Вагітні жінки, які їдять більше клітковини, можуть знизити ризик целіакії у дитини

Adoption
Date
  • 444 Переглядів
Нове дослідження показує, що матері, які дотримуються дієти з високим вмістом клітковини під час вагітності, можуть знизити ризик целіакії у своїх дітей.

0083_6.jpg (127.46 Kb)


Целіакія — це стан, при якому імунна система людини реагує на глютен — білок, що міститься в пшениці, житі та ячмені — пошкоджуючи слизову оболонку тонкої кишки. Захворювання вражає приблизно 1 із кожні 100 людей у ​​більшості європейських країн. В даний час єдиний спосіб лікування целіакії - це уникати пацієнтів протягом усього життя продуктів, що містять глютен.

Дослідники проаналізували інформацію від понад 88 000 норвезьких дітей та їхніх матерів, які народили дітей між 1999 і 2009 роками. Матерям було запропоновано запитати про споживання клітковини та глютену на 22 -му тижні вагітності, і за дітьми спостерігали протягом приблизно 11 років. діагноз целіакія.

Дослідники виявили, що матері з найбільшим споживанням клітковини — понад 45 грамів на день — мали на 34% менше шансів мати дітей з діагнозом целіакія порівняно з матерями з найменшим споживанням клітковини — менше 19 грамів на день.

У новому дослідженні целіакію діагностували у 982 дітей, або 1,1% усіх дітей у дослідженні.

На кожні 10 грамів збільшення щоденного споживання клітковини матір’ю ризик розвитку целіакії у дитини знижувався на 8%. Споживання клітковини з фруктів і овочів, а не зі злаків, було пов’язане з найменшим ризиком целіакії.

Відомо, що клітковина впливає на бактерії в кишечнику людини («мікробіом» кишечника). Дослідники припустили, що споживання клітковини матір’ю може вплинути на кишкову флору її дитини, що, у свою чергу, може вплинути на ризик целіакії.

Згідно з даними акушерів і гінекологів, вагітним жінкам рекомендується споживати близько 25 грамів клітковини на день. Це така ж рекомендація, як і для населення в цілому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, клітковини, целіакія, грами, дитини, Дослідники, споживання, вплинути, глютен, людини, клітковина


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вам може здаватися, що дитинка стукає вам в живіт, або ж копається, але це може бути гикавкою плода.

Гикавка плода під час вагітності: поради медика

Вагітність та пологи | 08:30, 18.04.2024

Вам може здаватися, що дитинка стукає вам в живіт, або ж копається, але це може бути гикавкою плода.

Бути красивими - бажання усіх жінок, і під час вагітності воно лише посилюється. Тож відвідування косметолога - одне із завдань, яке перед собою стави

Від яких косметичних процедур краще відмовитись вагітним?

Я вагітна | 01:30, 18.04.2024

Бути красивими - бажання усіх жінок, і під час вагітності воно лише посилюється. Тож відвідування косметолога - одне із завдань, яке перед собою ставить майбутня мама. Проте, є такі процедури, від яких краще відмовитись.

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Я

Якщо у вагітної часто набрякають ноги

Я вагітна | 00:30, 18.04.2024

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Якщо вагітна побачила у себе цей симптом, що робити?

Не кожна вагіт ність - запланована і як би прикро це не звучало, не всі дітки - бажані. Щоб такого не відбувалося, краще підходити до сексуальних стос

Як захистити себе від небажаної вагітності?

Вагітність та пологи | 10:30, 15.04.2024

Не кожна вагіт ність - запланована і як би прикро це не звучало, не всі дітки - бажані. Щоб такого не відбувалося, краще підходити до сексуальних стосунків відповідально і обізнано.

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до на

Які вади розвитку можна виявити ще до народження дитини і як їх виправляють?

Вагітність та пологи | 01:20, 15.04.2024

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до народження.

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі

Чи можна пити каву під час вагітності: лікарка дала неочікувану відповідь

Харчування | 11:20, 12.04.2024

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі у задоволенні від цього напою. Що з цього приводу думає медицина?

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Як боротись з головними болями під час вагітності?

Я вагітна | 06:20, 08.04.2024

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: