Чотири способи подолати дитячі страхи

Adoption
Date
  • 127 Переглядів
Будьте спокійні і методичні

9185_2344.jpg (59.05 Kb)

1. Не потрібно боятися. Розберіться зі своїми страхами, щоб зайвий раз не заряджати ними малюка. Наприклад, багато діток починають боятися комах, спостерігаючи реакцію дорослих на пролітають повз осу або повзучого павука. Не втрачайте самовладання, а прокоментуйте епізод спокійним голосом, в буквальному сенсі опускаючись на дитячий рівень (тобто навпочіпки, щоб малюк бачив ваше обличчя і добре чув голос). Скажіть «Ой, який маленький павучок - напевно, він нас побачив, злякався і тепер біжить до себе в будиночок» - або, якщо різко стало темно: «Ух ти, світло вимкнулося, а поки будемо чекати, коли знову дадуть електрику, ми запалимо чарівну свічку і будемо розповідати веселі історії».

2. Не застосовуйте страх в «виховних» цілях, лякаючи і залякуючи дитину («Якщо ти зараз же не зберешся, піду і залишу тебе одного»). У ранньому віці у такий спосіб легко зробити тільки одне - виховати звичку боятися всього.

3. Не усувайтеся. Контролюйте, що дитина читає, дивиться, слухає, в які електронні ігри грає. Зовнішній, часто дуже негативний інформаційний фон сильно впливає на дитячу психіку, багаторазово підвищуючи рівень тривожності. Навпаки, сприятливо впливають на неї походи на культурні заходи, прогулянки, знайомство з різними людьми.

4. Уникайте нагнітання ситуації. Страх боїться посмішки, сміху і жартів, тому різні тривожні моменти можна просто-напросто висміяти, знявши напругу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання дитини


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по теміДо народження і в перші роки життя

Як батьки "програмують" дитячі психотравми

Виховання | 13:00, 24.03.2020

До народження і в перші роки життя

З крайності в крайність?

Дві помилки батьків у розвитку їхньої дитини

Виховання | 19:00, 22.03.2020

З крайності в крайність?

Сідати і виконувати все за школяра - не варіант!

Що робити, якщо дитина не хоче робити уроки

Школярі | 18:00, 19.03.2020

Сідати і виконувати все за школяра - не варіант!


Батьки, приділіть дитині час!

Чим для дитини загрожує відсутність уваги

Психологія | 12:00, 18.03.2020

Батьки, приділіть дитині час!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: