Токсоплазмоз вагітних: чи всі кішки небезпечні?

Adoption
Date
  • 417 Переглядів
Токсоплазмоз – вкрай небезпечне захворювання. Проте небезпечне воно не для людини, яка захворіла, а для плода – у випадку, якщо інфекція проникла в організм вагітної жінки. Збудник хвороби може передаватися від матері до малюка під час внутрішньоутробного розвитку.

7228_zabobony.jpg (71.9 Kb)

Коли це трапляється, дуже великий ризик викидня або виникнення вад та аномалій у майбутньої дитини. При цьому токсоплазмоз є небезпечним для плода в будь-якому триместрі, але найбільший відсоток аномалій у розвитку малюка виникає, якщо мама заразилася в першій половині вагітності.

Проте, наскільки великий ризик такого зараження у вагітної жінки? Для цього потрібно розібратися в особливостях хвороби. За даними ВООЗ, токсоплазмоз – дуже поширене захворювання. Наприклад, у Європі ним заражаються близько 2 млн. людей щорічно. Воно протікає майже безсимптомно, рідко – з невеликим підвищенням температури і залишає після себе довічний імунітет.

Передається токсоплазмоз переважно через кішок, а точніше – через фекалії молодих тварин. Тому, якщо в дитинстві ви любили бавитись з дворовими кошенятами, то з ймовірністю в 90% ви вже перехворіли на цю хворобу і маєте в організмі антитіла. Ці антитіла не дозволять виникнути вторинному зараженню та захистять вашу майбутню дитину під час вагітності.

Дізнатися, чи є у вашому організмі необхідні антитіла, можна за допомогою лабораторного аналізу крові на токсоплазмоз. Його можна здати окремо, але взагалі він обов'язково входить до скринінгу на TORCH-інфекції, який в ідеалі потрібно здавати на етапі планування вагітності. За результатами аналізу можна визначити відсутність антитіл, первинне зараження (у крові є лише антитіла IgM) – саме воно становить небезпеку для майбутньої дитини. Або кров покаже латентне носійство (антитіла IgG) - це означає, що у вас до токсоплазмозу сформований імунітет.

Чи можна заразитися токсоплазмозом від домашньої кішки?

Якщо у вас є антитіла до токсоплазмозу, можете спати спокійно, не відселяти свою домашню улюбленицю до родичів і не оминати кожну дворову кішку десятою дорогою. Якщо аналіз показав наявність IgM, почекайте з вагітністю півроку та обов'язково перездайте аналіз. Якщо IgM є, і при цьому ви вже вагітні - не панікуйте, але негайно вирушайте до свого гінеколога. Лікування токсоплазмозу у вагітних потрібно проводити не завжди, а лише за доведеної гострої стадії інфекції.

Що робити, якщо антитіл до токсоплазмозу у вас немає і при цьому в будинку водиться потенційний розносник інфекції? Давайте розберемося, коли можна заразитися хворобою від домашньої кішки. По-перше, для цього вона сама повинна захворіти, і теоретично це можливо навіть якщо ваша улюблениця носа не каже на вулицю. Токсоплазму в будинок можна принести самі – на взутті або в пакеті з м'ясного магазину. Так-так, токсоплазмозом можуть хворіти і корови, і свині - якщо, наприклад, вони з'їли траву, на яку ''сходила'' хвора кішка. Вирішивши побалувати свою вихованку шматочком сирого м'яса, ви спровокуєте зараження.

Навіть якщо кішка хвора на токсоплазмоз, контакт з нею безпечний для людини: гладити, спати поруч цілком допустимо для вагітної жінки. Єдиний ризик – це фекалії тварини. І то, якщо вони не пролежали вже багато днів. Справа в тому, що токсоплазма виходить з кишечника кішки в стадії ооцисти (простіше кажучи, дитинчати), яка ще не здатна заражати оточуючих. Дозріває ооциста у ґрунті протягом тижня, і лише після цього становить небезпеку.

Тому з медичної точки зору вагітна жінка не може заразитись токсоплазмозом від хворої кішки, навіть якщо вона прибирає лоток самостійно, але відразу в день випорожнення. Щоправда, багато лікарів рекомендують перестрахуватися і прибирати котячий туалет у рукавичках, а то й зовсім – доручити цю справу комусь і домашніх. У всьому іншому, хвора кішка чисто фізично не здатна заразити людину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, антитіла, токсоплазмоз, токсоплазмозом, токсоплазмозу, зараження, вагітності, заразитися, домашньої, потрібно, консультації


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Як вегетаріанство мами впливає на розвиток її дітей?

Дієта для вагітних | 13:43, 20.02.2024

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Гранатовий сік здатен захищати мозок плода від травм під час вагітності

Я вагітна | 09:30, 20.02.2024

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється

Чому коханий не хоче мати дітей?

Плануємо дитину | 08:30, 19.02.2024

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється й таке, що один з партнерів відтягує появу дитини усіма силами, а іноді й категорично заявляє, що не

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують

Депресія під час вагітності сприяє розвитку аутизму у новонароджених дітей

Я вагітна | 07:40, 19.02.2024

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують ризик розвитку аутизму у своїх майбутніх дітей.

Чим ближче настає дата пологів, тим частіше жінки ставлять собі питання про те, чи можна заздалегідь купувати дитячі речі. Багато людей вважають, що ц

Чи варто купувати речі для майбутньої дитини ще до її народження?

Я вагітна | 00:30, 17.02.2024

Чим ближче настає дата пологів, тим частіше жінки ставлять собі питання про те, чи можна заздалегідь купувати дитячі речі. Багато людей вважають, що це категорично заборонено робити.

Ненависть дітей до зелених овочів і любов до моркви зароджуються в утробі їхніх матерів.

Вчені розповіли, вживання якого овочу під час вагітності робить дітей щасливими

Дієта для вагітних | 14:45, 14.02.2024

Ненависть дітей до зелених овочів і любов до моркви зароджуються в утробі їхніх матерів.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: