До якого віку потрібно носити дитину на руках?

Adoption
Date
  • 124 Переглядів
Мамині руки для новонародженого — його практично єдине почуття спокою і захищеності. Навіть вийшовши з подібного віку малюки дуже люблять побути на ручках, хоч і не завжди їм це дозволяється на стільки, наскільки їм хочеться. Існує думка, що дитину не можна довго тримати на руках і привчати до подібного, інакше вона зростатиме «розпещеною». Відразу слід зауважити, що така думка не має ніякого відношення до дійсності і є повністю помилковою.

5383_4.jpg (27.44 Kb)


Психолог Ерік Ерікссон, у своїй книзі "дитинство і суспільство" зазначив, що одним з найважливіших критеріїв розвитку дитини в перший рік життя є так звана базова довіра до світу. Відсутність формування такої довіри неможливо заповнити в майбутньому, а фізичний контакт з мамою і є основною такого необхідного критерію. Не вийде додати подібної уваги, оскільки вона унікальна для певного віку і для більш старших дітей буде вже не такою актуальною.

Побути у мами на руках — така ж природна потреба дитини, як і поїсти. Багато батьків цього не розуміють, намагаючись «відучити» немовля від контакту, вважаючи, ніби воно буде занадто розбалуваним. Насправді, на думку Еріка Ерікссона, відсутність подібної уваги може стати причиною розвитку загальної недовіри у немовляти до навколишнього світу, що в майбутньому може вилитися в серйозні проблеми в психологічному плані.

Діти, яких в дитячому віці рідко брали на руки, часто не можуть відчувати менший запас довіри до оточення. Це виливається в підозрілість, скритність, внутрішні переживання і, нарешті, призводить до психічних проблем. Потреба матері у фізичному контакті в дитиною є і дуже велика, але вона ніяк не порівнянна з потребою самої дитини в тому ж. Діти в перший рік свого життя ще тільки намагаються вийти з того психологічного простору, в якому знаходилися практично той же термін — тепло, безпечно і надійно. Материнська утроба — саме це шукає новонароджений на руках матері, тому дитині просто необхідна така увага, принаймні в перший рік.

Зрозуміло, що постійне носіння дитини на руках буде шкідливим для її стану, причому як фізичного, так і психологічного. При цьому зменшення кількості ласки в так званих "виховних цілях" теж не найкраща затія. Все повинно бути в міру — мати і дитина самі відчувають необхідність і кількість фізичного контакту, тому психологи і навіть фізіологи радять брати і пестити дітей настільки, наскільки хочеться їм двом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: носити дитину на руках


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У чоловіка є друзі. Навіть якщо вони протилежної статі - це не привід хвилюватися. Чи все ж варто? Сьогодні розповідаємо, яких правил краще дотримуват

Як бути, щоб подруга чоловіка не стала його коханкою?

Сімейні справи | 11:20, 07.06.2024

У чоловіка є друзі. Навіть якщо вони протилежної статі - це не привід хвилюватися. Чи все ж варто? Сьогодні розповідаємо, яких правил краще дотримуватися, щоб вона не стала його коханкою.


Багато з нас мають шкідливу звичку гортати новини і фото в соцмережах перед сном. Психологи розповіли, що цього робити не варто, якщо хочете зберегти

Як соцмережі впливають на ваші стосунки?

Психологія | 06:20, 31.05.2024

Багато з нас мають шкідливу звичку гортати новини і фото в соцмережах перед сном. Психологи розповіли, що цього робити не варто, якщо хочете зберегти свої стосунки.

Сьогодні поговоримо про ті причини, на які жінки часто закривають очі і просто не хочуть їх помічати. А дарма!

Чому насправді чоловіки йдуть від своїх жінок

Сімейні справи | 12:10, 30.05.2024

Сьогодні поговоримо про ті причини, на які жінки часто закривають очі і просто не хочуть їх помічати. А дарма!

Для батьків діти завжди залишаються дітьми, навіть коли у тих вже є своя малеча. І коли цей зв'язок розривається, літнім мамі і татові боляче. Щоб цьо

Як зберегти добрі стосунки з дітьми до старості?

Сімейні справи | 11:20, 30.05.2024

Для батьків діти завжди залишаються дітьми, навіть коли у тих вже є своя малеча. І коли цей зв'язок розривається, літнім мамі і татові боляче. Щоб цього не сталося, варто правильно будувати стосунки з дітьми з малечку.

На жаль, багато чоловіків заводять стосунки

Які фрази видають чоловіка, що у нього є коханка?

Мама | 09:30, 30.05.2024

На жаль, багато чоловіків заводять стосунки "на стороні". І як би дивно це не було, вони хочуть це приховати. Тобто, мати дружину і коханку - їх влаштовує... Це не раціонально, адже якщо тебе не влаштовує твоя дружина і ти шукаєш іншу, тоді розійдися

Давати чи ні другий шанс - це право і вибір кожного. Тут немає правильної відповіді. Адже хтось заслуговує на цей шанс, а є ті, кому і перший давати н

Чи варто відновлювати стосунки з тим, з ким вже розійшлися?

Сімейні справи | 12:10, 29.05.2024

Давати чи ні другий шанс - це право і вибір кожного. Тут немає правильної відповіді. Адже хтось заслуговує на цей шанс, а є ті, кому і перший давати не варто було.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: