Набір ваги під час вагітності

Adoption
Date
  • 880 Переглядів
Кожна жінка під час вагітності набирає певну вагу. Але в цьому випадку її не можна назвати зайвою, тому що кожен кілограм з'являється не так. Боятися такого збільшення у вазі не варто, оскільки часто після пологів більшості жінок вдається швидко повернутися у звичну форму. Однак і «запускати» себе теж не слід – надто стрімкий набір ваги на кожному з етапів вагітності може мати негативні наслідки. Все має бути в міру, а щоб це контролювати, потрібно заздалегідь знати, якою має бути норма набирання ваги при вагітності.

1531_beremennaya.png (266.08 Kb)

Якою є норма збільшення ваги при вагітності?

Цей показник є індивідуальним. Деякі набирають всього 5-6 кг, почуваючи себе нормально, не маючи жодних проблем з виношуванням дитини. Є й ті, хто набирає понад 20 кг, також не маючи скарг та ускладнень. Однак у більшості випадків норма збільшення ваги при вагітності виявляється середньою між такими значеннями - 9-14 кг при виношуванні однієї дитини і 16-21 кг, якщо вагітність багатоплідна.

У першому триместрі вагітна жінка може не помічати набору у вазі. По-перше, плід тільки формується, і про його зростання говорити ще рано. По-друге, у багатьох у цей період спостерігається сильний токсикоз, що супроводжується погіршенням апетиту та блювотою. Внаслідок таких станів жінка може, навпаки, скинути пару кілограм. Починаючи з другого триместру, збільшення ваги стає більш помітним. Зазвичай воно становить близько 1 кг на місяць. Найрізкіший стрибок можна помітити в останні місяці - тоді жінка може набирати більше, ніж 400 г на тиждень.

Варто враховувати, що це лише узагальнені дані, і їх не можна сприймати за жорстку норму набору ваги при вагітності. Тільки лікар може визначити, чи є допустимою для жінки та її плода та чи інша прибавка у вазі. Особливо це стосується тих випадків, коли у вагітної є супутні проблеми зі здоров'ям, або вона виношує більше трьох дітей.

За рахунок чого зростає вага вагітної?

Щоб вагітна жінка не лякалася, що вона набирає кілограми, їй потрібно зрозуміти, звідки вони беруться.

Основними джерелами збільшення у вазі є:

Вага плода. Дитина в утробі матері стає більше з кожним днем, відповідно це впливає на показник ваги, додаючи до 3-4 кг.
Збільшення матки та обсягу навколоплідних вод. Зазвичай за рахунок вагітна жінка до пологів набирає до 2 кг.
Збільшення обсягу крові у організмі. Такий показник може сильно змінюватись, але зазвичай на нього відводять близько 1,5 кг.
Поява додаткової рідини в організмі. Її вага може становити від 1,5 до 3 кг.
Не варто забувати і про те, що останніми тижнями перед пологами у жінки починають збільшуватися молочні залози — у них накопичується молоко. Такий процес збільшує загальну вагу приблизно на 0,5 кг.

Незалежно від того, як жінка харчується під час вагітності, уникнути накопичення жирових відкладень вдається дуже рідко. Нормою можна вважати ситуацію, коли їхня вага не перевищує 3-4 кг. Цей показник можна вважати найнестабільнішим. Якщо жінка до вагітності активно займалася спортом, вона може набрати менше. Якщо вагітна жінка дозволяє собі з'їсти зайвого, або приймає гормональні препарати для збереження плода, це може призвести до значного збільшення даного показника.

Які фактори впливають на набір ваги під час вагітності?

Незважаючи на те, що джерела набору ваги чітко визначені, існують внутрішні та зовнішні фактори, які можуть вплинути на кількість набраних кілограмів.

До основних відносяться:

Початкова вага жінки. Звичайно, цей фактор не можна вважати вирішальним, однак він показує, що зазвичай худі жінки набирають більше додаткових кілограм при вагітності, ніж більш повні.
Зріст вагітної. Більше кілограмів схильні набирати високі жінки.
Схильність до повноти. Якщо жінка має таку схильність, їй потрібно бути особливо уважною, оскільки під час вагітності вона може набрати чимало зайвих кілограм.
Сильне підвищення апетиту. Цей фактор властивий не всім, але більшості.
Наявність токсикозу. Якщо такі стани є частими та сильними, це може призвести до зниження ваги, що є вкрай небажаним при вагітності.
Наявність супутніх захворювань, наприклад, цукрового діабету. У цьому випадку можливе порушення обмінних процесів, що спричинить збільшення у вазі.

Варто пам'ятати, що вік може впливати на інтенсивність набору ваги. Чим старша жінка, тим їй складніше контролювати збільшення маси тіла при вагітності. Тому тим, хто народжує у зрілому віці, важливо особливо уважно поставитися до цього питання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, вагітності, збільшення, кілограм, більше, набору, показник, набирає, вагітна, апетиту


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Багато вагітних жінок мають дефіцит біотину. Дефіцит біотину у дорослих може спричинити випадання волосся, висип на обличчі, оніміння, поколювання, де

Чи можна приймати біотин під час вагітності?

Вагітність та пологи | 00:30, 24.11.2022

Багато вагітних жінок мають дефіцит біотину. Дефіцит біотину у дорослих може спричинити випадання волосся, висип на обличчі, оніміння, поколювання, депресію, але він також може сприяти вродженим дефектам у немовлят, матері яких мають дефіцит вітаміну

На 14-му тижні вагітності — на початку другого триместру — ви ще не відчуєте ворушінь дитини, але багато чого відбувається всередині вашої матки. Ваша

Про що можна дізнатись під час 14-тижневого пренатального візиту?

Вагітність та пологи | 14:00, 23.11.2022

На 14-му тижні вагітності — на початку другого триместру — ви ще не відчуєте ворушінь дитини, але багато чого відбувається всередині вашої матки. Ваша дитина тепер розміром приблизно з ваш стиснутий кулак, практикує різні вирази обличчя та, можливо,

Згідно з дослідженням Національного інституту здоров’я дитини та людського розвитку, у жінок, які повідомили, що відчували депресію на ранніх термінах

Депресія під час вагітності, пов'язана з гестаційним діабетом

Вагітність та пологи | 23:00, 22.11.2022

Згідно з дослідженням Національного інституту здоров’я дитини та людського розвитку, у жінок, які повідомили, що відчували депресію на ранніх термінах вагітності, частіше розвивався гестаційний діабет на пізніх термінах вагітності.

У майбутніх мам є ще одна причина відмовитися від сигарет: нове дослідження пов’язує куріння під час вагітності зі змінами в ДНК плоду.

Куріння матері може змінити ДНК плода

Вагітність та пологи | 01:30, 22.11.2022

У майбутніх мам є ще одна причина відмовитися від сигарет: нове дослідження пов’язує куріння під час вагітності зі змінами в ДНК плоду.

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Вплив грипу на вагітність

Вагітність та пологи | 08:30, 21.11.2022

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Дослідники виявили, що жінки, які відчували надзвичайно спекотну або холодну погоду під час вагітності, мали підвищений ризик народження дітей з низьк

Незвичайно спекотна або холодна погода може вплинути на вагу немовлят при народженні

Вагітність та пологи | 00:30, 21.11.2022

Дослідники виявили, що жінки, які відчували надзвичайно спекотну або холодну погоду під час вагітності, мали підвищений ризик народження дітей з низькою вагою, навіть якщо дитина не народилася передчасно.

З'ясовуючи, як завагітніти, жінка може стежити за пульсом. Виявляється, частота серцевих скорочень жінки трохи збільшується, коли вона перебуває в най

Чи може серцевий ритм жінки показувати, коли вона фертильна?

Вагітність та пологи | 19:00, 20.11.2022

З'ясовуючи, як завагітніти, жінка може стежити за пульсом. Виявляється, частота серцевих скорочень жінки трохи збільшується, коли вона перебуває в найбільш фертильному періоді свого менструального циклу.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: