Що робити, якщо після пологів є діастаз?

Adoption
Date
  • 279 Переглядів
Діастаз є станом, коли прямі м'язи живота розділяються під час вагітності і не повертаються до свого нормального положення після пологів. Це досить поширена проблема, з якою зіштовхуються багато жінок після народження дитини.

3284_61687887-vjezbanje-vjezbanje-kod-kuce_large.jpg (26.78 Kb)


Діастаз відбувається через розслаблення тканин передньої стінки живота, що призводить до віддалення прямих м'язів живота. Це може статися через зростання внутрішньої тиску в черевній порожнині під час вагітності, особливо в другій половині вагітності, коли дитина займає все більше місця в матці.

Як розпізнати діастаз?

Основним симптомом діастазу є видима виступаюча "горбина" або яма посередині живота, коли пацієнтка піднімає голову або виконує напруження прямих м'язів. Інші ознаки можуть включати:

Розширений обхват талії.
Слабкість м'язів корсету.
Біль у спині і стегнах.
Для точного діагнозу та оцінки ступеня діастазу слід звернутися до лікаря або фахівця з фізіотерапії.

Що робити, якщо є діастаз?

Якщо ви після пологів помітили ознаки діастазу, не варто відкладати його лікування. Незалежно від ступеня розділення м'язів, є кілька ефективних методів, що допоможуть зменшити діастаз і покращити стан м'язів корсету:

Вправи для корсетних м'язів: Фахівці з фізіотерапії можуть призначити вам комплекс спеціальних вправ для зміцнення м'язів корсету. Ці вправи спрямовані на підтримання правильного положення внутрішніх органів і зменшення розділення м'язів.

Правильна постава: Постійне слідкування за правильною поставою допоможе зменшити навантаження на живот і спину. Навчіться сідати, стояти і підніматися з правильним положенням хребта.

Підтримуючі бандажі: В деяких випадках лікар може рекомендувати використання спеціальних підтримуючих бандажів або поясів для допомоги утримувати м'язи на місці та зменшити розділення.

Уникання напруження: Уникайте різких рухів, які можуть надмірно навантажити м'язи живота. Піднімаючи важкі предмети, діставайтеся до них за допомогою ніг, а не спини.

Консультація із спеціалістами: Постійний моніторинг з лікарем і фізіотерапевтом допоможе вам відстежувати прогрес і коригувати лікування відповідно до вашого стану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: після пологів є діастаз, діастаз, пологи, живіт


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьог

Чи може група крові дитини не збігатися з батьківською?

Вагітність та пологи | 14:50, 23.02.2024

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьогодні наукою доведено: таке цілком можливо. Давайте розберемося в цьому питанні.

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з при

Харчування під час вагітності впливає на харчові звички майбутніх дітей

Дієта для вагітних | 00:30, 22.02.2024

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з причин тут може бути суто генетичною. Обмін речовин залежить від генів, і в цих генах можуть бути мутац

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негатив

Стрес майбутньої матері впливає на розвиток дитячих хвороб

Я вагітна | 00:30, 21.02.2024

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негативно впливає на розвиток її майбутньої дитини.

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Як вегетаріанство мами впливає на розвиток її дітей?

Дієта для вагітних | 13:43, 20.02.2024

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Гранатовий сік здатен захищати мозок плода від травм під час вагітності

Я вагітна | 09:30, 20.02.2024

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється

Чому коханий не хоче мати дітей?

Плануємо дитину | 08:30, 19.02.2024

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється й таке, що один з партнерів відтягує появу дитини усіма силами, а іноді й категорично заявляє, що не

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: