Якщо у вагітної краснуха

Adoption
Date
  • 105 Переглядів
Особливу небезпеку захворювання становить для майбутніх мам, які перебувають на 1-4 місяці вагітності. Передача вірусу здійснюється повітряно-крапельним шляхом, тому майбутня мама повинна намагатися якомога менше бувати у місцях скупчення людей, особливо в першому триместрі вагітності.

0451_11.jpg (18.52 Kb)

Першими симптомом захворювання є збільшення лімфатичних вузлів на потилиці і шиї, в деяких випадках відмічається також зміна розмірів пахових лімфатичних вузлів. Слідом з’являється характерний для даної інфекційної хвороби дрібний рожевий і шорсткий висип по всьому тілу.

Висип з’являється і поширюється по поверхні тіла і зникає досить швидко. В деяких випадках він може з’явитися і зникнути за один день. Найчастіше відбувається ураження шкіри шиї, грудей, живота і розгинальних поверхонь кінцівок. Сверблячка не спостерігається.

Перед появою перших висипань у хворих відзначається різке погіршення загального стану, з’являється ломота в тілі, підвищується температура, розвивається нежить і починає дерти горло. Інфікована даним вірусом людина являє загрозу для оточуючих ще до появи перших висипань (через 5-7 днів) і після прояву висипу протягом 10 днів.

У чому небезпека для майбутньої дитини?
Відразу необхідно зазначити, що особливу небезпеку краснуха під час вагітності представляє тільки в першому триместрі оскільки саме в цей період відбувається формування всіх органів і систем майбутнього малюка. При інфікуванні майбутньої матері на більш пізніх термінах здоров’ю малюка практично нічого не загрожує. Як краснуха може вплинути на вагітність?

Небезпека даного вірусу при вагітності полягає в його здатності проникати через плаценту і уражати тканини плода, тому наслідки зараження можуть бути катастрофічними. Таким чином, будучи в утробі, малюк стає інфікованим краснухою. Більш ніж у 50% випадків інфікування матері цим вірусним захворюванням на ранніх термінах призводить до мимовільного викидня.

Краснуха і вагітність – абсолютно несумісні поняття. Зараження майбутньої матері даним вірусом протягом перших 10 тижнів за умови збереження вагітності практично завжди супроводжується наявністю патологій розвитку плоду. На першому місці стоять вади серця, зору і слуху, а також розумового розвитку. Крім того, великий ризик народження мертвого малюка.

Ризик ураження плоду при інфікуванні матері прямо залежить від терміну вагітності. Так при зараженні на терміні 0-11 тижнів ймовірність ускладнень становить понад 90%, на 11-12 тижні – 34%, на 13-14 тижні – 26%, на 15-16 тижні – 9%, а на терміні 17 тижнів ймовірність становить близько 5 %.

До інших найбільш серйозних наслідків інфікування краснухою під час вагітності відносяться:

- енцефаліт і мікроцефалія;
- ДЦП і дистрофія плоду;
- ущелина неба;
- гемолітична анемія;
- лімфаденопатія.

Всі ці ускладнення впливають на життя малюків не найкращим чином, такі діти відстають у фізичному і розумовому розвитку, і є носіями вродженої краснухи. Часто у них розвивається хронічна екзантема, рецидивуюча пневмонія і васкуліт. Всі ці хвороби в 70-80% випадків призводять до летального результату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: краснуха, краснуха у вагітних, краснуха під час вагітності


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

З самого початку вагітності статеві органи зазнають змін. До них варто бути готовою.

Вагітність та статеві органи: зміни, про які ви могли не знати

Вагітність та пологи | 23:00, 21.11.2021

З самого початку вагітності статеві органи зазнають змін. До них варто бути готовою.

Повністю перетворюватися на лежачого

Дозволені тренування у кожний триместр вагітності

Вагітність та пологи | 19:00, 21.11.2021

Повністю перетворюватися на лежачого "тюленя" під час вагітності не потрібно. Але важливо правильно оцінювати свої сили та можливості для фізичної активності.

З цим неприємним явищем стикаються майже всі вагітні.

Що робити з судомами під час вагітності?

Вагітність та пологи | 09:00, 21.11.2021

З цим неприємним явищем стикаються майже всі вагітні.

Чому вагітні жінки часто хропуть уві сні? Як лікувати хропіння у вагітної жінки? У яких випадках хропіння при вагітності небезпечне для майбутньої мам

Чому вагітні хропуть і коли є загроза здоров'ю дитини?

Вагітність та пологи | 08:30, 21.11.2021

Чому вагітні жінки часто хропуть уві сні? Як лікувати хропіння у вагітної жінки? У яких випадках хропіння при вагітності небезпечне для майбутньої мами та дитини?

Ви напевно бачили у зарубіжних фільмах сцени з курсів для вагітних, де їм допомагають дихати та

Яка користь від курсів для вагітних?

Вагітність та пологи | 01:30, 21.11.2021

Ви напевно бачили у зарубіжних фільмах сцени з курсів для вагітних, де їм допомагають дихати та "репетирують" пологи. Але що там ще відбувається і чи дійсно їх потрібно відвідувати?

У науковому виданні PLOS довели, що вірус, яким заразилася вагітна жінка, теоретично може вплинути і на дитину.

Вчені з'ясували важливий нюанс про застуду під час вагітності

Вагітність та пологи | 08:30, 20.11.2021

У науковому виданні PLOS довели, що вірус, яким заразилася вагітна жінка, теоретично може вплинути і на дитину.

У дорослих і дітей, які незалежно один від одного заражаються інфекцією, симптоми, як правило, слабо виражені і носять загальний характер, наприклад л

Цитомегаловірус у вагітних: що це таке і наскільки страшне захворювання?

Вагітність та пологи | 05:00, 18.11.2021

У дорослих і дітей, які незалежно один від одного заражаються інфекцією, симптоми, як правило, слабо виражені і носять загальний характер, наприклад лихоманка, втома, біль в горлі, настільки слабкі, що часто хвороба навіть не помічається. Однак, віру

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: