Глюкозотолерантний тест під час вагітності: що показує, як здавати?

Adoption
Date
  • 193 Переглядів
Глюкозотолерантний тест, або «цукрове навантаження» - дослідження, яке дозволяє своєчасно виявити наявність гестаційного діабету. Це підступна недуга, який прокидається саме в період вагітності, коли організм жінки і без того відчуває колосальне навантаження. Причому помітити його неозброєним оком практично неможливо. Просто тому, що пов'язаний він з вуглеводним обміном і роботою підшлункової залози. Повідомляє сайт сайт zv.zp.ua.

44_4.jpg (25.54 Kb)

Всі ми знаємо про те, що підшлункова залоза виробляє інсулін, який регулює рівень цукру в крові. Цілком логічно, що коли жінка виношує дитину, інтенсивність його вироблення повинна збільшитися, особливо на 5 - 6 місяці, коли малюк стрімко зростає. На практиці ж у 14% випадків цього не відбувається.

У підсумку йде серйозна перебудова обміну речовин, що негативно позначається на роботі всього організму, причому зміни відчуває на собі і малюк. У кращому випадку збільшується його вага, що, відповідно, ускладнює процес пологів. У гіршому - у нього з'являються ознаки діабетичної фетопатії. Саме тому глюкозотолерантний тест зараз обов'язковий для всіх. Зрозуміло, якщо до нього немає ніяких протипоказань.

Коли?
Ідеальним часом вважається період 24 - 28 тижнів. Хоча якщо жінка перебуває в групі ризику, напрямок на цей аналіз вона отримає набагато раніше. Причому якщо результати тесту дадуть привід засумніватися в остаточний діагноз, його доведеться повторити для того, щоб дати можливість фахівцеві побачити повну картину.

Підготовка до проведення глюкозотолерантного тесту
Для того щоб отримати достовірні результати тесту? необхідно слідувати правилам, а саме:

- Відмовитися від їжі і кави мінімум за 10 - 12 годин до його проведення;
- Обмежити прийом будь-яких лікарських препаратів, в тому числі і вітамінних;
- Виключити борошняне, гостре і жирне;
- По можливості за добу відмовитися від фізичних навантажень і всіляких лікувальних процедур, які можуть вплинути на результат.
- Чи варто говорити про те, що алкоголь, куріння і точні результати також несумісні.

Методика проведення тесту на толерантність до глюкози
Процес проходження тесту простий. Вагітна жінка приходить в лабораторію з ранку натщесерце. У неї беруть кров з вени на аналіз. Якщо показник занадто високий, на цьому, швидше за все, для неї все і закінчиться. Їй поставлять діагноз і видадуть направлення до ендокринолога.

Інша справа, якщо показник в нормі. Тоді їй належить пероральний глюкозотолерантний тест. Це коли пропонують випити той самий «солодкий коктейль». Представляє він собою склянку води, в якому розчиняється 75 - 100 г глюкози, саме тому сам напій неймовірно нудотний. Але найцікавіше, що випити весь стакан необхідно не більше ніж за 5 хвилин, після чого забір крові повторюється через півгодини, годину, 1,5 години, 2 години, 3 години (тут вже дивляться за обставинами).

У будь-якому випадку про те, як правильно здавати тест на толерантність до глюкози додатково розповість фахівець. І добре, якщо вже через півгодини після коктейлю він побачить різке підвищення рівня глюкози, яке поступово буде знижуватися і в підсумку досягне норми. Якщо ж цього не станеться, у нього будуть всі підстави підозрювати наявність гестаційного діабету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: глюкозотолерантний тест


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У надто худорлявих і надто повних жінок ризик викиднів вищий, ніж у жінок із середньою вагою.

Вага мами впливає на ризик невиношування вагітності

Плануємо дитину | 12:10, 15.07.2024

У надто худорлявих і надто повних жінок ризик викиднів вищий, ніж у жінок із середньою вагою.

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Названо безпечний інтервал між вагітностями

Я вагітна | 10:30, 15.07.2024

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритром

Майбутніх мам застерегли від прийому деяких антибіотиків

Я вагітна | 10:30, 12.07.2024

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритроміцин, кларитроміцин, азитроміцин). Їх часто призначають при бактеріальних інфекціях, а також як альт

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

Чому майбутнім мамам важливо бути фізично активними?

Я вагітна | 06:20, 12.07.2024

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Нове дослідження показало важливість вітаміну B12 під час вагітності

Я вагітна | 00:30, 12.07.2024

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів т

Схильність народжувати дітей однієї статі не передається у спадок

Я вагітна | 00:30, 10.07.2024

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів та США, провівши наймасштабніше дослідження в цій галузі, дійшли висновку, що співвідношення статей у

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щ

Як впоратися з безсонням під час вагітності?

Я вагітна | 08:30, 08.07.2024

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щоночі проводять без сну і довгі місяці живуть у режимі недосипання.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: