Головні ознаки позаматкової вагітності

Adoption
Date
  • 1225 Переглядів
На превеликий жаль, не завжди жінці, що завагітніла, вдається відчути радість материнства. Справа в тому, що іноді запліднена яйцеклітина в силу певних обставин (генетичний збій при заплідненні яйцеклітини, тонкі і звивисті маткові труби) не досягає порожнини матки, залишаючись у трубі.

0255_03.jpg (50. Kb)

Чи треба говорити, що розмір порожнини труби ніяк не підходить для розвитку плода? Якщо перші 4-6 тижнів вагітності протікають без помітних ускладнень, то далі плід стає настільки великим, що розтягує і розриває маткову трубу.

Цей стан смертельно небезпечний для матері, яка не відбулася. Сильна внутрішня кровотеча здатна вбити жінку за дві-три години. Інакше, ніж за допомогою екстреної операції, врятувати життя матері не можна. Про порятунок плода в таких випадках вже не йдеться. Навіть якщо жінка після цього виживе - збереження нею можливості мати дітей залишається під питанням, оскільки прохідність труби зберігається не у всіх випадках, а на реабілітацію може піти більше року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корисні поради, про які мусять знати мами дівчаток

Головні ознаки та сучасна діагностика позаматкової вагітності дозволяють виявити проблему і вирішити її до моменту обширного розриву маткової труби. Ознаки небезпеки проявляються не відразу: це важкий ниючий біль унизу живота, наростаючий з кожним днем, і кров'янисті виділення з піхви, не помітити які неможливо, оскільки місячних при вагітності не буває. Позаматковий перебіг вагітності може позначитися і на рівні ХГЧ, щоправда, робити цей аналіз доведеться кожні два дні.

Набагато кращим способом діагностики є вагінальне УЗД. Воно дає більш чіткий і однозначний результат, ніж абдомінальний аналіз.

На жаль, науці невідомі способи врятувати плід при позаматковій вагітності. Позаматкова вагітність вирішується виключно за допомогою порожнинної операції, в процесі якої плід виймається з маткової труби. Справа в тому, що помістити його в матку так, щоб плід прижився, вже неможливо, тому лікарі при вирішенні подібних питань дбають лише про порятунок життя і здоров'я матері, що не відбулася.

Від позаматкової вагітності не застрахована жодна жінка. З цієї причини не можна дозволяти радості затуманювати твій розум. У разі першої ж появи небезпечних ознак необхідно терміново відвідати гінеколога. Чим раніше ти виявила позаматкову вагітність - тим більше у тебе буде шансів зберегти своє жіноче здоров'я і шанс на нову, здорову та продуктивну вагітність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: планування вагітності, зачаття, вагітність, позаматкова вагітність


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: