Перепади настрою та мозок мами: емоційні проблеми вагітності

Adoption
Date
  • 654 Переглядів
Фізичним змінам в тілі жінки під час вагітності приділяється багато уваги, але менше уваги приділяється емоційним змінам, які вона відчуває. Вагітність може бути хвилюючим періодом, але це також дуже стресовий період, який може викликати емоції. Окрім фізичного здоров’я, важливо емоційне та психічне здоров’я матері.

0172_shutterstock_641222704-e15698362120.jpg (21.85 Kb)

Пропонуємо вам список типових емоцій, які жінка може відчувати до і після народження дитини.

Перепади настрою
Незалежно від того, чи це описують як примхливість, дратівливість чи вередливість, вагітність може викликати американські гірки емоцій.

Огляд 2019 року, опублікований у журналі Archives of Women's Mental Health виявили високу частоту нестабільності настрою серед вагітних і післяпологових жінок.

Вагітність — це перехідний момент у житті жінки, і під час будь-якого переходу емоції людини можуть підвищуватися і падати. Емоції деяких жінок не сильно змінюються, коли вони чекають малюка, але це не є чимось незвичайним для жінок, щоб мати перепади настрою, особливо на ранніх і пізніх стадіях вагітності.

Однією з причин перепаду настрою може бути зміни рівня гормонів. Деякі жінки чутливі до змін рівня естрогену, а на інших впливає підвищення рівня прогестерону або гормонів стресу.

Страх і тривога
На біологічному рівні системи тривоги та страху в мозку підвищуються під час вагітності.

До кінця вагітності жінка може боятися болю під час пологів або хвилюватися, що під час пологів щось може піти не так. Жінка багато чого не може контролювати під час вагітності, і ця невизначеність може викликати страх.

Страх і тривога є нормальними емоціями, і люди мають їх не просто так. Під час вагітності ці емоції допомагають жінці забезпечити безпеку своєї дитини, піклування та захист після пологів. Але жінка повинна розпізнавати, коли страх застряг в її голові, чи може вона впоратися з ним.

Жінки, які були вагітні або народжували під час пандемії COVID-19, мали підвищений рівень страху та тривоги, повідомляється в дослідженні 2021 року в журналі Medicina Clіnica. Дослідження також виявило, що майже на 15% більше жінок відчували симптоми післяпологової депресії після пологів під час пандемії.

Забудькуватість
Душевний туман і випадкові провали в пам’яті, які можуть спричинити втрату ключів жінки та зникнення її мобільного телефону, іноді описують як «мозок вагітності» або «мозок дитини» (Ці самі симптоми називають «маминим мозком» або «момнезією» після пологів).

Хоча це поширена скарга, дослідження пам’яті та інших когнітивних змін під час вагітності та раннього материнства показали неоднозначні результати. Деякі дослідження показали, що нечіткість мислення та забудькуватість до та після народження можуть бути результатом гормональних коливань, особливо вищих рівнів прогестерону. Позбавлення сну або стрес, пов’язаний з пристосуванням до серйозних життєвих змін, також можуть бути винні.

Дослідження 2016 року, опубліковане в журналі Nature виявили, що вагітність змінює структуру мозку жінок і що ці зміни тривали принаймні два роки після пологів – до такої міри, що вчені могли визначити, вагітна жінка чи нещодавно народила за допомогою МРТ її мозку.

З огляду на все, що відбувається в тілі вагітної жінки, і всі думки, що проходять через її голову, є сенс, що жінка може не пам’ятати деяких речей. Але іншими причинами забудькуватості може бути те, що жінка по-іншому розставляє пріоритети та виконує більше завдань одночасно.

Плаксивість
Деякі вагітні жінки можуть несподівано розплакатися під час рекламного ролика. Жінки можуть плакати більше та частіше, коли вони вагітні і на ранніх стадіях нового материнства, тому що ці переживання включають складну суміш емоцій. Іноді наші емоції виявляються через сльози. Коливання рівня гормонів також можуть сприяти приступам плачу.

Якщо жінка дуже багато плаче, це може бути симптомом депресії, яка може вражати приблизно 7% жінок під час вагітності. Депресія під час і після вагітності є серйозним станом, який має наслідки для здоров'я матері та дитини. Лікарі заохочують жінок звертатися за допомогою, якщо вони думають, що у них депресія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: перепади настрою, мозок, мама, емоційні проблеми, при вагітності, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, настрій, емоції, здоров’я, журнали пр вагітність, пандемія, стрес, страх


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У надто худорлявих і надто повних жінок ризик викиднів вищий, ніж у жінок із середньою вагою.

Вага мами впливає на ризик невиношування вагітності

Плануємо дитину | 12:10, 15.07.2024

У надто худорлявих і надто повних жінок ризик викиднів вищий, ніж у жінок із середньою вагою.

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Названо безпечний інтервал між вагітностями

Я вагітна | 10:30, 15.07.2024

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритром

Майбутніх мам застерегли від прийому деяких антибіотиків

Я вагітна | 10:30, 12.07.2024

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритроміцин, кларитроміцин, азитроміцин). Їх часто призначають при бактеріальних інфекціях, а також як альт

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

Чому майбутнім мамам важливо бути фізично активними?

Я вагітна | 06:20, 12.07.2024

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Нове дослідження показало важливість вітаміну B12 під час вагітності

Я вагітна | 00:30, 12.07.2024

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів т

Схильність народжувати дітей однієї статі не передається у спадок

Я вагітна | 00:30, 10.07.2024

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів та США, провівши наймасштабніше дослідження в цій галузі, дійшли висновку, що співвідношення статей у

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щ

Як впоратися з безсонням під час вагітності?

Я вагітна | 08:30, 08.07.2024

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щоночі проводять без сну і довгі місяці живуть у режимі недосипання.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: