Як батькам і дітям разом ухвалювати рішення?

Adoption
Date
  • 263 Переглядів
Тотальний контроль як спосіб виховання негативно впливає на розвиток і психоемоційний стан дитини, її поведінку, звички й життєві установки в майбутньому. Так само і вседозволеність — розбещує дитя і перетворює на нарциса. Як ухвалювати рішення з дитиною, щоб вона вчилася самостійності?

6210_5.jpg (37.67 Kb)

Привчити дитину до самостійності можна шляхом власного прикладу і правильного виховання. Щоб дитина відчувала власну суб’єктність і усвідомлювала, що слухатись батьків потрібно заради власної безпеки та добробуту, дійте разом за правилом світлофора. Про таку практику розповіла гештальт-терапевтка Галина Зарипова.

Розподіліть разом із дитиною сфери відповідальності між батьками та дитиною на три умовні зони: зелену, жовту і червону. Зелена — дитяча відповідальність, жовта — батьків разом із дитиною, червона — лише батьків.

Для зручності намалюйте це на аркуші паперу, щоб дитина мала наочний приклад.

Зелена сфера — зона відповідальності дитини. Пропиши в її межах правила, ситуації та обставини, коли дитина може ухвалювати самостійні рішення.

Наприклад: коли читати книгу, коли телефонувати батькам, в які ігри гратися, що одягати, в якій послідовності виконувати домашнє завдання.

Жовта сфера — це правила, які можуть змінюватися для дитини залежно від ситуації, або рішення, щодо яких дитина має радитися з батьками.

Наприклад: на що витрачати кишенькові гроші, що їсти, які додаткові заняття або гуртки відвідувати, скільки часу проводити за телевізором або гаджетами, як проводити дозвілля, розпорядок дня.

Червона сфера — питання вирішують лише батьки. У цьому секторі зібрані правила, що стосуються безпеки дитини та її здоров’я.

Наприклад: не спілкуватися з незнайомцями та не відчиняти їм двері, не приймати запрошення від друзів піти в гості без відома батьків, не приймати пігулки без дозволу батьків, не втікати від батьків тощо.

Проаналізуйте разом готову схему. Якщо якогось кольору забагато, потрібно переглянути своє ставлення до ситуації. Наприклад, якщо більшість аркуша червона, можливо, ти багато забороняєш дитині.

Якщо багато жовтого, можливо, твої правила занадто умовні. Дитина має пам’ятати про важливість червоного сектору. Ці правила мають бути для неї непорушними та чіткими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: батьки і діти


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У сучасному світі давно є в продажі інші типи термометрів, які безпечні і для дітей, тож немає потреби у користуванні саме ртутним. Проте, саме він є

Якщо дитина розбила ртутний термометр

Здоров'я | 00:30, 19.06.2024

У сучасному світі давно є в продажі інші типи термометрів, які безпечні і для дітей, тож немає потреби у користуванні саме ртутним. Проте, саме він є найбільш точним і багато дорослих досі його використовують і дають їх своїм чадам. І якщо раптом тра


Якщо ви не уявляєте свого майбутнього без сім'ї і вірите в астрологію, вам точно буде цікаво з яким представником Знаків зодіаку краще поєднати свою д

З яким представником Знаків зодіаку краще створити сім'ю?

Сімейні справи | 12:10, 18.06.2024

Якщо ви не уявляєте свого майбутнього без сім'ї і вірите в астрологію, вам точно буде цікаво з яким представником Знаків зодіаку краще поєднати свою долю.

Багато сімей у світі стикалися з болем від зради коханого партнера. Хтось зміг пробачити і жити далі, інші - розходилися назавжди. Та, виявляється, як

Справа не в зраді: Що жінка ніколи не пробачить чоловікові?

Сімейні справи | 06:20, 18.06.2024

Багато сімей у світі стикалися з болем від зради коханого партнера. Хтось зміг пробачити і жити далі, інші - розходилися назавжди. Та, виявляється, якщо спитати жінку, що вона ніколи не пробачить коханому, мова піде не про зраду. А про що ж?

Враховуючи різні типи характерів, астрологи з'ясували, що робить щасливими представників різних Знаків зодіаку.

Джерела щастя для різних Знаків зодіаку

Сімейні справи | 01:20, 18.06.2024

Враховуючи різні типи характерів, астрологи з'ясували, що робить щасливими представників різних Знаків зодіаку.

У цього хлопця чудово підвішений язик.

Україна має рекорд. Найдовший комплімент дівчині

Сімейні справи | 23:00, 17.06.2024

У цього хлопця чудово підвішений язик.

Психологи давно довели, що зрада чоловіків і жінок має різні причини і значення для них самих. Якщо вірити фахівцям, то одружені дами (або ті, які маю

5 найпоширеніших причин жіночих зрад

Секс | 07:40, 17.06.2024

Психологи давно довели, що зрада чоловіків і жінок має різні причини і значення для них самих. Якщо вірити фахівцям, то одружені дами (або ті, які мають одного партнера тривалий час), набагато рідше зважуються на зраду, ніж чоловіки, які перебувають

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: