Психологи: тілесні покарання неефективні у вихованні дитини

Adoption
Date
  • 1750 Переглядів
Метааналіз охопив 68 досліджень на тему рукоприкладства, підтвердивши, зокрема, негативний вплив таких покарань на психічний стан дитини і її поведінкові реакції в майбутньому.

3926_13a.jpg (34.91 Kb)

Нині фізичні покарання все частіше розглядають як форму насильства над дітьми. Водночас троє з чотирьох дітей у віці від 2 до 4 років мають такий досвід.

Батьки б'ють дітей, тому що думають, що це допоможе поліпшити їхню поведінку. Наше дослідження наводить переконливі докази того, що тілесні покарання не поліпшують поведінку дітей і навіть роблять її гіршою,
– зазначили автори дослідження.

У своєму аналізі вчені розглянули дані про такі покарання: удари за допомогою різних предметів, удари або ляпаси по обличчю, голові або вухах, удари кулаком, стусани, кидання предметів в дитину, вимивання рота з милом, кидання на підлогу, погрози зброєю.

Вплив фізичних покарань на дітей
Деякі проаналізовані дослідження вказували на те, що у покарань можуть бути як позитивні, так і негативні ефекти, але переважна кількість досліджень демонструвало лише негативні наслідки.

- Найбільш істотними виявилися свідчення зв'язку фізичних покарань з агресивною та антисоціальною поведінкою дітей в майбутньому, зокрема, в стінах школи.Такі висновки не залежали від статі та національності – до них прийшли автори 13 з 19 досліджень.
- Вчені виявили й так званий дозозалежний зв'язок: чим частіше карали дітей, тим гірше ті поводилися з часом. Це підтвердили 5 з 7 досліджень.
- Окремі дослідження показали, що дії фізичного характеру збільшують ризик опозиційного розладу у дітей. Для нього характерні приступи гніву, бажання сперечатися, погана поведінка, відмова слідувати правилам, демонстративна непокора і мстивість.

Одне з досліджень виявило, зокрема, що рукоприкладство погіршує когнітивний розвиток.
Крім того, на результати тілесних покарань не мали позитивного впливу інші аспекти поведінки батьків: їх не згладжував навіть загальний позитивний образ відносини з дитиною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, покарання, карати дитину, тілесні покарання


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Найулюбленіше слово дітей 2-4 років -

Чому маленькі діти постійно говорять "ні"?

Дитина | 08:30, 09.09.2021

Найулюбленіше слово дітей 2-4 років - "ні". Чому так?Дворічні діти сперечаються з батьками приблизно 20 разів на годину. І це не перебільшення, а реальні результати досліджень.Звичайно, батькам важко переносити подібні щохвилинні дискусії з приводу.

«Ділитися не обов'язково», - кажуть багато психологів. І вони мають рацію, з одного боку. З іншого, дитина йде в садок, де іграшки загальні. І це нави

4 дієвих способи навчити дитину ділитися іграшками

Дитина | 19:00, 07.09.2021

«Ділитися не обов'язково», - кажуть багато психологів. І вони мають рацію, з одного боку. З іншого, дитина йде в садок, де іграшки загальні. І це навик зайвим не буде. Що якщо малюк давати своє не хоче, а чуже брати любить? Можна його навчити ділитис

Дитина успішно відвідувала спортивну секцію, вже куплено повне спорядження - і раптом малюк категорично заявляє, що більше не хоче туди ходити. Що роб

Що робити, якщо дитина хоче кинути заняття спортом?

Дитина | 23:00, 05.09.2021

Дитина успішно відвідувала спортивну секцію, вже куплено повне спорядження - і раптом малюк категорично заявляє, що більше не хоче туди ходити. Що робити батькам?

Звичайно, дитяче

У яких покупках не можна відмовляти підлітку?

Дитина | 17:00, 02.09.2021

Звичайно, дитяче "хочу" потрібно обмежувати. Але як бути з підлітком, у якого потреби як у дорослого, а можливості - обмежені?Батькам в цілому буває важко зрозуміти дитину, що подорослішала - що вже казати про тему фінансів, коли дорослим взагалі не

Вашу дитину назвали розбалуваною? Вітаємо! І хочемо відразу заспокоїти: ви не одні такі

Пуп сім'ї: ознаки того, що ваша дитина розбалувана

Дитина | 00:30, 01.09.2021

Вашу дитину назвали розбалуваною? Вітаємо! І хочемо відразу заспокоїти: ви не одні такі "щасливці", удостоєні звання батьків юного монстра, який з батьків мотузки в'є. Іноді батькам складно прийняти на свій рахунок звинувачення, що, вони, мовляв, бат

Адаптація до дитячого садка ... У багатьох мам від цього словосполучення смикається очі і пітніють долоні, але якщо дотримуватися певних правил, то ад

3 головні помилки батьків, які заважають дитині звикнути до садка

Дитина | 19:00, 28.08.2021

Адаптація до дитячого садка ... У багатьох мам від цього словосполучення смикається очі і пітніють долоні, але якщо дотримуватися певних правил, то адаптація малюка в саду пройде м'яко і безболісно. Які помилки роблять батьки, відправляючи дитину в с

Ні для кого не стане відкриттям той факт, що бабусі і дідусі дозволяють внукам більше, ніж мама з татом. Чи добре це і як на таке реагувати батькам?

Роль бабусі і дідуся у вихованні дитини

Сімейні справи | 10:00, 28.08.2021

Ні для кого не стане відкриттям той факт, що бабусі і дідусі дозволяють внукам більше, ніж мама з татом. Чи добре це і як на таке реагувати батькам?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: