Медики: у жінок, які пережили стрес, частіше народжуються дівчатка

Adoption
Date
  • 127 Переглядів
В Університеті Гренади встановили, що жінки, які переживають стрес під час вагітності, частіше народжують дітей жіночої статі.

Стрес під час вагітності впливає на стать дитини


Науковці фіксували рівень їхньогостресу до, під час і після зачаття за допомогою оцінки концентрації кортизолу у волоссі і різних психологічних тестів. Вимірювання кортизолу в зразках волосся, взятих приблизно на 8-10 тижні вагітності, показало концентрацію кортизолу у вагітної жінки за попередні три місяці (один місяць відповідає сантиметру росту волосся).

Згодом вчені зафіксували різні змінні, пов'язані з народженням і статтю дитини. Жінки, які народили дівчаток, показали більш високі концентрації кортизолу (вище майже в 2 рази) у волоссі за кілька тижнів до, під час і після моменту зачаття, ніж ті, у яких народилися хлопчики.

Все це говорило про те, що у матерів дівчаток була активована система гіпоталамус-гіпофіз-надниркові залози, яка включає збільшення секреції кортизолу і змінює концентрацію статевих гормонів під час зачаття. З одного боку, є докази того, що тестостерон може впливати на визначення статі дитини, оскільки чим вищий рівень пренатального стресу, тим вищий рівень тестостерону у жінки.

З іншого боку, існують наукові докази того, що сперматозоїди, що несуть Х-хромосому (визначає жіноча стать), краще проходять через цервікальний слиз в несприятливих обставинах. Отже, через гормональні зміни, пов'язані зі стресом у матері, ці сперматозоїди з більшою ймовірністю доберуться до яйцеклітини, ніж сперматозоїди, що несуть Y-хромосому.

Відповідно до іншої теорії, зроблені висновки можна пов'язати з тим фактом, що в перші тижні відбувається більше випадків переривання вагітності з плодами чоловічої статі за медичними показаннями на тлі сильного материнського стресу. Доведено, що чоловічі (XY) плоди дозрівають повільніше, ніж жіночі (XX); вони, як правило, пов'язані з великою кількістю ускладнень під час вагітності і передчасних пологів.

А при народженні у хлопчиків, швидше за все, будуть вкорочені теломери, що робить XY-плоди більш уразливими для несприятливих передпологових умов. Отже, жінки, які відчувають високий рівень стресу під час зачаття, можуть з меншою ймовірністю народити хлопчика.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, стрес, стать дитини


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вагітність може погіршувати стан здоров'я спини.

Біль у спині під час вагітності: кілька порад

Вагітність та пологи | 06:20, 17.04.2021

Вагітність може погіршувати стан здоров'я спини.

Користь граната при вагітності, в основному, пояснюється високим вмістом в ньому заліза, калію і вітаміну В 6.

Користь вживання гранатів під час вагітності

Мама | 23:00, 16.04.2021

Користь граната при вагітності, в основному, пояснюється високим вмістом в ньому заліза, калію і вітаміну В 6.

Вагітним жінкам потрібно бути обережними з вживанням кави.

Науковці: навіть помірне вживання кофеїну під час вагітності шкідливе

Мама | 13:30, 16.04.2021

Вагітним жінкам потрібно бути обережними з вживанням кави.

Стан здоров'я і соціально-економічний статус матері впливають на розвиток плоду та ймовірність передчасних пологів. Але роль батька ніколи не враховув

У бідних сім'ях дитина частіше народжується передчасно - дослідження

Вагітність та пологи | 10:00, 16.04.2021

Стан здоров'я і соціально-економічний статус матері впливають на розвиток плоду та ймовірність передчасних пологів. Але роль батька ніколи не враховувалась, тому фахівці з Чикаго вирішили заповнити цю прогалину. Виявилось, що якщо батько майбутньої д

Під час вагітності відбуваються деякі фізіологічні та психологічні зміни. Вони можуть сприяти утворенню каменів у нирках.

Вагітність сприяє утворенню каменів у нирках

Вагітність та пологи | 09:00, 16.04.2021

Під час вагітності відбуваються деякі фізіологічні та психологічні зміни. Вони можуть сприяти утворенню каменів у нирках.

Якщо жінка хоче мати дітей, важливо, щоб її організм не відчував нестачі в певних поживних речовинах.

Продукти, які підвищують фертильність жінок

Мама | 22:00, 15.04.2021

Якщо жінка хоче мати дітей, важливо, щоб її організм не відчував нестачі в певних поживних речовинах.

Що робити, якщо не виходить завагітніти ? Іноді жінкам, які не можуть завагітніти, лікарі кажуть, що проблема - зайва вага. Кому варто хвилюватися і п

Чи впливає зайва вага на можливість завагітніти

Плануємо дитину | 21:00, 15.04.2021

Що робити, якщо не виходить завагітніти ? Іноді жінкам, які не можуть завагітніти, лікарі кажуть, що проблема - зайва вага. Кому варто хвилюватися і починати худнути?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: