Як зберегти добрі стосунки з дітьми до старості?

Adoption
Date
  • 184 Переглядів
Для батьків діти завжди залишаються дітьми, навіть коли у тих вже є своя малеча. І коли цей зв'язок розривається, літнім мамі і татові боляче. Щоб цього не сталося, варто правильно будувати стосунки з дітьми з малечку.

07_4.jpg (38.34 Kb)


Одні батьки скаржаться, що їм не вистачає уваги, доросла дитина відокремилася і зовсім не цікавиться їхнім життям. Інші зіткнулися із протилежною проблемою: живуть під одним дахом і мріють роз'їхатися, характерами не сходяться.

Німецький психіатр Фредерік Соломон Перлз — основоположник гештальт-терапії, сам у юності воював із батьками і не визнавав їхнього авторитету. Прозріння про те, яких помилок припускаються люди у відносинах стало приходити до нього вже після отримання докторського ступеня.

Фредерік багато років присвятив вивченню розкриття людського потенціалу, взаємозв'язку голоду та агресії, особистих его-кордонів людини.

Одного разу журналіст запитав його: Чому ми любимо своїх батьків, але іноді у нас зовсім немає бажання спілкуватися з ними та бачитися? Перлз відповів:

"Ми любимо не конкретну людину, а теплоту у відносинах з нею. Її, у свою чергу, породжують якості цієї людини або її прагнення створити міцний зв'язок із вами. Рідні, зазвичай, дуже схожі в характері або доповнюють один одного".

Нам здається, що ми всім серцем любимо батька чи матір, але якщо ми стикаємося з тим, що батько поводитися нав'язливо або тисне своїм авторитетом, ми не можемо йому сказати: "Зараз ти поводишся огидно, але коли ти поводиться по-іншому, ти мені подобаєшся". Ми просто віддаляємось від нього.

В екзистенційній психіатрії використовується термін відчуження, відкидання.

Але відштовхнути батька від себе назавжди ми не можемо. Знову ж таки, не тому, що любимо, а тому, що людині як живому організму необхідний взаємообмін з іншими системами.

Виходить, що батькові потрібно вічно підлаштовуватися під настрої дитини, щоб їй подобається? Йому треба змінюватись на догоду своїй дитині?

«Добрими намірами вимощена дорога в пекло».

Будь-який намір змінитись призводить до протилежного результату. Батьки та діти борються один з одним за владу. Особистість поділяється на контролюючого та контрольованого. Цей внутрішній конфлікт ніколи не припиняється.

Помилка, яку допускають багато батьків

Фредерік Перлз дійшов висновку: для того, щоб відносини в союзі "батько і дитина" були гармонійними, потрібно дотримуватися правила: дати своїй дитині "дозріти" і відпустити її.

Не відштовхувати від себе раніше, поки їй потрібна ваша допомога та підтримка, але й не тримати біля себе, не приймати за дитину рішення, у той момент, коли вона уже сама здатна це робити.

Жодна природна тварина і жодна рослина не живе в умовах, які перешкоджають їх росту. Зрілість — це перехід від опори на оточуючих до опори на самого себе.

Немовля в утробі не може без підтримки матері: воно отримує від неї тепло, кисень та харчування. Але чи не зможе 30-річний чоловік прожити без її порад та наказів? Чи так потрібна 25-річній жінці ваша щоденна присутність поряд?

Дитина — не особиста власність. Це окремий індивід, якому ви повинні допомогти "дозріти": не виштовхувати з гнізда раніше часу і не послабити її гіперопікою. Будь-яка крайність руйнує стосунки.

Фредерік Перлз склав молитву, яку потрібно згадувати щоразу, коли ви спілкуєтеся зі своєю дитиною:

"Я — це Я, а Ти — це Ти.
Я зайнятий своєю справою, а Ти своєю.
Я в цьому світі не для того, щоб відповідати Твоїм очікуванням, а Ти не для того, щоб відповідати Моїм.
Якщо ми зустрілися і порозумілися — це чудово.
Якщо ні — цьому нема чим допомогти."

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: стосунки з дітьми


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У них тонший слухДоведено, що жінки чують у середньому вдвічі-втричі краще, ніж чоловіки. До того ж, вони активніше користуються правою півкулею мозку

Чому мами дуже чутливі, а татусі - скупі на емоції?

Сімейні справи | 16:00, 17.07.2024

У них тонший слухДоведено, що жінки чують у середньому вдвічі-втричі краще, ніж чоловіки. До того ж, вони активніше користуються правою півкулею мозку, що відповідає за емоції. Саме тому вони сприйнятливіші до найменших інтонацій плачу і ритму диханн

Щойно ви дізнаєтеся, що скоро у вашому житті з'явиться малюк, і даєте собі слово бути ідеальними батьками. Але дитина з'являється на світ, підростає,

6 ознак ідеальних батьків

Сімейні справи | 11:49, 17.07.2024

Щойно ви дізнаєтеся, що скоро у вашому житті з'явиться малюк, і даєте собі слово бути ідеальними батьками. Але дитина з'являється на світ, підростає, і ви вже не впевнені, чи ви дотримуєтеся обіцянки. З'ясовуємо, які якості притаманні ідеальним батьк

Діти можуть перестати поважати своїх батьків через накопичені з роками образи, які вони не хотіли або боялися висловити. Психологи наголосили, що усі

Психолог пояснила, чому діти можуть перестати поважати батьків

Сімейні справи | 14:50, 16.07.2024

Діти можуть перестати поважати своїх батьків через накопичені з роками образи, які вони не хотіли або боялися висловити. Психологи наголосили, що усі конфліктні ситуації необхідно проговорювати.

Близько чверті батьків (26%) серед основних труднощів при підготовці дитини до першого класу назвали високу вартість навчання, ще 19% зізналися, що не

Кожен третій з батьків відчуває труднощі під час підготовки дитини до школи

Сімейні справи | 09:30, 16.07.2024

Близько чверті батьків (26%) серед основних труднощів при підготовці дитини до першого класу назвали високу вартість навчання, ще 19% зізналися, що не знають, з чого розпочати підготовку. Близько 14% не вистачає часу водити дитину на підготовчі занят

Марно говорити

Діти вміють розпізнавати пригнічений стрес у батьків

Сімейні справи | 06:20, 15.07.2024

Марно говорити "Все нормально", якщо вам погано чи страшно. Діти все відчувають та реагують на фізіологічному рівні.

Доволі неочікуване відкриття, чи не так? Адже багато молодих батьків скаржаться, що діти не дають їм можливості добре спати, відпочивати і просто почу

Чоловіки з багатодітних сімей більш щасливі - дослідження

Сімейні справи | 14:50, 14.07.2024

Доволі неочікуване відкриття, чи не так? Адже багато молодих батьків скаржаться, що діти не дають їм можливості добре спати, відпочивати і просто почуватися впевненими, адже постійно хвилюються за майбутнє своїх дітей і їхнє здоров'я. Проте, дослідже

Соціологи Університету Гельсінкі вивчили дані понад 488 тисяч матерів з дітьми до 12 років і з'ясували, що наявність у жінок старших родичів відіграє

Наявність бабусь і дідусів знижує ризик депресії у мами

Сімейні справи | 08:30, 14.07.2024

Соціологи Університету Гельсінкі вивчили дані понад 488 тисяч матерів з дітьми до 12 років і з'ясували, що наявність у жінок старших родичів відіграє захисну роль для їхньої психіки.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: