Післяпологова депресія у чоловіків: чи буває вона і що з нею робити?

Adoption
Date
  • 226 Переглядів
Народження дитини та її поява у сімʼї є не лише великою відповідальністю, а й етапом випробування для батьків. Адже як би дорослі не готувалися до нового досвіду, однак передбачити всі можливі зміни та випробування неможливо. Зараз суспільство починає серйозно сприймати та працювати із запитом, коли матері стикаються із післяпологовою депресією. Однак спеціалісти також визнали, що післяпологова депресія зустрічається і в чоловіків. Про післяпологову депресію в чоловіків, її симптоми та прояви розповіла у своєму Instagram психіатриня Софія Влох.

9034_4.jpg (23.07 Kb)

Зазвичай, під час вагітності та пологів, вся увага рідних прикута до жінки. Це й не дивно, адже саме жінка переживає великі гормональні та фізичні перебудови, проходить пологи та годування грудьми.

Однак що у цей момент відчуває тато? Як зазначає психіатриня, не завжди почуття щодо появи дитини у сімʼї — радісні.

Наукові дані підтверджують, що приблизно 8-10 % чоловіків мають післяпологову депресію. Вона має найвищу поширеність протягом трьох-шести місяців після пологів, але може приховано розвиватися протягом року.

Причинами післяпологової депресії у чоловіків є:

- велика відповідальність;
- абсолютна зміна життя;
- безсонні ночі;
- втома;
- переживання з приводу нестачі матеріальних засобів для забезпечення малюка і дружини всім необхідним;
- батьківські почуття прокидаються набагато пізніше, ніж у жінок;
- попередні депресивні епізоди;
- гормональні зміни.

За словами Софії Влох, критерії післяпологової депресії у чоловіків відповідають основним критеріям великого депресивного епізоду.

Є кілька основних симптомів післяпологової депресії у тата:

- пригнічений настрій;
- ангедонія — втрата інтересу або задоволення;
- знижений настрій переважну кількість часу;
- зниження апетиту;
- порушення сну;
- психомоторна загальмованість або збудженість;
- нестача енергії, втома;
- почуття провини, нікчемності;
- відсутність концентрації;
- суїцидальні думки.

Крім основних симптомів, можуть додаватися: дратівливість, підвищена тривога, емоційна лабільність.

Якщо у вас спотерігаються дані симптоми, зверніться до сімейного лікаря, який дасть вам скерування до психолога, або випише відповідні препарати для вас.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: післяпологова депресія у чоловіків


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Складні батьки можуть порушувати кордони, шантажувати, перекладати відповідальність, вдаватися до гіперопіки, демонстративних страждань або руйнівної

Як покращити стосунки зі «складними» батьками?

Сімейні справи | 06:20, 23.05.2024

Складні батьки можуть порушувати кордони, шантажувати, перекладати відповідальність, вдаватися до гіперопіки, демонстративних страждань або руйнівної поведінки. Але налагодити з ними стосунки можна, якщо дотримуватися кількох кроків.

Шлюбного договору не варто боятися, це нормальна практика у багатьох країнах світу. Так кожен партнер може захистити свої статки, які нажив протягом ж

Шлюбний контракт: зрада чи раціональне рішення?

Сімейні справи | 01:20, 23.05.2024

Шлюбного договору не варто боятися, це нормальна практика у багатьох країнах світу. Так кожен партнер може захистити свої статки, які нажив протягом життя, а також врегулювати певні питання.

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються.

Як партнерам зберегти пристрасть після народження дитини?

Сімейні справи | 00:30, 23.05.2024

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються. І це не обов'язково має негативний сенс! Усе залежить від того, якими відносини були до появи дитини

А насправді він - великий молодець.

Україна має рекорд. Найнижчий зріст дорослого актора кіно

Тато | 23:00, 22.05.2024

А насправді він - великий молодець.

Пробачити зраду чи розійтися? Як знову почати довіряти партнеру, який зрадив? Якщо ви розходитеся і у вас є діти, як не переносити зліть через свого п

Як відновити стосунки після зради: поради психолога

Сімейні справи | 00:30, 22.05.2024

Пробачити зраду чи розійтися? Як знову почати довіряти партнеру, який зрадив? Якщо ви розходитеся і у вас є діти, як не переносити зліть через свого партнера на дітей? З цими та іншими питаннями стикається кожен, хто відчув смак зради.

Українці живуть у постійному стресі. Хвилюючись за рідних та власне життя, неможливо розслабитись, тож напруга ходить за нами, як тінь. Що вже й говор

Які напої допоможуть мамі зняти тривогу і напругу?

Харчування | 06:20, 21.05.2024

Українці живуть у постійному стресі. Хвилюючись за рідних та власне життя, неможливо розслабитись, тож напруга ходить за нами, як тінь. Що вже й говорити про молодих мам, коли вони, втомлені і без сну, повинні 24 на 7 доглядати маленьку дитину.


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: