Прийом антибіотиків під час вагітності та можливі наслідки

Adoption
Date
  • 26408 Переглядів
3254_genetika.jpg (37.83 Kb)

Ранні терміни вагітності і антибіотики


Є антибіотики, прийом яких під час вагітності протипоказано категорично, вони здатні спровокувати аномалії розвитку плоду. Але все ж, статистика показує, що під час вагітності антибіотики приймає приблизно 50% жінок, адже дуже часто просто неможливо провести лікування тієї чи іншої патології іншими способами. Давайте розберемося детальніше, чи є антибіотики, які не є небезпечними для вагітних жінок?

Планування вагітності після антибіотиків:

Часто трапляється, коли після захворювання і курсу антибіотикотерапії жінка дізнається про те, що вона вагітна. Як правило, така вагітність має ризики, що не настільки зв'язані з використанням ліків, як з перенесеною інфекцією. Звичайно ж, в цьому випадку необхідна консультація лікаря. Не поспішайте планувати вагітність після курсу лікування антибіотиками, адже після перенесеної хвороби організм обов'язково повинен відновитися. Краще на деякий час відкладіть зачаття, щоб Ви мали можливість повністю одужати і зміцніти. Не хвилюйтеся, якщо вагітність наступила в той час, коли Ви приймали антибіотики. Ліки, які надійшли в організм жінки до затримки, на стан плода не вплинуть, але Вам необхідно добре зміцнити організм після перенесеного захворювання.
 
Сама по собі вагітність - це фактор, який здатний значно послабити імунітет жінки, в результаті цього можливе важкий перебіг гострих хвороб і загострення хронічної патології. Через це виникає необхідність в прийомі антибактеріальних препаратів. В деяких випадках вся вагітність може проходити на тлі прийому антибіотиків, наприклад, якщо жінка в цікавому положенні страждає на хронічний пієлонефрит. Тоді немає іншого виходу, і використання антибіотика - це життєва необхідність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найнебезпечніші інфекції під час вагітності

Антибіотики на ранніх термінах вагітності
 
На ранніх термінах вагітності антибіотики мають дуже суворі обмеження до їх використання. Найбільш безпечні антибіотики ряду пеніцилінів. Навіть при необхідності тривалого застосування на початку вагітності у розвитку дитини вони не викликають відхилень. Але їх мінус у тому, що у багатьох мікроорганізмів виробилася до них стійкість, тому при лікуванні деяких захворювань препаратами цієї групи воно може не надати необхідного ефекту.
 
Якщо немає іншого виходу, і очікувана користь від використання препарату перевершить можливий ризик, майбутній матері лікар може порекомендувати антибіотики групи цефалоспоринів. Їх, як правило, призначають виключно при тяжкій патології, наприклад, якщо вагітна жінка захворіє на пневмонію.

Наслідки прийому антибіотиків під час вагітності

Антибіотики, які дозволяються при вагітності, не є небезпечними для майбутньої матері. Але якщо вона захворіє, не підозрюючи про своє становище, лікар може призначити своїй пацієнтці будь-які препарати, не знаючи про її вагітність.
 
У разі, якщо жінка проходила курс лікування антибіотиками на першому тижні, навіть приймаючи небезпечний препарат, наслідків для малюка може і не бути, тому що всі шкідливі фактори на ранніх термінах діють за принципом "все або нічого". Таким чином, ембріон може загинути, або народиться абсолютно здоровий малюк. Але якщо майбутня мама приймала антибактеріальні препарати після 3-го тижня вагітності, коли вже між її організмом і ембріоном сформувався зв'язок, можна очікувати серйозних наслідків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, планування вагітності, жінка, антибіотики, наслідки, хвороби, лікування, дитина, вплив, викидень


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Обрати найкращий час для зачаття улюбленої дитини можливо.

Найкращий пора року для зачаття дитини

Плануємо дитину | 20:30, 15.04.2021

Обрати найкращий час для зачаття улюбленої дитини можливо.

Токсикоз може проявлятись у жінок на різних термінах вагітності.

Полегшуємо стан при токсикозі

Мама | 20:30, 13.04.2021

Токсикоз може проявлятись у жінок на різних термінах вагітності.

Що обрати – домашні пологи чи в лікарні – читайте далі.

Чи ризиковано народжувати дитину в лікарні в умовах пандемії COVID-19

Пологи | 05:00, 09.04.2021

Що обрати – домашні пологи чи в лікарні – читайте далі.

Спеціально підбирати позу не потрібно.

Ефективні пози для швидкого зачаття малюка

Зачаття | 20:30, 08.04.2021

Спеціально підбирати позу не потрібно.

Планування вагітності - важливий період у житті пари. У нашому матеріалі ви дізнаєтесь, як правильно підготувати організм чоловіка та жінки до зачаття

Фахівці розповіли, як парам готуватись до зачаття та вагітності

Мама | 12:30, 07.04.2021

Планування вагітності - важливий період у житті пари. У нашому матеріалі ви дізнаєтесь, як правильно підготувати організм чоловіка та жінки до зачаття.

Поява малюка в родині може стати стресом для старшої дитини. Тому батькам потрібно підготувати первістка до ції щасливої події.

Підготовка первістка до появи малюка в родині

Психологія | 09:30, 07.04.2021

Поява малюка в родині може стати стресом для старшої дитини. Тому батькам потрібно підготувати первістка до ції щасливої події.

Під час вагітності жінка повинна приділяти особливу увагу своєму харчуванню. Адже в ці щасливі 9 місяців вона відповідає не лише за себе, але й за май

Заборонені продукти для вагітних

Я вагітна | 07:00, 23.03.2021

Під час вагітності жінка повинна приділяти особливу увагу своєму харчуванню. Адже в ці щасливі 9 місяців вона відповідає не лише за себе, але й за майбутнього малюка.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: