Як мамі і татові вижити під час приступу мігрені?

Adoption
Date
  • 132 Переглядів
Мігрень є одним із найпоширеніших неврологічних розладів, на який страждає кожна п’ята жінка та кожен десятий чоловік. Це захворювання найбільше вражає людей на піку працездатного віку (35-45 років) і погіршує загальне фізичне та психічне здоров’я. Лікування мігрені передбачає застосування препаратів різних груп, проте не менш вагомим підходом є контроль цього захворювання.

43_2a.jpg (23.88 Kb)


Мігрень відрізняється від більшості інших видів головного болю. Зокрема, для неї характерні такі ознаки:

- висока інтенсивність болю;
- пульсуючий характер болю;
- біль відчувається з одного боку;
- відчуття нудоти;
- підвищена сенсорна чутливість до звуків, світла та запахів.

Також під час мігрені присутні деякі інші специфічні неврологічні симптоми (наприклад, аура, яка може мати зорові та сенсорні прояви). Людина під час нападу є дуже вразливою й може потребувати допомоги.

Чому виникає мігрень?

Механізми цього неврологічного розладу охоплюють складні судинні та нервові порушення. Наразі, на жаль, вони вивчені недостатньо. Серед суттєвих чинників виникнення мігрені – спадковість та стать. За наявності мігрені у близького родича ймовірність її виникнення зростає вдвічі.

Також є таке явище, як тригери мігрені. Це різноманітні фактори, що можуть запускати початок розвитку нападу мігрені. Вони можуть мати різний ступінь впливу для різних людей.

Як можна зменшити кількість нападів мігрені?

1. Вести щоденник – принаймні деякий час. Це допоможе чітко визначити конкретно ваші тригери. А часто – поєднання кількох. Відповідно, за можливості, слід намагатися цих тригерів уникати чи контролювати їх.

2. Дотримуватися гігієни сну (спати достатньо, лягати й прокидатися в той самий час, подбати про максимальний комфорт під час сну – провітрювати кімнату, забезпечити максимальну темряву, підібрати зручну подушку та матрац).

3. Дотримуватися режиму харчування (не пропускати прийоми їжі, уникати своїх харчових тригерів).

4. Пити достатньо води, завжди мати її при собі;

5. Забезпечувати собі регулярну помірну фізичну активність (надмірне фізичне навантаження може бути тригером нападу, однак помірні й регулярні аеробні вправи – біг підтюпцем, катання на велосипеді, танці – навпаки значно зменшують частоту та інтенсивність мігрені).

Життя з мігренню дійсно вимагає певних адаптацій свого стилю життя та діяльності. А планування активностей змушує завжди враховувати серед можливих “непередбачуваних обставин” на один пункт більше. На жаль, люди з мігренню іноді можуть зіштовхуватись із певною стигматизацією чи знеціненням через низьку обізнаність інших людей про цей стан.

Якщо в когось поруч трапляється напад мігрені, варто уточнити, чи не потрібна йому або їй допомога (наприклад, сходити в аптеку за ліками чи супроводити додому). За можливості, слід подбати про відпочинок у тихому затемненому просторі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мігрень, як позбутися мігрені


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Бажаючи користуватись натуральним, а відповідно і корисним, ми купуємо засоби для догляду, марковані як ті, що виготовлені з природних компонентів. Ал

Майже всі «натуральні» засоби для догляду за шкірою містять алергени

Косметологія | 06:20, 20.04.2024

Бажаючи користуватись натуральним, а відповідно і корисним, ми купуємо засоби для догляду, марковані як ті, що виготовлені з природних компонентів. Але, як показує дослідження, такі засоби небезпечні для алергіків.

У дитинстві ми всі їли манку. Вона смачна і ситна. А потім лікарі перестали рекомендувати її в якості основної страви для дітей, оскільки в ній багато

Колись її їли усі діти: Чи шкідлива насправді манна каша?

Харчування | 01:20, 20.04.2024

У дитинстві ми всі їли манку. Вона смачна і ситна. А потім лікарі перестали рекомендувати її в якості основної страви для дітей, оскільки в ній багато вуглеводів. Та чи шкідлива манна каша насправді?

У бажанні схуднути не можна покладатися на

Чому мамі не можна різко худнути?

Мама | 00:30, 20.04.2024

У бажанні схуднути не можна покладатися на "еталони краси". Параметри 90-60-90 не варто вважати найкращими саме для себе, а потрібно зважати на свій зріст, звідси можна вияснити, якою повинна бути саме ваша ідеальна вага! Тобто, якщо ваш зріст 155 см

За статистикою, в Україні людей із зайвою вагою - понад 53%, а в Японії - менше 4%. Чому так? Все тому, що вони зовсім по-іншому ставляться до їжі.

Підказка для мам, які хочуть схуднути: Чому в Японії немає людей із зайвою вагою?

Харчування | 14:50, 19.04.2024

За статистикою, в Україні людей із зайвою вагою - понад 53%, а в Японії - менше 4%. Чому так? Все тому, що вони зовсім по-іншому ставляться до їжі.

Після важкого дня (незалежно від того, працювали ви вдома чи на роботі), хочеться лягти, накритися ковдрою і дивитися якийсь фільм, або просто спати.

Що буде, якщо мама лягатиме спати з мокрим волоссям?

Мама | 12:10, 19.04.2024

Після важкого дня (незалежно від того, працювали ви вдома чи на роботі), хочеться лягти, накритися ковдрою і дивитися якийсь фільм, або просто спати. Особливо якщо ви - молода мама. А тут ще й голову мити треба! І підкрадається спосуса після миття пр

Серед переваг шипучих таблеток - вони швидко розчиняються і починають діяти швидше, ніж інші таблетки. А ще у них цікавий смак і бульбашки, які подоба

Чому небезпечно лікуватися шипучими таблетками?

Хвороби | 11:20, 19.04.2024

Серед переваг шипучих таблеток - вони швидко розчиняються і починають діяти швидше, ніж інші таблетки. А ще у них цікавий смак і бульбашки, які подобаються дітям. Але є й мінуси такого лікування. Про них читайте далі.

Банани корисні для здоров'я. Проте, в невеличкій кількості. Особливо це важливо знати батькам, які можуть помилково щодня годувати дитину бананами. І

Чому дітям не можна щодня їсти банани?

Харчування | 10:30, 19.04.2024

Банани корисні для здоров'я. Проте, в невеличкій кількості. Особливо це важливо знати батькам, які можуть помилково щодня годувати дитину бананами. І ось чому.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: