Як стрес впливає на вагітність?

Adoption
Date
  • 398 Переглядів
Чи може стрес при вагітності вплинути на майбутню дитину? Пренатальний період розвитку людини є найбільш вразливим. Події в житті вагітної не тільки впливають на внутрішньоутробний розвиток дитини, але також на результат пологів, майбутнє здоров’я малюка, його схильність до тих чи інших соматичних і психічних захворювань у дорослому житті.

0824_3.jpg (34 Kb)

Реакція на вплив будь-якого чинника, здатного загрожувати гомеостазу (сталості внутрішнього середовища організму), є стресом. Такі реальні або потенційні загрози запускають в центральній нервовій системі механізми відновлення і збереження гомеостазу. Але материнський пренатальний стрес під час вагітності може стати причиною ряду ушкоджень у плода. А вони можуть надалі відбитися і на життя дитини в цілому.

Жінки схильні до впливу стресу при вагітності зважаючи на значні гормональні і фізіологічні зміни. Під час виношування дитини майбутня мама може по-іншому реагувати на ті чи інші стресові ситуації.

Факторами стресу є недоїдання, вплив токсинів, алкоголю, куріння. Крім цього у сучасної жінки часто зустрічаються переживання під час вагітності, особистісна тривожність, депресивні симптоми, тривожність, пов’язана з виношуванням дитини, тривожність через роботу тощо. Все це відбивається на організмі і матері, і плоду.

Як стрес впливає на вагітність?
Стресові ситуації, які трапляються в житті жінки на ранньому терміні виношування дитини, можуть призвести до викидня. Стрес при вагітності на більш пізніх термінах підвищує ризик несприятливих наслідків при народженні, в тому числі передчасні пологи, низьку масу тіла новонародженого. У матерів, які зазнали впливу стресових факторів під час виношування дитини, в післяпологовому періоді материнська взаємодія з немовлям буде гіршою.

Стрес під час вагітності здатний назавжди змінити фізіологію і програму функціонування гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової осі, відповідальної за регуляцію метаболізму, артеріального тиску і імунної відповіді.

Тому люди з пренатальним стресом схильні до метаболічних, серцево-судинних захворювань, а також до гіпертонії, астми, алергічних розладів, гіперліпідемії, цукрового діабету, ожиріння. У зрілому віці вони можуть бути схильними до психічних розладів, в тому числі до поведінкових проблем, розладів навчання, аутизму, синдрому дефіциту уваги і гіперактивності, затримки мовного розвитку, високого рівня тривоги, шизофренії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: стрес, вагітність, стрес під час вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чи траплялось у вас, або у ваших знайомих, що тест на вагітність показав неправильний результат? Наприклад, він був негативним, а з часом дазнавались,

Коли робити тест на вагітність, щоб результат був точним?

Я вагітна | 09:30, 22.05.2024

Чи траплялось у вас, або у ваших знайомих, що тест на вагітність показав неправильний результат? Наприклад, він був негативним, а з часом дазнавались, що вагітні? Таке може бути, якщо тест провели неправильно.

Здавалося б, радіти. Та не для всіх жінок ця новина стане приємною. Тож варто дати собі час на осмислення того, що сталося. Навіть якщо позитивний рез

Що робити після позитивного тесту на вагітність?

Я вагітна | 08:30, 22.05.2024

Здавалося б, радіти. Та не для всіх жінок ця новина стане приємною. Тож варто дати собі час на осмислення того, що сталося. Навіть якщо позитивний результат був бажаним, вас теж може охопити хвилювання. Приємний шок. І вагітна не знатиме, як діяти да

У нас шокуючі новини: представниці прекрасної половини людства, які були вагітні у підлітковому віці, ризикують померти до свого тридцятиріччя. Про це

Підліткова вагітність підвищує ризик передчасної смерті

Вагітність та пологи | 20:00, 21.05.2024

У нас шокуючі новини: представниці прекрасної половини людства, які були вагітні у підлітковому віці, ризикують померти до свого тридцятиріччя. Про це свідчать результати дослідження, проведеного в Канаді.

На кожному наступному УЗД вам називають інший термін вагітності? Давайте дізнаємося, як можна вирахувати його самостійно.

Як правильно визначити свій термін вагітності?

Я вагітна | 19:00, 21.05.2024

На кожному наступному УЗД вам називають інший термін вагітності? Давайте дізнаємося, як можна вирахувати його самостійно.

Раніше медики переконували нас, що вагітність омолоджує жіночий організм. Тепер же виявились, що ці 9 місяців впливають абсолютно протилежно, - тобто,

Вагітність прискорює старіння жінки, а грудне вигодовування – омолоджує її

Мама | 17:00, 21.05.2024

Раніше медики переконували нас, що вагітність омолоджує жіночий організм. Тепер же виявились, що ці 9 місяців впливають абсолютно протилежно, - тобто, вони прискорюють старіння. Зате є й позитивна новина: годуючи грудьми, жінка омолоджується.

Кожен українець крайні два роки проживає у стресі, що вже й казати про вагітних жінок. Тим паче, що такі емоції негативно впливають як на саму дитину,

Стрес під час вагітності: як з ним боротися?

Я вагітна | 12:10, 11.05.2024

Кожен українець крайні два роки проживає у стресі, що вже й казати про вагітних жінок. Тим паче, що такі емоції негативно впливають як на саму дитину, так і на майбутню маму. Що робити вагітній. щоб відгородитися від негативу?

Вагітність - це особливий період в житті жінки. Нацей стан кожен організм майбутньої мами реагує по-своєму. У когось виникають розтяжки, інші ж стають

Темна смужка на животі у вагітних: що вона означає?

Я вагітна | 12:10, 09.05.2024

Вагітність - це особливий період в житті жінки. Нацей стан кожен організм майбутньої мами реагує по-своєму. У когось виникають розтяжки, інші ж стають мамою без жодної "тріщинки" на шкірі, в одних з'являється темна смужка на животі, в інших ні. І це

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: