Ожиріння матері під час вагітності пов'язане з відставанням у розвитку та IQ синів

Adoption
Date
  • 202 Переглядів
На думку дослідників, ожиріння матері під час вагітності може вплинути на розвиток дитини в подальшому. Дослідники виявили відставання рухових навичок у дошкільнят і нижчий IQ у середньому дитинстві у хлопчиків, чиї матері під час вагітності мали надмірну вагу. У віці 7 років хлопчики, чиї матері мали надмірну вагу або страждали ожирінням під час вагітності, мали на 5 або більше балів нижче за повномасштабними тестами IQ. У дівчат ефекту не виявлено.

2415_1614100608.jpg (28.75 Kb)

Дослідники вивчили 368 матерів та їхніх дітей, усі з схожих економічних умов і сусідів, під час вагітності та коли дітям було 3 і 7 років. У віці 3 років дослідники виміряли рухові навички дітей і виявили, що ожиріння матері під час вагітності було сильно пов’язане з нижчою моторикою у хлопчиків. У віці 7 років вони знову виміряли дітей і виявили, що хлопчики, чиї матері мали надмірну вагу або страждали ожирінням під час вагітності, мали на 5 або більше балів нижче за повномасштабними тестами IQ порівняно з хлопчиками, чиї матері мали нормальну вагу. У дівчат ефекту не виявлено.

Не зовсім зрозуміло, чому ожиріння під час вагітності вплине на дитину пізніше, хоча попередні дослідження виявили зв’язок між дієтою матері та когнітивним розвитком, наприклад, вищий рівень IQ у дітей, чиї матері мають більше певних жирних кислот, що містяться в рибі. Дієтичні та поведінкові відмінності можуть бути рушійними факторами, або на розвиток плода можуть впливати деякі речі, які, як правило, відбуваються в організмі людей із великою кількістю зайвої ваги, наприклад запалення, метаболічний стрес, гормональні збої та велика кількість інсуліну і глюкоза.

Дослідники контролювали кілька факторів у своєму аналізі, включаючи расову та етнічну приналежність, сімейний стан, освіту матері та рівень інтелекту, а також те, чи діти народилися передчасно або піддавалися впливу токсичних хімікатів навколишнього середовища, таких як забруднене повітря. Що їли вагітні матері і чи годували вони грудьми, в аналіз не включали.

Команда також досліджувала та враховувала сприятливе середовище в будинку дитини, дивлячись на те, як батьки взаємодіяли зі своїми дітьми та чи забезпечували дитину книжками та іграшками. Виявлено, що сприятливе домашнє середовище зменшує негативні наслідки ожиріння.

За словами старшого автора дослідження Ендрю Рандла, професора епідеміології в Columbia Mailman School, хоча результати показали, що вплив на IQ був меншим у домашньому середовищі виховання, він все ж був присутній.

Це не перше дослідження, яке виявило, що хлопчики виявляються більш уразливими внутрішньоутробно. Попередні дослідження виявили нижчий IQ у хлопчиків, але не у дівчаток, чиї матері були піддані впливу свинцю, а дослідження 2019 року показало, що хлопчики, чиї матері приймали фтор під час вагітності, мали нижчі оцінки IQ.

Оскільки IQ дитинства є показником рівня освіти, соціально-економічного статусу та професійного успіху в подальшому житті, дослідники кажуть, що вплив може тривати й у дорослому віці.

Дослідницька група порадила жінкам із ожирінням або надлишковою вагою, коли вони завагітніли, їсти добре збалансовану дієту, багату фруктами та овочами, приймати пренатальні вітаміни, залишатися активними та отримувати достатню кількість жирних кислот, таких як ті, що містяться в риб'ячий жир. Забезпечення дітям сприятливого домашнього середовища також має значення, як і регулярні відвідування лікаря, зокрема під час вагітності, щоб обговорити збільшення ваги. Рекомендується попрацювати зі своїм лікарем і обговорити те, що підходить для ваших обставин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта матері, дослідження, хлопчики, ожиріння, IQ у дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Мами знають, як важко буває позбутися від зайвих кілограмів після пологів. Однак, як з'ясували американські вчені, з проблемою набору ваги стикаються

Чоловіки набирають зайву вагу, коли вперше стають батьками - дослідження

Тато | 14:50, 28.02.2024

Мами знають, як важко буває позбутися від зайвих кілограмів після пологів. Однак, як з'ясували американські вчені, з проблемою набору ваги стикаються і новоспечені батьки.

Капуста здавна славиться своїм благотворним впливом на організм людей (овоч багатий на багато корисних речовин). Люди квасять капусту, а також зберіга

Звідки з'явився вислів, що дітей знаходять в капусті?

Сімейні справи | 14:50, 26.02.2024

Капуста здавна славиться своїм благотворним впливом на організм людей (овоч багатий на багато корисних речовин). Люди квасять капусту, а також зберігають свіжою в прохолодних приміщеннях, щоб вживати взимку в якості зміцнюючого засобу для імунітету у

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьог

Чи може група крові дитини не збігатися з батьківською?

Вагітність та пологи | 14:50, 23.02.2024

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьогодні наукою доведено: таке цілком можливо. Давайте розберемося в цьому питанні.

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з при

Харчування під час вагітності впливає на харчові звички майбутніх дітей

Дієта для вагітних | 00:30, 22.02.2024

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з причин тут може бути суто генетичною. Обмін речовин залежить від генів, і в цих генах можуть бути мутац

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негатив

Стрес майбутньої матері впливає на розвиток дитячих хвороб

Я вагітна | 00:30, 21.02.2024

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негативно впливає на розвиток її майбутньої дитини.

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Як вегетаріанство мами впливає на розвиток її дітей?

Дієта для вагітних | 13:43, 20.02.2024

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Гранатовий сік здатен захищати мозок плода від травм під час вагітності

Я вагітна | 09:30, 20.02.2024

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: