Омега-3 та користь для дитячого організму

Adoption
Date
  • 614 Переглядів
Омега-3 жирні кислоти необхідні для нормального функціонування дитячого організму. Вони беруть участь у всіх етапах росту та розвитку дитини: від формування органів до роботи мозку і зміцнення імунітету. Ці жирні кислоти не виробляються в організмі самостійно. Тому дитинa має отримувати їх через плаценту ще в утробі матері та з грудним молоком у перші місяці життя. А пізніше — з їжею або добавками до хaрчування на постійній основі, наприклад із препаратом Омега (EPA і DHA). По-перше, омега-3 жирні кислоти забезпечують стабільність мембран. По-друге, перетворюються на інші речовини, що беруть участь у протизапальних реакціях та підтримують сталу роботу імунітету. Так, простагландини, ейкозаноїди і тканинні гормони відповідають за адекватне згортання крові, роботу клітин, а також контролюють звуження та розширення судин.

46_1.jpg (16.41 Kb)

Цінність у педіатричній практиці


Омега-3 — необхідні речовини для будь-якого організму, але в лікарській практиці особливо важливі завдяки таким ефектам:

  1. покращення становлення та розвитку моторних, сенсорних, психічних, поведінкових функцій;
  2. сприяння розвитку пам'яті, концентрації уваги, логічного мислення;
  3. нормалізація і стабілізація імунних функцій, зокрема зниження частоти захворюваності на ГРВІ;
  4. забезпечення здоров'я кісток і зубів;
  5. сприяння росту, розвитку, своєчасному оновленню тканин кісток, хрящів та суглобів;
  6. покращення росту здорових нігтів і волосся;
  7. запобігання алергічним реакціям на знайомі для організму речовини й агенти;
  8. поліпшення роботи серця та кровоносних судин дитини;
  9. покращення настрою, зменшення відчуття страху та тривоги.

Омега-3 для дітей та підлітків мають і низку інших позитивних ефектів. Склад жирних кислот омега-3 молока матері може впливати на настрій та характер новонародженої дитини, також достатня кількість омега-3 знижує рівень стресу малюка. Добавки омега-3 жирних кислот допомагають у лікуванні дітей із симптоматикою синдрому дефіциту уваги/гіперактивності. Споживання жирної риби та інших продуктів, багатих на ці речовини, нелінійно пов'язане з успішністю дітей у школі. Діти досить часто не бажають вживати рибу, тому виникає необхідність додатково приймати омега-3. Приблизно 9 із 10 дітей мають дефіцит омега-3.

8145_2.jpg (28.46 Kb)

Для досягнення перелічених ефектів необхідно отримувати щоденну адекватну дозу омега-3. У дитячому віці до 1 року джерелом цієї речовини є грудне молоко. Надалі важливо вибирати сухі суміші та інше спеціалізоване хaрчування, яке збагачене омега-3.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Омега-3


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вираз «нема грошей», який постійно повторюють батьки, виробляє у дітей звичку жити у стані жертви з обмеженими матеріальними можливостями. У цьому вип

Головні помилки, яких батьки припускаються у фінансовому вихованні дітей

Виховання | 07:40, 14.07.2024

Вираз «нема грошей», який постійно повторюють батьки, виробляє у дітей звичку жити у стані жертви з обмеженими матеріальними можливостями. У цьому випадку у дитини може зникнути вміння мріяти, бажати та дозволяти собі мати більше.

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синд

Вчені виявили, що малювання корисне для дітей з СДУГ

Дитина | 06:20, 14.07.2024

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ).

Їхній мозок реагує на негативні батьківські коментарі так само, як на фізичний біль.

Критика з боку батьків ранить підлітків

Школярі | 01:20, 14.07.2024

Їхній мозок реагує на негативні батьківські коментарі так само, як на фізичний біль.

Вчені з Національного університету Сінгапуру виявили, що діти, які вміють чекати і чинити опір спокусі задля досягнення високих довгострокових цілей,

Названо якість характеру, яка сприяє успіхам у навчанні

Навчання | 14:50, 13.07.2024

Вчені з Національного університету Сінгапуру виявили, що діти, які вміють чекати і чинити опір спокусі задля досягнення високих довгострокових цілей, процвітають у навчанні.

Вчені з'ясували: коли ми сміємося, в наш організм надходить більше кисню, що сприятливо впливає на всі внутрішні процеси. Також сміх допомагає нам впо

Як сміх впливає інтелект дитини?

Розвиток дитини | 12:10, 13.07.2024

Вчені з'ясували: коли ми сміємося, в наш організм надходить більше кисню, що сприятливо впливає на всі внутрішні процеси. Також сміх допомагає нам впоратися з депресією, тривогою та стресом, є потужним знеболюючим, природним джерелом серотоніну, дофа

Фахівці в ході недавнього дослідження дійшли висновку, що у 2023 році серед дитячої аудиторії скоротилася частка перегляду мультфільмів. А популярніст

Діти віддають перевагу розважальному контенту, а не мультфільмам - дослідження

Дитина | 11:20, 13.07.2024

Фахівці в ході недавнього дослідження дійшли висновку, що у 2023 році серед дитячої аудиторії скоротилася частка перегляду мультфільмів. А популярність цікавого контенту, навпаки, зросла.

Частина мозку новонародженого вже заздалегідь готова до того, що доведеться навчитися читати. У цьому переконалися дослідники.

Здатність до читання виявилася вродженою

Розвиток дитини | 10:30, 13.07.2024

Частина мозку новонародженого вже заздалегідь готова до того, що доведеться навчитися читати. У цьому переконалися дослідники.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: