Психологиня розповіла, як боротись з апатією під час війни

Adoption
Date
  • 1234 Переглядів
Вже більше двох років ми перебуваємо у стресі. Як з цим боротися, як вибратися з цього стану? Про це говоримо далі.

2999_4.jpg (20.72 Kb)


Поступово ми переходимо у стадію виснаження. Як з цим боротись — розповіла психологиня Анна Романик.

«Про емоційне виснаження можуть говорити втома; безпорадність, відчуття, наче опускаються руки; поява думок, що все дарма; відчуття провини; втрата відчуття контролю над своїм життям; бажання сховатися або втекти від ситуації. Апатія приходить від втоми боятися. Рано чи пізно вона „постукає“ в двері і точно захоче побути у вас. Проте, якщо їй дозволити „облаштуватися“, то за нею прийде депресія. Основна наша місія зараз — вистояти і попри все передати наступним поколінням ту ідентичність, яку ми зараз формуємо».

Втім, за словами психологині, допомогти собі та близьким цілком можливо.

«Спробуйте знизити рівень вимог до себе. Як би нам не хотілося жити як раніше — зараз цього не вдасться. Це ні емоційно, ні фізично неможливо. Ставлячи перед собою ті цілі, які ви ставили у мирний час, цілком вірогідно вкотре пережити відчуття безсилля через неможливість їх реалізації або досягнення. Великі справи робляться маленькими кроками!

Починаємо з малого, радіємо тим найменшим досягненням, які вдається втілити.

І обов’язково хваліть себе за будь-який успіх! Поверніть собі контроль над власним життям.

Це допоможе зрозуміти, що від вас щось залежить. Таке варто для себе відзначати, адже ми можемо контролювати певні речі, але навіть не усвідомлюємо, що робимо це. І мова не лише про глобальні процеси, а й про те, що нам може здаватися дрібницями. Повертайте звичну рутину у своє життя: задоволення базових потреб, виконання необхідних обов’язків і т.п. Підтримуйте тих, хто поруч з вами, просіть і у них про підтримку; нагадуйте, що відбувається і що робити. Нам усім необхідно зараз відчувати себе важливими і корисними у своєму просторі. Будуйте найближчі плани. Спробуйте планувати день, можливо, два. Максимум — тиждень. Проте, не будуйте грандіозних далекоглядних планів задля уникнення фрустрації. Намагайтеся жити сьогодні. Зараз це актуально як ніколи!«

Ще один «рецепт» від апатії — намагайтеся не залишатися наодинці. Обов’язково зустрічайтеся та спілкуйтеся з іншими людьми.

«Ми всі у тій же ситуації. Ми, як ніколи, розуміємо стан один одного, бо війна у нас зараз одна на всіх. І кожен по-своєму її переживає. Але вона точно показала, що ми маємо дуже багато спільного. Відверта комунікація про власні емоції та відчуття дозволяє їх переживати. Ми вчимося долати труднощі, коли чуємо про успішний досвід інших. Ми намагаємося будувати плани, коли чуємо про такі плани від близьких.

Відкладіть постійний скролінг стрічки новин. Це лише створює ілюзію контролю ситуації. Все найголовніше відбувається з вами. Подбайте про свою безпеку, щоб ви могли, за потреби, пройти в укриття, коли виникне необхідність. Перегляд інших новин структуруйте та спробуйте дозувати. Постійне «споживання» інформації перевантажує мозок і не дає відчуття спокою та опори, хоч саме це ми там і шукаємо. Дякуйте там, тоді і тому, де це актуально.

Ніхто не знає, коли буде кінець цій війні. Але сьогодні ми в цьому місці, в цій миті. Фокус у моменті «тут і зараз». Проживаючи кожен день, ми наперекір обставинам передаємо бажання жити тим, хто поруч. Просіть про допомогу. Якщо відчуваєте, що надто важко справлятися самостійно — не зволікайте!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: апатія, як позбутися апатії


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Враховуючи різні типи характерів, астрологи з'ясували, що робить щасливими представників різних Знаків зодіаку.

Джерела щастя для різних Знаків зодіаку

Сімейні справи | 01:20, 18.06.2024

Враховуючи різні типи характерів, астрологи з'ясували, що робить щасливими представників різних Знаків зодіаку.

Психологи давно довели, що зрада чоловіків і жінок має різні причини і значення для них самих. Якщо вірити фахівцям, то одружені дами (або ті, які маю

5 найпоширеніших причин жіночих зрад

Секс | 07:40, 17.06.2024

Психологи давно довели, що зрада чоловіків і жінок має різні причини і значення для них самих. Якщо вірити фахівцям, то одружені дами (або ті, які мають одного партнера тривалий час), набагато рідше зважуються на зраду, ніж чоловіки, які перебувають

У прагненні стати найкращою і в гонитві за туманними стандартами ми часто втрачаємо себе і відчуття задоволення власним життям. Тому сьогодні говоримо

Щоденні звички мами, які крадуть у неї радість і щастя

Психологія | 06:20, 17.06.2024

У прагненні стати найкращою і в гонитві за туманними стандартами ми часто втрачаємо себе і відчуття задоволення власним життям. Тому сьогодні говоримо про звички, на які ми не зважаємо, проте вони крадуть у нас щастя.

Прощати зраду чоловікові чи ні - це лише ваше рішення. Та ви повинні знати, що деякі чоловіки будуть і надалі вам зраджувати, навіть якщо клянуться в

5 типів чоловіків, які завжди будуть зраджувати

Секс | 01:20, 17.06.2024

Прощати зраду чоловікові чи ні - це лише ваше рішення. Та ви повинні знати, що деякі чоловіки будуть і надалі вам зраджувати, навіть якщо клянуться в протилежному. Хто вони, ці зрадники?

Якщо двоє людей вирішили, що їм більше не по дорозі, дуже важливо розійтися цивілізовано. Так, ніхто не спонукає й надалі підтримувати відносини, прот

5 причин, чому ваш чоловік спілкується з колишньою

Мама | 00:30, 17.06.2024

Якщо двоє людей вирішили, що їм більше не по дорозі, дуже важливо розійтися цивілізовано. Так, ніхто не спонукає й надалі підтримувати відносини, проте, якщо таке відбувається, варто знати причину.

Якщо вам захотілося розпочати нові стосунки, та ви не знаєте, як справити позитивне враження, можете спробувати зробити це не лише завдяки своїм манер

Які кольори в одязі жінки приваблюють чоловіків?

Мама | 08:30, 16.06.2024

Якщо вам захотілося розпочати нові стосунки, та ви не знаєте, як справити позитивне враження, можете спробувати зробити це не лише завдяки своїм манерам, а за допомогою одягу.

Якщо вірити нумерології, то числа, які пов'язані з вашим народженням, можуть багато що про вас розповісти. Якщо вам цікаво - читайте далі.

Дата народження розкриє ваші сильні і слабкі сторони

Психологія | 01:20, 15.06.2024

Якщо вірити нумерології, то числа, які пов'язані з вашим народженням, можуть багато що про вас розповісти. Якщо вам цікаво - читайте далі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: