Що батькам треба знати про «пляшковий» карієс у дітей?

Adoption
Date
  • 100 Переглядів
У народі цей вид карієсу має кілька назв — його називають «кефірним», «молочним», «сосочним», «ясельним» або навіть «циркулярним». Всі ці терміни описують ранній карієс молочних зубів, який з'являється на етапі їх прорізування у віці до 3-4 років. «Пляшковий» карієс — це поширене і швидко прогресуюче захворювання, яке не можна пускати на самоплив.

8304_4.jpg (27.5 Kb)


Часто можна зустріти думку в інтернеті або рекомендації з приводу того, що чистити зуби потрібно починати, коли прорізуються всі молочні одиниці. Це такий же міф, як і те, що молочні зуби не потрібно лікувати або вони не болять. За розвиток карієсу у дітей молодшого віку відповідають такі чинники:

- Однією з головних причин є погана гігієна порожнини рота. Залишки їжі, молока на зубах та яснах дитини провокують розмноження патогенних мікроорганізмів;

- Занадто часте, ненормоване грудне вигодовування, часті нічні годування та вживання малюком карієсогенних продуктів;

- Нестача мікроелементів в організмі. Запорукою формування стійкої до карієсу емалі є оптимальне надходження в організм основних компонентів — кальцію, фтору і фосфору — в період розвитку зубів. Краще, якщо вони надходять в організм з продуктів харчування, ще в період вагітності матері, потім з грудним молоком;

- Знижений імунітет, вроджені патології.

До найбільш поширених перших симптомів відноситься поява плям на зубах — спочатку білястих крейдяних, потім вони темніють до жовтого, коричневого кольору. Коли захворювання прогресує, зуби стають чутливими, з'являються порожнини, розвивається запалення нерва, коронкова частина зуба руйнується аж до його основи.

Можливі ускладнення

Головний міф, який існує донині — молочні зуби лікувати необов'язково, адже вони тимчасові і випадуть. Що відбувається, якщо циркулярний карієс дійсно не лікувати?

Каріозні процеси посилюються, переходячи до пульпи зубів. Небезпека криється в тому, що запалення в тимчасових зубах може швидко перейти на зачатки постійних.

Уражені зубки не завжди можна врятувати, іноді лікарі змушені видаляти зруйновані одиниці. Передчасна втрата молочних зубів до їх фізіологічної зміни тягне за собою негативні наслідки для прикусу дитини, збої в роботі шлунково-кишкового тракту, асиметрію у формуванні щелеп, порушення мовлення, психологічні травми та ін.

Залежно від ступеня ураження зубів, дитячі стоматологи можуть запропонувати кілька варіантів лікування:

Реминерализация емалі

Найпростіший та безболісний метод лікування може застосовуватися на самій ранній стадії хвороби. Після зняття зубного нальоту, на зуби дитини наносять спеціальний фторуючий склад. Також стоматолог може призначити спеціальні гелі для використання вдома. На жаль, батьки вкрай рідко встигають звернутися до стоматологів вчасно, і найчастіше без свердління вже не обійтися.

Пломби

У випадках, коли вже утворилася порожнина в твердих тканинах зуба, його необхідно очистити за допомогою бору. Порожнини відновлюють фотокомпозитною реставрацією. До речі, зверніть увагу, що сучасні протоколи лікування зубів у дітей припускають використовувати саме фотокомпозит, а не склоіономерні цементи, що використовувалися раніше. Вже давно доведено, що фотокомпозитний матеріал не має токсичного впливу.

Коронки на молочні зуби

У випадках сильного руйнування зуба більше 50%, після видалення нерва внаслідок ускладнень, відновити зубки можна за допомогою дитячих коронок. На жувальні зуби використовують металеві або цирконієві конструкції, а в зоні посмішки дитини — цирконієві, які повністю за кольором і формою відповідають натуральним зубам.

Лікування зубів у медикаментозному сні

Багатьох батьків хвилює питання виконання хворобливих і тривалих процедур у маленьких дітей, яким навіть чистка зубів дається важко. Провести лікування якісно і без стресу для маленької людини можливо завдяки седації в стоматології.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пляшковий карієс у дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Як правильно збивати температуру у новонародженого і дітей до року?

Немовля | 06:20, 18.04.2024

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворюва

Ніколи не робіть цього дітям! Прогрівати ніс при нежитю небезпечно

Хвороби | 06:20, 17.04.2024

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворювань носа за допомогою гріття. І для цього не рідко використовували теплі варені яйця або теплі компре

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під со

Як одягати малюка в спеку і коли краще гуляти?

Дитина | 09:30, 15.04.2024

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під сонцем. Особливо важлива наступна інофрмація для батьків.

Під час відпочинку з дитиною біля водойми чи озера, моря, не залишайте дитину саму ні на хвилину і не заспокоюйте ебе тим, що дитина вміє триматися на

Скоро літо: як уникнути утоплення дитини?

Дитина | 06:20, 15.04.2024

Під час відпочинку з дитиною біля водойми чи озера, моря, не залишайте дитину саму ні на хвилину і не заспокоюйте ебе тим, що дитина вміє триматися на воді. Статистика показує, що 47% дітей у віці 10−17 років, які потонули, вміли плавати.

Дитина стала вже достатньо дорослою і виникла потреба користуватися дезодорантом, але ви не впевнені в тому, що ті, які продаються в мас-маркеті, не з

Як власноруч виготовити дезодорант для дітей власними руками?

Дитина | 08:30, 14.04.2024

Дитина стала вже достатньо дорослою і виникла потреба користуватися дезодорантом, але ви не впевнені в тому, що ті, які продаються в мас-маркеті, не зашкодять здоров'ю сина чи дочки? У нас є вирішення для такої проблеми.

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити н

Психолог розповів, як підтримати невпевнених в собі дітей

Дитина | 06:20, 14.04.2024

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити не варто.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: