Звідки з'явився вислів, що дітей знаходять в капусті?

Adoption
Date
  • 266 Переглядів
Капуста здавна славиться своїм благотворним впливом на організм людей (овоч багатий на багато корисних речовин). Люди квасять капусту, а також зберігають свіжою в прохолодних приміщеннях, щоб вживати взимку в якості зміцнюючого засобу для імунітету у дорослих і дітей. За старих часів, багато людей говорили, що дітей знаходять саме в капусті, експерти з'ясували звідки з'явилося це висловлювання.

6630_5.jpg (97.69 Kb)

Пологи в капусті

За старих часів, зазвичай, весілля справляли після того, як закінчувався Різдвяний піст, а тому не дивно, що діти з'являлися на світ в кінці вересня, початку жовтня — період збору капусти.

Капусту прибирали з поля виключно жінки, а оскільки ця робота далеко не з легких, то нерідко бували випадки, коли у жінки починалися несвоєчасні пологи. Звідси і пішов жарт про те, що немовля в капусті знайшли.

Згідно з іншою версією, про капусту почали говорити тоді, коли листя овочу стали застосовувати під час пологів. Тобто, капустяним листям застеляли місце пологів, в якості своєрідного простирадла. Якщо під час пологів з дитиною відбувався нещасний випадок і вона отримувала невелику травму, то, щоб прибрати гематому до хворобливого місця прикріплювали капустяний лист, щоб пухлина швидше розсмокталася.

Капусники та капустнички

У минулі роки всі овочі садили і збирали за спеціальним сільськогосподарським календарем. Капусту, наприклад, починали збирати з 27 вересня, а закінчували 8 жовтня, на день Сергія капусника. Після цього, влаштовувалися святкування, на які запрошували всіх молодих людей для переробки зібраного врожаю.

Коли всі роботи були зроблені, то людей запрошували за святковий стіл, танці, ігри. На таких урочистостях часто знайомилися і створювалися пари, а тому люди подейкували, що їх немовлят знайшли в капусті. Народжених дітей поза шлюбом називали капустничками, оскільки вони якби були знайдені серед капустяного листя.

Ще однією поширеною версією того, що "дітей знаходили в капусті" у давнину є наступна інформація. Раніше люди дуже боялися привернути до себе нечисті сили і заздрісних людей. Тому не дивно, що вони пристрасно бажали вберегти також своїх дітей від зла. Люди навмисно говорили, що дитина не їх, вони її просто знайшли в капусті, щоб таким чином «знецінити» її.

Про те, що дітей "знаходять в капусті" можна почути також в Італії, Франції. В Австралії кажуть, що їх приносять кенгуру в своїх сумках, в Грузії — орли, в Англії — листоноші. У нас деякі також кажуть, що дітей приносить лелека.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дітей знаходять в капусті


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі


Якщо ви не уявляєте свого майбутнього без сім'ї і вірите в астрологію, вам точно буде цікаво з яким представником Знаків зодіаку краще поєднати свою д

З яким представником Знаків зодіаку краще створити сім'ю?

Сімейні справи | 12:10, 18.06.2024

Якщо ви не уявляєте свого майбутнього без сім'ї і вірите в астрологію, вам точно буде цікаво з яким представником Знаків зодіаку краще поєднати свою долю.

Багато сімей у світі стикалися з болем від зради коханого партнера. Хтось зміг пробачити і жити далі, інші - розходилися назавжди. Та, виявляється, як

Справа не в зраді: Що жінка ніколи не пробачить чоловікові?

Сімейні справи | 06:20, 18.06.2024

Багато сімей у світі стикалися з болем від зради коханого партнера. Хтось зміг пробачити і жити далі, інші - розходилися назавжди. Та, виявляється, якщо спитати жінку, що вона ніколи не пробачить коханому, мова піде не про зраду. А про що ж?

Враховуючи різні типи характерів, астрологи з'ясували, що робить щасливими представників різних Знаків зодіаку.

Джерела щастя для різних Знаків зодіаку

Сімейні справи | 01:20, 18.06.2024

Враховуючи різні типи характерів, астрологи з'ясували, що робить щасливими представників різних Знаків зодіаку.

У цього хлопця чудово підвішений язик.

Україна має рекорд. Найдовший комплімент дівчині

Сімейні справи | 23:00, 17.06.2024

У цього хлопця чудово підвішений язик.

Психологи давно довели, що зрада чоловіків і жінок має різні причини і значення для них самих. Якщо вірити фахівцям, то одружені дами (або ті, які маю

5 найпоширеніших причин жіночих зрад

Секс | 07:40, 17.06.2024

Психологи давно довели, що зрада чоловіків і жінок має різні причини і значення для них самих. Якщо вірити фахівцям, то одружені дами (або ті, які мають одного партнера тривалий час), набагато рідше зважуються на зраду, ніж чоловіки, які перебувають

Якщо двоє людей вирішили, що їм більше не по дорозі, дуже важливо розійтися цивілізовано. Так, ніхто не спонукає й надалі підтримувати відносини, прот

5 причин, чому ваш чоловік спілкується з колишньою

Мама | 00:30, 17.06.2024

Якщо двоє людей вирішили, що їм більше не по дорозі, дуже важливо розійтися цивілізовано. Так, ніхто не спонукає й надалі підтримувати відносини, проте, якщо таке відбувається, варто знати причину.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: