Вакцинація від COVID-19 захищає людей від раку крові

Adoption
Date
  • 459 Переглядів
Люди, які страждають на рак крові, часто мають слабку імунну систему, що піддає їх більшому ризику серйозно захворіти на COVID-19. Крім того, деякі види лікування раку призводять до того, що у цих пацієнтів після вакцинації проти COVID-19 утворюється мало або взагалі не утворюються антитіла проти SARS-CoV-2. Однак вакцинація також може активувати так звані Т-клітини, які, зокрема, відповідають за довготривалу імунну відповідь.

1394_picture.jpg (25.84 Kb)

Команда лікарів під керівництвом доктора Андреа Кепплер-Хафкемейєра та доктора Крістін Грейл з Медичного центру Університету Фрайбурга та вірусолога професора Олівера Т. Кепплера з Мюнхена тепер детально охарактеризувала перебіг імунної відповіді пацієнтів протягом кількох місяців з раком крові, які отримали загалом три щеплення проти COVID-19. Результати дозволяють зробити висновок про захист, який вакцинація дає цим пацієнтам від серйозних захворювань, викликаних SARS-CoV2.

Сильна реакція Т-клітин на вакцинацію проти COVID-19

Дослідження було зосереджено на пацієнтів з двома видами раку крові: В-клітинною лімфомою та множинною мієломою. «Наші результати показують, що майже всі учасники дослідження мали сильну відповідь Т-клітин на вакцинацію проти COVID-19», — пояснює Андреа Кепплер-Хафкемейер. «Це може бути однією з причин, чому проривні інфекції виявилися легкими або помірно важкими навіть в учасників дослідження, які не змогли утворити жодних специфічних антитіл після вакцинації через терапію», — додає доктор Крістін Грейл.

Дослідницька група під керівництвом професора Олівера Т. Кепплера спеціалізується не лише на аналізі концентрації антитіл після вакцинації, але й на їх якості. Це залежить, зокрема, від міцності зв’язків між антитілами та білком вірусного шипа. Крім того, велику роль відіграє здатність антитіл нейтралізувати різні варіанти SARS-CoV-2 у культурах клітин. Таким чином, наступним кроком вчені порівняли кількість і якість антитіл і Т-клітинних відповідей на спайковий білок серед хворих на рак крові та здорових учасників дослідження після двох і трьох вакцинацій проти COVID-19.

Високоякісні антитіла проти різних варіантів SARS-CoV-2

Дослідження показало, що пацієнти, які можуть утворювати антитіла, як правило, виробляють антитіла особливо високої якості. Після другого щеплення вони вже здатні нейтралізувати й, таким чином, деактивувати різні варіанти SARS-CoV-2. Ця здатність значно більш виражена в цій групі пацієнтів, ніж у вакцинованих здорових людей.

«Вакцинація проти COVID-19 може створити дуже широкий противірусний імунітет, включаючи високопотужні нейтралізуючі антитіла, у пацієнтів з різними типами раку крові. Отже, багаторазові дози вакцини можна рекомендувати пацієнтам з В-клітинною лімфомою або множинною мієломою без переривання терапії ", - резюмує професор Олівер Т. Кепплер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Вакцинація, COVID-19, захищає, люди, від раку крові, кров, рак, антитіла, пацієнти, дослідження, вакцина, здатність, щеплення, профілактика, лікування


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю

Які щеплення треба зробити найближчому оточенню новонародженої дитини?

Щеплення | 14:50, 22.05.2024

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю "акція" потрібно продовжити і для батьків немовляти, і для тих, хто часто перебуває з дитям.

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симпт

Реакція дітей після щеплення: міфи про алергію і справжні симптоми

Щеплення | 09:30, 13.05.2024

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симптоми і нормальна реакція організму. Саме вона і свідчить, що організм відреагував на вакцину.

Вірус кору дуже заразний. Якось доктор Комаровський зазначав, що якщо ви живете у багатоповерхівці і неподалік є ще один будинок, де проживає інфікова

Як вберегти дитину від кору?

Інфекції | 08:30, 05.05.2024

Вірус кору дуже заразний. Якось доктор Комаровський зазначав, що якщо ви живете у багатоповерхівці і неподалік є ще один будинок, де проживає інфікований дорослий чи дитина, і він відчинить вікно, і у вас воно теж відчинене, то з вітром вірус може пе

Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудн

Коли дітям роблять щеплення АКДП?

Дитина | 08:30, 19.03.2024

Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудників перелічених інфекційних хвороб та є єдиним методом їх профілактики.

В Україні є десять небезпечних хвороб, від яких передбачена обов’язкова вакцинація дітей. Коли треба вакцинувати дітей від гепатиту B, туберкульозу та

Новий календар профілактичних щеплень від МОЗ

Щеплення | 11:20, 16.03.2024

В Україні є десять небезпечних хвороб, від яких передбачена обов’язкова вакцинація дітей. Коли треба вакцинувати дітей від гепатиту B, туберкульозу та інших хвороб, які зміни ввели й для чого вони потрібні, детально розповіли у Центрі громадського зд

Перевірте, чи маєте захист від усіх важких інфекцій, що зазначені у календарі, та потурбуйтесь про те, щоб вчасно оновити свій захист.

Які щеплення слід оновити у дорослому віці?

Щеплення | 11:30, 12.03.2024

Перевірте, чи маєте захист від усіх важких інфекцій, що зазначені у календарі, та потурбуйтесь про те, щоб вчасно оновити свій захист.

А ви пам'ятаєте про вакцинацію?

Які щеплення варто робити батькам

Щеплення | 20:00, 23.01.2024

А ви пам'ятаєте про вакцинацію?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: