Якщо у вагітної краснуха

Adoption
Date
  • 591 Переглядів
Особливу небезпеку захворювання становить для майбутніх мам, які перебувають на 1-4 місяці вагітності. Передача вірусу здійснюється повітряно-крапельним шляхом, тому майбутня мама повинна намагатися якомога менше бувати у місцях скупчення людей, особливо в першому триместрі вагітності.

0451_11.jpg (18.52 Kb)


Першими симптомом захворювання є збільшення лімфатичних вузлів на потилиці і шиї, в деяких випадках відмічається також зміна розмірів пахових лімфатичних вузлів. Слідом з’являється характерний для даної інфекційної хвороби дрібний рожевий і шорсткий висип по всьому тілу.

Висип з’являється і поширюється по поверхні тіла і зникає досить швидко. В деяких випадках він може з’явитися і зникнути за один день. Найчастіше відбувається ураження шкіри шиї, грудей, живота і розгинальних поверхонь кінцівок. Сверблячка не спостерігається.

Перед появою перших висипань у хворих відзначається різке погіршення загального стану, з’являється ломота в тілі, підвищується температура, розвивається нежить і починає дерти горло. Інфікована даним вірусом людина являє загрозу для оточуючих ще до появи перших висипань (через 5-7 днів) і після прояву висипу протягом 10 днів.

У чому небезпека для майбутньої дитини?
Відразу необхідно зазначити, що особливу небезпеку краснуха під час вагітності представляє тільки в першому триместрі оскільки саме в цей період відбувається формування всіх органів і систем майбутнього малюка. При інфікуванні майбутньої матері на більш пізніх термінах здоров’ю малюка практично нічого не загрожує. Як краснуха може вплинути на вагітність?

Небезпека даного вірусу при вагітності полягає в його здатності проникати через плаценту і уражати тканини плода, тому наслідки зараження можуть бути катастрофічними. Таким чином, будучи в утробі, малюк стає інфікованим краснухою. Більш ніж у 50% випадків інфікування матері цим вірусним захворюванням на ранніх термінах призводить до мимовільного викидня.

Краснуха і вагітність – абсолютно несумісні поняття. Зараження майбутньої матері даним вірусом протягом перших 10 тижнів за умови збереження вагітності практично завжди супроводжується наявністю патологій розвитку плоду. На першому місці стоять вади серця, зору і слуху, а також розумового розвитку. Крім того, великий ризик народження мертвого малюка.

Ризик ураження плоду при інфікуванні матері прямо залежить від терміну вагітності. Так при зараженні на терміні 0-11 тижнів ймовірність ускладнень становить понад 90%, на 11-12 тижні – 34%, на 13-14 тижні – 26%, на 15-16 тижні – 9%, а на терміні 17 тижнів ймовірність становить близько 5 %.

До інших найбільш серйозних наслідків інфікування краснухою під час вагітності відносяться:

- енцефаліт і мікроцефалія;
- ДЦП і дистрофія плоду;
- ущелина неба;
- гемолітична анемія;
- лімфаденопатія.

Всі ці ускладнення впливають на життя малюків не найкращим чином, такі діти відстають у фізичному і розумовому розвитку, і є носіями вродженої краснухи. Часто у них розвивається хронічна екзантема, рецидивуюча пневмонія і васкуліт. Всі ці хвороби в 70-80% випадків призводять до летального результату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: краснуха, краснуха у вагітних, краснуха під час вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьог

Чи може група крові дитини не збігатися з батьківською?

Вагітність та пологи | 14:50, 23.02.2024

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьогодні наукою доведено: таке цілком можливо. Давайте розберемося в цьому питанні.

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з при

Харчування під час вагітності впливає на харчові звички майбутніх дітей

Дієта для вагітних | 00:30, 22.02.2024

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з причин тут може бути суто генетичною. Обмін речовин залежить від генів, і в цих генах можуть бути мутац

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негатив

Стрес майбутньої матері впливає на розвиток дитячих хвороб

Я вагітна | 00:30, 21.02.2024

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негативно впливає на розвиток її майбутньої дитини.

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Як вегетаріанство мами впливає на розвиток її дітей?

Дієта для вагітних | 13:43, 20.02.2024

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Гранатовий сік здатен захищати мозок плода від травм під час вагітності

Я вагітна | 09:30, 20.02.2024

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують

Депресія під час вагітності сприяє розвитку аутизму у новонароджених дітей

Я вагітна | 07:40, 19.02.2024

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують ризик розвитку аутизму у своїх майбутніх дітей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: