Які обстеження потрібно проходити мамі регулярно?

Adoption
Date
  • 116 Переглядів
Кожна жінка з метою профілактики має щороку відвідувати гінеколога. Це може допомогти виявити на ранніх етапах захворювання, які можуть часто мати перебіг без симптомів. Що таке жіночий чекап, кому його потрібно проходити та як часто, розповіла гінекологиня Ліна Ірха.

5604_3.jpg (30.9 Kb)


Що таке чекап жіночого здоров'я та з яких обстежень він складається
Це комплексне обстеження жіночого організму з метою профілактики різних захворювань.

Це не лише огляд на гінекологічному кріслі і здавання аналізів. Насамперед – це комплексний підхід. Жінка приходить у відповідний день місячного циклу (бажано, щоб це було від 7 до 15 дня) і лікарем проводиться детальний збір анамнезу. Він розпитує, чим хворіла жінка протягом життя. Після анамнезу лікар оглядає жінку на гінекологічному кріслі, робить кольпоскопію, оглядає шийку матки під мікроскопом і бере забір двох важливих аналізів. Один із найважливіших аналізів – ПАП-тест, це цитологічне дослідження шийки матки з метою виявлення раку і передракових захворювань.

До чекапу також входить ультразвукова діагностика органів малого тазу. Рекомендовано також пройти УЗД щитоподібної залози і молочних залоз. Наприкінці обстеження жінкам після 20 років, якщо є необхідність, рекомендовано пройти обстеження (кожні два роки) на жіночі гормони. Вони можуть допомогти попередити або виявити різні захворювань, які носять гормонозалежний характер.

Кому рекомендований гінекологічний чекап
Комплексне обстеження рекомендовано проходити всім жінкам, які досягли 18-річного віку, один раз на рік.

Правила підготовки до чекапу
- Жінка має прийти у правильний день менструального циклу (від 5 і до 15 дня циклу).
- За 2-3 дні до обстеження не рекомендовано жити статевим життям.
- За 2 тижні не приймати місцево антисептики і не вживати антибіотики.

Якщо жінку нічого не турбує, чи потрібно проходити обстеження
Задля профілактики жінка повинна проходити чекап обов'язково, незалежно від того, турбує її щось чи ні. А після чекапу лікар визначає, чи є необхідність додаткових обстежень, чи можна обійтися оглядом на кріслі, збором анамнезу, кольпоскопією, двома мазками та УЗД органів малого тазу.

Чи відрізняються рекомендовані обстеження від віку жінки
Рекомендовані обстеження можуть відрізнятися залежно від віку жінки. Якщо це жінка без обтяженого анамнезу, у неї не було серйозних гінекологічних захворювань протягом життя і вона перебуває в менопаузі, тоді робити чекап рекомендовано один раз на два роки.

Якщо жінка молода, чекап рекомендовано проходити частіше. А жінкам з обтяженим анамнезом рекомендовано обстежуватися один раз на пів року.

ПАП-тест – збір аналізів на цитологію та цитологічне дослідження з метою виявлення ракових і передракових захворювань шийки матки – після 60 років рекомендовано здавати один раз на два роки. А згідно з європейськими рекомендаціями, жінка після 60 років, яка раніше не мала гінекологічних захворювань, може цей аналіз не здавати.

Що може допомогти виявити жіночий чекап
Таке обстеження допоможе виявити абсолютно всі гінекологічні порушення у жінки і може допомогти діагностувати причину захворювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: чекап жіночого здоров'я


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Медичний консультант MyHealthChecked доктор Ніколс попередив, що багато людей не знають, де грань між насолодою алкоголем і тим, щоб стати справжнім а

5 ознак, що ви стаєте алкоголіком

Шкідливі звички | 01:20, 14.06.2024

Медичний консультант MyHealthChecked доктор Ніколс попередив, що багато людей не знають, де грань між насолодою алкоголем і тим, щоб стати справжнім алкоголіком.

На жаль, акторка вже померла, але рекорд у неї залишився.

Україна має рекорд. Найтриваліший період акторської роботи в одному театрі

Мама | 23:00, 13.06.2024

На жаль, акторка вже померла, але рекорд у неї залишився.

Якщо одним парам вдається завагітніти з першого-другого разу, то іншим доводиться

Плануємо вагітність: коли і як робити тест на овуляцію?

Плануємо дитину | 12:10, 13.06.2024

Якщо одним парам вдається завагітніти з першого-другого разу, то іншим доводиться "попітніти". І навіть якщо немає діагнозу "безпліддя", трапляється, що жінка довго не вагітніє. Для досягнення бажаного варто запастися терпінням і... тестами на овуляц

Лікарі запевняють, що мастурбація має позитивний вплив на самопочуття як чоловіків, так і жінок. Проте, багато партнерів можуть неправильно трактувати

Чи шкодить мастурбація інтимним стосункам з партнером?

Секс | 09:30, 13.06.2024

Лікарі запевняють, що мастурбація має позитивний вплив на самопочуття як чоловіків, так і жінок. Проте, багато партнерів можуть неправильно трактувати цей "жест", тож дуже важливо пояснити, чому саме ви це робите, попри те, що у вас є секс і ваші інт

У стосунках важливо бути відвертими один з одним. І говорити про все, що вас турбує. Та є речі, про які краще не обманювати, та все ж, без зайвої потр

Що розумні жінки ніколи не розкажуть своїм чоловікам?

Мама | 08:30, 13.06.2024

У стосунках важливо бути відвертими один з одним. І говорити про все, що вас турбує. Та є речі, про які краще не обманювати, та все ж, без зайвої потреби - не розповідати.

Щоранку і щовечора неодмінно потрібно очищувати шкіру обличчя. І косметологи радять робити це за допомогою міцелярної води чи пінки для вмивання. Та ч

Чи справді корисно вмивати обличчя холодною водою?

Косметологія | 06:20, 13.06.2024

Щоранку і щовечора неодмінно потрібно очищувати шкіру обличчя. І косметологи радять робити це за допомогою міцелярної води чи пінки для вмивання. Та чи правда, що для цього процесу варто обирати зимну воду?


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: