Гепатит В під час вагітності

Adoption
Date
  • 651 Переглядів
Що вам робити, якщо ви виявили гепатит B, коли ви вагітні або намагаєтеся завагітніти? Хороша новина полягає в тому, що сучасна медицина має під рукою масу засобів, щоб захистити дитину від цього інфекційного захворювання.

6580_45.jpg (32.14 Kb)


Багато людей не відчувають симптомів інфекції гепатиту B (HBV), тому всі мами проходять тест на HBV під час вагітності або коли вони прибувають до лікарні для пологів. Якщо ви вагітні та думаєте, що могли заразитися гепатитом В, важливо негайно поговорити зі своїм лікарем.

Можлива передача вірусу новонародженим під час пологів через кров і фекалії, що може призвести до серйозних ускладнень, але майже всім випадкам гепатиту В у немовлят можна запобігти, якщо зробити кілька щеплень якнайшвидше після народження.

Що таке гепатит В?
Гепатит B – це інфекція печінки, спричинена вірусом HBV. У той час як деякі люди, інфіковані гепатитом В, мають лише короткочасну (гостру) інфекцію, яка триває кілька тижнів, для інших це може призвести до серйозної хронічної хвороби на все життя та може спричинити рак печінки.

На щастя, існує вакцина проти гепатиту В, і отримання її якнайшвидше після контакту з вірусом незалежно від вашого віку запобігає майже всім інфекціям гепатиту В.

Що викликає гепатит B?
Гепатит B викликається вірусом HBV, який передається через рідини організму, такі як сперма або кров. Він може передаватися від матері до дитини під час пологів, під час статевого акту з інфікованою людиною або через вплив слини чи крові інфікованої людини (наприклад, через спільну зубну щітку, бритву чи голку).

Вакцина – найкращий спосіб запобігти зараженню. Це існує десятиліттями, а це означає, що є хороший шанс, що ви були щеплені в дитинстві. Якщо ви не впевнені, аналіз крові може визначити, чи є у вас імунітет до вірусу.

Які ознаки гепатиту B?
До половини всіх дорослих і дітей старшого віку, а також більшість дітей віком до 5 років, інфікованих гепатитом В, не мають симптомів (хоча вони все ще можуть поширювати вірус іншим). Якщо симптоми все ж виникають, вони зазвичай з’являються через три місяці після контакту.

Симптоми гепатиту включають:

Жовтяниця (жовта шкіра або очі).
Втома.
Біль у животі.
Нудота.
Блювання.
Втрата апетиту.
Темна сеча.
Стілець глинистого кольору.
Болі в суглобах.

Єдиний спосіб дізнатися напевно, чи інфіковані ви гепатитом В, — це зробити аналіз крові.

Що робити при позитивному тесті на гепатит В під час вагітності?
Негайно повідомте свого лікаря, якщо ви вважаєте, що зазнали впливу гепатиту В і не були щеплені. Більшість новонароджених, інфікованих вірусом гепатиту В, мають інфекційні захворювання протягом усього життя, але серія щеплень, які починаються протягом 12 годин після народження, може запобігти практично всім інфекціям гепатиту В у дітей.

Якщо у матері позитивний результат тесту на гепатит В, зазвичай проводять додаткові тести, щоб перевірити, чи є це активним захворюванням. Активне захворювання може означати, що в крові є більш високі рівні. Можна визначити вірусне навантаження, щоб визначити точні рівні, і якщо воно дуже високе, фахівець з печінки може порекомендувати противірусні препарати, щоб знизити рівень і зменшити ризик передачі.

Якщо під час вагітності ваш тест на гепатит буде позитивним, ваша дитина отримає дозу імуноглобуліну (відомого як HBIG) при народженні, а також три раунди вакцинації проти гепатиту В. (Зазвичай усі діти отримують три дози вакцини проти гепатиту В, включаючи одну щеплення відразу після народження.) Окрім другого щеплення у віці від 1 до 2 місяців, діти, які знаходяться в групі ризику інфікування гепатитом В, отримують третє щеплення, коли вони ре близько 6 місяців. Потім вони проходять тест на HBV після останнього щеплення і знову через 9-12 місяців, щоб переконатися, що вакцина спрацювала і вони не інфіковані вірусом. Ця серія вакцин має захистити вашу дитину від вірусу HBV на все життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, гепатиту, гепатит, народження


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Названо безпечний інтервал між вагітностями

Я вагітна | 10:30, 15.07.2024

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритром

Майбутніх мам застерегли від прийому деяких антибіотиків

Я вагітна | 10:30, 12.07.2024

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритроміцин, кларитроміцин, азитроміцин). Їх часто призначають при бактеріальних інфекціях, а також як альт

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

Чому майбутнім мамам важливо бути фізично активними?

Я вагітна | 06:20, 12.07.2024

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Нове дослідження показало важливість вітаміну B12 під час вагітності

Я вагітна | 00:30, 12.07.2024

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів т

Схильність народжувати дітей однієї статі не передається у спадок

Я вагітна | 00:30, 10.07.2024

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів та США, провівши наймасштабніше дослідження в цій галузі, дійшли висновку, що співвідношення статей у

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щ

Як впоратися з безсонням під час вагітності?

Я вагітна | 08:30, 08.07.2024

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щоночі проводять без сну і довгі місяці живуть у режимі недосипання.

З моменту зачаття і до появи на світ дитини організм майбутньої мами постійно перебудовується, щоб вирішити одне завдання: виносити і народити здорово

10 ознак вагітності на ранньому терміні

Я вагітна | 01:20, 08.07.2024

З моменту зачаття і до появи на світ дитини організм майбутньої мами постійно перебудовується, щоб вирішити одне завдання: виносити і народити здорового малюка.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: