Стрес під час вагітності впливає на мозок плоду

Adoption
Date
  • 987 Переглядів
Англійські дослідники встановили, що експозиція плоду по стресах матері здатна викликати порушення у його мозкових структурах, які негативно позначаються на здатності дитини до навчання і можуть стати причиною неврологічних проблем.

8507_5.jpg (28.44 Kb)


Старе правило, згідно з яким майбутні матері повинні максимально уникати усіляких хвилювань, отримало чергове наукове підтвердження. Дослідники з Королівського коледжу Лондона виявили, що стреси, перенесені вагітною, можуть викликати у дитини порушення у структурі білої речовини головного мозку.

Автори публікації у журналі Biological Psychiatry попросили матерів 251 новонародженого відповісти на питання спеціальної анкети про перенесені у період вагітності стресові події різної інтенсивності (здачу іспитів в університеті, переїзд на нову квартиру, розлучення, смерть близької людини тощо).

Потім вчені дослідили будову мозку кожної дитини за допомогою методу візуалізації, який називається дифузійно-тензорна томографія.

Порівняння результатів опитувань і томографії показало, що кількість і тяжкість стресів, перенесених майбутньою матір’ю під час вагітності або напередодні пологів, позитивно корелювали з частотою порушень у структурі білої речовини мозку у дітей.

Такі структурні порушення можуть підвищувати ризик розвитку у дитини як поведінкових проблем, так і проблем когнітивного характеру — наприклад, труднощів з навчанням у школі.

Вчені підкреслюють важливість скринінгу вагітних на психоемоційний стрес і необхідність відповідних втручань для зниження його негативного впливу — наприклад, за допомогою когнітивно-поведінкової терапії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, вагітна, стрес у вагітних


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Першою помилкою є твердження, що після 30 років завагітніти проблематично. Разом з тим, статистика показує, що 80% пар на це потрібно менше року. За д

Медики назвали 7 міфів і фактів про вагітність після 35 років

Плануємо дитину | 12:00, 09.05.2023

Першою помилкою є твердження, що після 30 років завагітніти проблематично. Разом з тим, статистика показує, що 80% пар на це потрібно менше року. За другим міфом, з віком можливий ризик викидня. Вік матері, відзначають медики, є важливим фактором, ал

Палити чи ні – вибір кожного, але з настанням вагітності жінка несе відповідальність не лише за своє життя і здоров’я, але й за стан майбутнього малюк

Чому небезпечно палити вагітним?

Я вагітна | 12:00, 29.04.2023

Палити чи ні – вибір кожного, але з настанням вагітності жінка несе відповідальність не лише за своє життя і здоров’я, але й за стан майбутнього малюка.

За даними статистики, в більшості випадків незапланована вагітність спостерігається серед підлітків, які проживають в поганих соціально-економічних ум

Можливі ускладнення ранньої вагітності

Вагітність та пологи | 12:00, 28.04.2023

За даними статистики, в більшості випадків незапланована вагітність спостерігається серед підлітків, які проживають в поганих соціально-економічних умовах, тому що вони:– не мають коштів на придбання надійних методів контрацепції,– мають низький ріве

Очевидними ознаками вагітності є затримка менструації, біль у грудях, ранкова нудота. Але є кілька дивних і дуже ранніх, про які ви могли не знати.

6 несподіваних ранніх ознак вагітності

Вагітність та пологи | 08:00, 13.04.2023

Очевидними ознаками вагітності є затримка менструації, біль у грудях, ранкова нудота. Але є кілька дивних і дуже ранніх, про які ви могли не знати.

Від перших днів вагітності тіло жінки змінюється, і з цим процесом досі пов’язано багато міфів і побоювань. Наприклад, чи можна втратити зір під час п

Медики розвіяли міфи про зір під час вагітності

Вагітність та пологи | 07:00, 13.04.2023

Від перших днів вагітності тіло жінки змінюється, і з цим процесом досі пов’язано багато міфів і побоювань. Наприклад, чи можна втратити зір під час пологів та чи нормально, коли зір помітно погіршується під час виношування.

МРТ є одним із найточніших методів візуалізації, відомих медицині. Але що потрібно знати, бажаючи виконати МРТ під час вагітності?

Вагітність і МРТ: наскільки це безпечно?

Вагітність та пологи | 05:00, 13.04.2023

МРТ є одним із найточніших методів візуалізації, відомих медицині. Але що потрібно знати, бажаючи виконати МРТ під час вагітності?

Британським ученим з Даремського університету під час дослідження вдалося з’ясувати смакові та харчові уподобання малюків, яким ще тільки належить з’я

Вчені спостерігали за реакцією ще ненароджених дітей на різні продукти

Дієта для вагітних | 10:00, 27.03.2023

Британським ученим з Даремського університету під час дослідження вдалося з’ясувати смакові та харчові уподобання малюків, яким ще тільки належить з’явитися на світ.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: