягом 5-6 днів є ризик відновлення кровотечі через залишки частинок плодового яйця, освіти плацентарного поліпа та інфікування.

Повний аборт частіше відбувається на пізніх термінах. Плодове яйце виходить повністю, супроводжується це болями і кровотечею. Після виходу матка скорочується, а кровотеча припиняється.
Можливо також те, що аборт так і не відбувся. У цьому випадку загиблий плід не виходить з матки.

Якщо мимовільний аборт відбувається тривалий час, в матку може проникнути інфекція з піхви. При цьому, якщо запалення відбувається тільки в матці - це неускладнений інфікований аборт, а якщо інфекція поширюється на всі органи малого тазу, то ускладнений інфікований аборт. Можливе також поширення інфекції по всьому організму. Цей стан називається септичним абортом.

Лікування

Отже, при підозрі на мимовільний аборт обов'язково проводять трансвагінальне УЗД, щоб з'ясувати, як протікає вагітність і чи не загинув плід. Якщо це вже не перший мимовільний аборт у жінки, проводять обстеження батьків на предмет носійства хромосомних аномалій, інфекцій, наявності яких системних захворювань та анатомічних аномалій жінки, що не дозволяють нормально виносити вагітність.

Як тільки жінці здається, що у неї «щось не так», вона тут же повинна звернутися до гінеколога. З одного боку, далеко не кожна кровотеча при вагітності - ознака мимовільного аборту. З іншого - краще перестрахуватися. Якщо патологій немає і плід живий, при загрозі викидня призначають постільний режим, вітаміни, препарати для розслаблення, дієту. Секс в такому стані не рекомендується. Як правило, при загрозі викидня жінку кладуть в стаціонар.
У деяких випадках при загрозі викидня призначають гормональні та антибактеріальні засоби. Іноді потрібно і хірургічне втручання.

Якщо плід загинув, необхідно видалити його з матки. Процедура проводиться в стаціонарі і до завершення аборту, а іноді і декілька днів після, жінка повинна перебувати під наглядом лікаря. Їй переливають кровозамінники при великій крововтраті, проводять вишкрібання матки. У деяких випадках, наприклад при шийній вагітності, можуть видалити і матку.

При необхідності призначають анальгетики, антірезусний імуноглобулін.

На жаль, в разі викидня можливі ускладнення. При вискоблюванні це перфорація, інфікування матки, маткова кровотеча. Часто після мимовільного аборту буває депресія.

Профілактика

Для більшості ранніх абортів (до 12-ти тижнів) специфічної профілактики не існує. Тільки вітаміни, правильне харчування, відсутність стресів, обмеження фізичного навантаження. Також вагітним не можна піднімати тяжкості, так як це теж може стати причиною самовільного аборту. Деякі лікарі вважають, що до 8-го тижня вагітності гормональна терапія недоречна, так як заважає природному відбору.

Взагалі, терапевтична підтримка вагітності виправдана тільки в тому випадку, якщо УЗД підтвердило життєздатність плода. Вона включає в себе постільний режим, спазмолітики і міорелаксанти (препарати, що розслаблюють гладку мускулатуру), гормональну терапію.

Якщо у жінки вже було три викидня, їй необхідно провести такі обстеження:
генетичне обстеження обох партнерів. Воно допоможе виявити хромосомні аномалії, які можуть бути причиною загибелі ембріона.
гістерографіі. Це дослідження допоможе виявити патології розвитку матки, наприклад, спайки, перегородки, інші вади розвитку.
гормональне обстеження.
аналізи на інфекції.
імунологічний аналіз. Іноді причиною викидня може бути слабкий або, навпаки, занадто сильний імунітет.

Залежно від результатів досліджень лікар призначить ефективне лікування для вирішення цієї проблеми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: самовільний аборт, викидень, плід, патологія


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі


Намагайтеся залишатися спокійною

Як стрес під час вагітності впливає на малюка

Вагітність та пологи | 12:25, 10.07.2019

Намагайтеся залишатися спокійною

Що робити, якщо ви не можете привести себе до тями?

Депресія у вагітних: основні причини і способи лікування

Психологія | 11:00, 06.07.2019

Що робити, якщо ви не можете привести себе до тями?

Навіть під контролем лікаря ця процедура може бути дуже небезпечною.

Які наслідки медикаментозного аборту для організму?

Вагітність та пологи | 12:31, 12.06.2019

Навіть під контролем лікаря ця процедура може бути дуже небезпечною.

Права, які має вагітна при пологах.

Які права має жінка під час пологів

Вагітність та пологи | 09:30, 08.06.2019

Права, які має вагітна при пологах.

Вчені спростували одне з найбільших помилок людської вагітності. Виявляється, твердження, що матка - це стерильна середовище, в якому росте ембріон, п

У матці є свій мікроб ДНК

Вагітність та пологи | 23:30, 07.06.2019

Вчені спростували одне з найбільших помилок людської вагітності. Виявляється, твердження, що матка - це стерильна середовище, в якому росте ембріон, помилкове.

Кожна вагітна жінка має права, які саме - читайте далі.

Які права має вагітна жінка

Вагітність та пологи | 09:30, 06.06.2019

Кожна вагітна жінка має права, які саме - читайте далі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: