Причини підвищення рівня білірубіну

Adoption
Date
  • 361 Переглядів
Білірубін є побічним продуктом нормального розпаду гемоглобіну. Коли старі еритроцити руйнуються, гемоглобін в них перетворюється на білірубін. Потім печінка розщеплює білірубін у жовч і або зберігає його в жовчному міхурі, або виділяє через кал. Невелика кількість білірубіну циркулює в крові. Деякі захворювання, пов’язані з печінкою, жовчним міхуром або еритроцитами, можуть спричинити підвищення рівня білірубіну. Коли білірубін накопичується в крові, це може спричинити жовтяницю, жовте забарвлення білків очей і шкіри.

6992_bilirubin.jpg (22.42 Kb)

Хвороба печінки
Печінка зазвичай перетворює білірубін у більш розчинну форму, яка може виводитися з організму з калом. Коли печінка не працює належним чином, білірубін не перетворюється у форму, яка може виводитися, і накопичується в організмі. Хронічні захворювання печінки, такі як цироз або вірусний гепатит, які спричиняють запалення та рубцювання печінки, зазвичай спричиняють підвищення білірубіну. Успадковані захворювання, такі як синдром Гілбера та синдром Дабіна-Джонсона, перешкоджають нормальній обробці білірубіну в печінці та зазвичай призводять до високого рівня крові.

Захворювання жовчних шляхів і жовчного міхура
Умови, які пошкоджують або блокують жовчні протоки, можуть спричинити підвищення рівня білірубіну. Захворювання, що називається холестазом, зі зниженим відтоком жовчі, спричиненим закупоркою жовчної протоки або зниженням виділення жовчі з печінки, може призвести до високого рівня білірубіну. Пухлини жовчного міхура, печінки, жовчних проток або підшлункової залози також можуть викликати високий рівень білірубіну через блокування проток, які використовуються для виведення білірубіну. Жовчні камені можуть частково або повністю перешкоджати відтоку жовчі, що призводить до високого рівня білірубіну.

Гемолітична анемія
Гемолітична анемія - це стан, при якому еритроцити руйнуються передчасно. Оскільки білірубін виробляється в процесі розпаду еритроцитів, посилене руйнування зазвичай призводить до підвищення рівня білірубіну. Спадкові захворювання можуть призвести до гемолітичної анемії.

Ліки
Деякі ліки можуть викликати підвищення рівня білірубіну у деяких людей. Деякі препарати зменшують поглинання білірубіну печінкою, що може призвести до підвищення рівня в крові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Причини, рівень білірубіну, білірубін, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, печінка, захворювання, спричинити, призводить, хвороби, чому підвищується, підвищення білірубіну


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У жінок, які так і не вийшли на оплачувану роботу після декрету, пам'ять у літньому віці на 50% гірша, ніж у матерів, які працювали.

Непрацюючим мамам пророкують погіршення пам'яті

Мама | 11:20, 14.07.2024

У жінок, які так і не вийшли на оплачувану роботу після декрету, пам'ять у літньому віці на 50% гірша, ніж у матерів, які працювали.

Завдяки материнському молоку в перші тижні життя в організмі малюка з'являються найважливіші імунні клітини.

Вчені пояснили, чому грудне вигодовування корисне для імунітету

Немовля | 09:30, 14.07.2024

Завдяки материнському молоку в перші тижні життя в організмі малюка з'являються найважливіші імунні клітини.

Соціологи Університету Гельсінкі вивчили дані понад 488 тисяч матерів з дітьми до 12 років і з'ясували, що наявність у жінок старших родичів відіграє

Наявність бабусь і дідусів знижує ризик депресії у мами

Сімейні справи | 08:30, 14.07.2024

Соціологи Університету Гельсінкі вивчили дані понад 488 тисяч матерів з дітьми до 12 років і з'ясували, що наявність у жінок старших родичів відіграє захисну роль для їхньої психіки.

Вчені з Лондонського університету Королеви Марії виявили, що школярки із зайвою вагою частіше за здорових ровесниць стикаються з болем у кістках, сугл

Названо несподівану небезпеку зайвої ваги у дітей

Дитина | 09:30, 13.07.2024

Вчені з Лондонського університету Королеви Марії виявили, що школярки із зайвою вагою частіше за здорових ровесниць стикаються з болем у кістках, суглобах, м'язах, зв'язках або сухожиллях.

У новонароджених, чиї тати відчували серйозний стрес у ранньому віці, інакше сформована структура білої речовини мозку.

Важке дитинство тата відбивається на розвитку мозку його дітей

Тато | 08:30, 13.07.2024

У новонароджених, чиї тати відчували серйозний стрес у ранньому віці, інакше сформована структура білої речовини мозку.

У групі ризику перебувають ті, хто народився терміном менше 28 тижнів вагітності. Такі дані були отримані вченими з Університету Турку (Фінляндія).

Недоношені діти мають більший ризик розвитку депресії у підлітковому віці

Дитина | 07:40, 13.07.2024

У групі ризику перебувають ті, хто народився терміном менше 28 тижнів вагітності. Такі дані були отримані вченими з Університету Турку (Фінляндія).

Члени Американської Академії педіатрії проаналізували статистичні дані про те, як часто немовлята помирають уві сні, коли перебувають у напівсидячому

Медики просять батьків не вкладати немовлят спати в автокріслі

Немовля | 12:10, 12.07.2024

Члени Американської Академії педіатрії проаналізували статистичні дані про те, як часто немовлята помирають уві сні, коли перебувають у напівсидячому положенні — в автокріслі, шезлонгу чи колясці прогулянок.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: