Мононуклеоз і вагітність: поширені питання та відповіді

Adoption
Date
  • 1126 Переглядів
Вірус Епштейна-Барр (EBV), або вірус герпесу людини, є частиною сімейства вірусів герпесу людини і є найпоширенішим вірусом. Більшість людей матимуть докази (антитіла до EBV в їх крові) попередньої інфекції EBV до 35 років. Після інфікування EBV ви носите вірус до кінця свого життя, хоча зазвичай у сплячому стані. Після початкової інфекції EBV вірус може перебувати в сплячому стані і залишатися латентним протягом багатьох років, поки щось не спровокує його повторну появу. Іноді це призводить до мононуклеозу під час вагітності.

6612_hqdefault-0x280.jpg (44.07 Kb)


Чи можуть діти заразитися EBV?
У здорових немовлят і дорослих часто немає видимої інфекції з моменту першого зараження EBV. Підлітки та молоді дорослі, а також пацієнти з низькою імунною системою (люди зі СНІДом та іншими імунними захворюваннями), можуть спостерігати більш значущі симптоми і може розвинутися інфекційний мононуклеоз («моно»).

Як поширюється?
Вірус поширюється в основному через слину, але може поширюватися через усі рідини організму. Моно, або інфекційний мононуклеоз, є поширеною інфекцією, яка може бути наслідком EBV, і серед підлітків її часто називають «хворобою поцілунків» через її легкість передачі через слину.

Які симптоми інфекційного мононуклеозу?
Симптоми інфекційного мононуклеозу можуть включати:

Лихоманка.
Надзвичайне виснаження.
Біль у горлі.
Шкірний висип.
Головні болі.
Болі в тілі.
Набрякання шийних і пахвових лімфатичних вузлів.
Набряк печінки та/або селезінки.

Ви можете позбутися цих симптомів через 1-2 тижні, але іноді може знадобитися більше часу, щоб повернутися до нормального рівня енергії (від кількох тижнів до 6 місяців). Якщо ваші симптоми зберігаються через шість або більше місяців після постановки діагнозу, вам можуть поставити діагноз рідкісна хронічна активна EBV-інфекція. Вам слід звернутися до лікаря, якщо ваші симптоми не зникають через два тижні, а особливо через шість місяців.

Майте на увазі, що хоча EBV є найпоширенішою причиною інфекційного мононуклеозу, це не єдина можлива причина. Інші причинні фактори включають цитомегаловірус (ЦМВ), токсоплазмоз, гепатит A/B/C, ВІЛ, краснуху (кір) або аденовірус.

Яке лікування інфекції EBV?
Оскільки це вірус, немає багатьох варіантів лікування, крім зменшення симптомів. Знеболюючі та жарознижуючі засоби, такі як ібупрофен або ацетамінофен чи парацетамол, можуть зменшити будь-які болі в тілі та контролювати лихоманку. Відпочинок і правильне пиття (вода, електролітні напої) є корисними підходами до лікування симптомів.
Вагітним жінкам можна приймати парацетамол для зниження температури та лікування болю в тілі – уникайте ібупрофену.

Чи таке ж лікування, якщо я вагітна і маю EBV або інфекційний мононуклеоз?
Як правило, так, лікування буде таким же. Замість ібупрофену слід використовувати парацетамол, щоб зменшити температуру та біль у тілі/головні болі. Відпочинок і пиття мають вирішальне значення, особливо під час вагітності, оскільки розвиток плода залежить від того, щоб мати достатній рівень рідини і добре відпочивати.

Найбільшим занепокоєнням буде звести до мінімуму будь-яку інфекцію або пошкодження органів і забезпечити, щоб температура матері не піднімалася занадто високо або не залишалася високою занадто довго. Це пояснюється тим, що дитина, що розвивається, більш чутлива до температури, ніж організм матері. Високі температури можуть викликати викидень (перша половина вагітності), вроджені дефекти (перший триместр) та/або передчасні пологи (якщо лихоманка пов’язана з інфекцією органу).

Чи можуть діти отримати моно?
Дослідження 1980-х років показали різні відповіді на це питання. Деякі дослідження показують, що немає кореляції між реактивацією EBV під час вагітності та вродженими вадами або ранніми пологами/низькою вагою при народженні. Зовсім недавно одне дослідження продемонструвало зв’язок між значною реактивацією EBV та ранніми пологами та низькою вагою при народженні. Інший виявив зв’язок між симптомами депресії у матері приблизно на 32 тижні та пізньої активацією EBV перед пологами.

Чи передасться вірус моїй дитині?
Деякі дослідження повідомляли про інфікування EBV новонародженого, народженого від матері з EBV, хоча відсоток був невеликим. Немає чітких вказівок на те, чи передається вірус внутрішньоутробно чи під час пологів.

Хороша новина полягає в тому, що, навіть якщо EBV передається від вас вашій дитині, EBV в дитинстві, як правило, хвороба протікає безсимптомно, і деякі діти рідко мають симптоми інфекції. Крім того, більшість людей матиме EBV до 35 років, тому велика ймовірність, що колись ваша дитина все одно заразиться EBV.

Чи безпечно годувати дитину грудьми, якщо я хвора EBV, а малюк - ні?
Дані показують, що EBV може бути присутнім у грудному молоці, але поки немає досліджень, які б встановили, чи це призводить до передачі немовляті.

Найкращий спосіб дій — поговорити зі своїм лікарем про свій статус EBV та про те, як це впливає на вагітність та дитину після пологів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мононуклеоз, вагітність, моно, вірс Епштейна-Барр, Епштейн-Барр, вірус, інфекція, мама, сайт для мам, дитина, пологи, дієта, можуть, лікування, дослідження, інфекції, вагітності, матері, низькою, симптоми


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз

Діти батьків, яким діагностували безпліддя, мають вищі шанси мати аутизм

Патологія | 10:30, 23.05.2024

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз "безпліддя", мають підвищений ризик розладу аутистичного спектру (РАС).

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються.

Як партнерам зберегти пристрасть після народження дитини?

Сімейні справи | 00:30, 23.05.2024

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються. І це не обов'язково має негативний сенс! Усе залежить від того, якими відносини були до появи дитини

Чи траплялось у вас, або у ваших знайомих, що тест на вагітність показав неправильний результат? Наприклад, він був негативним, а з часом дазнавались,

Коли робити тест на вагітність, щоб результат був точним?

Я вагітна | 09:30, 22.05.2024

Чи траплялось у вас, або у ваших знайомих, що тест на вагітність показав неправильний результат? Наприклад, він був негативним, а з часом дазнавались, що вагітні? Таке може бути, якщо тест провели неправильно.

Здавалося б, радіти. Та не для всіх жінок ця новина стане приємною. Тож варто дати собі час на осмислення того, що сталося. Навіть якщо позитивний рез

Що робити після позитивного тесту на вагітність?

Я вагітна | 08:30, 22.05.2024

Здавалося б, радіти. Та не для всіх жінок ця новина стане приємною. Тож варто дати собі час на осмислення того, що сталося. Навіть якщо позитивний результат був бажаним, вас теж може охопити хвилювання. Приємний шок. І вагітна не знатиме, як діяти да

У нас шокуючі новини: представниці прекрасної половини людства, які були вагітні у підлітковому віці, ризикують померти до свого тридцятиріччя. Про це

Підліткова вагітність підвищує ризик передчасної смерті

Вагітність та пологи | 20:00, 21.05.2024

У нас шокуючі новини: представниці прекрасної половини людства, які були вагітні у підлітковому віці, ризикують померти до свого тридцятиріччя. Про це свідчать результати дослідження, проведеного в Канаді.

На кожному наступному УЗД вам називають інший термін вагітності? Давайте дізнаємося, як можна вирахувати його самостійно.

Як правильно визначити свій термін вагітності?

Я вагітна | 19:00, 21.05.2024

На кожному наступному УЗД вам називають інший термін вагітності? Давайте дізнаємося, як можна вирахувати його самостійно.

Раніше медики переконували нас, що вагітність омолоджує жіночий організм. Тепер же виявились, що ці 9 місяців впливають абсолютно протилежно, - тобто,

Вагітність прискорює старіння жінки, а грудне вигодовування – омолоджує її

Мама | 17:00, 21.05.2024

Раніше медики переконували нас, що вагітність омолоджує жіночий організм. Тепер же виявились, що ці 9 місяців впливають абсолютно протилежно, - тобто, вони прискорюють старіння. Зате є й позитивна новина: годуючи грудьми, жінка омолоджується.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: