Алергія у дітей

Adoption
Date
  • 4957 Переглядів
alergiya.jpg
Частота алергічних захворювань зростає з кожним роком. І якщо у підлітків та дорослих частіше зустрічаються реакції на алергени, що "витають" у повітрі (пил, пилок, продукти життєдіяльності комах, грибки, шерсть і лупа тварин), то у малюків алергічні реакції найчастіше виникають у відповідь на різні продукти.

1 . Харчова алергія частіше виникає у дітей до 2 років і з віком проходить самостійно.

Дійсно, в ранньому віці частота випадків алергічної реакції у кілька разів більше, ніж у будь-який інший період життя. Це пов'язано з підвищеною проникністю стінки кишечника у малят і ще не до кінця сформуваною системою травлення. У результаті в кров потрапляють білки, які в нормі повинні були б повністю перетравитися в кишечнику.
З віком харчова алергія відступає. На жаль, у невеликої частини дітей алергія зберігається і в старшому віці, а також може з часом "перетворюватися" у алергічний риніт, кон'юнктивіт або навіть бронхіальну астму. Таке явище в медицині називається "атопічний марш".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Висипка у немовляти: чим вона загрожує?

2. Досі невідомо. чому цей "атопічний марш" виникає.

Лікарі не можуть пояснити, чому не всі діти "переростають" харчову алергію. Відомо, що ймовірність виникнення а"топічного маршу" збільшується, якщо у дитини один з батьків (або обидва страждають від якогось алергічного захворювання. Ризик розвитку "атопічного маршу" зменшується, якщо проводиться ретельне лікування і профілактика харчової алергії. Саме тому на будь-які прояви алергії в ранньому віці дитини батьки повинні вчасно реагувати!

3. Харчова алергія може проявлятися не тільки висипаннями на шкірі.

У переважної більшості дітей харчова алергія проявляється сухістю і лущенням окремих ділянок шкіри, появою червоних плям або невеликих прищиків і іншими висипаннями на шкірі. Тим не менш, харчова алергія може протікати і без шкірних висипань взагалі.

Наприклад, існує також гастроінтестинальна форма харчової алергії, яка проявляється болями в животі, порушеннями стільця (запори або розрідження стільця), нудотою, відрижками. Крім того, поширена респіраторна форма харчової алергії, коли дитина після вживання того чи іншого продукту раптом починає страждати від нежиті або посилено терти сверблячі очі.

4. Найчастіше харчову алергію "викликають" всім добре відомі продуктами.

Дивно, але алергенний продукт для дітей раннього віку - це зовсім не шоколад або екзотичні фрукти, а звичайнісіньке коров'яче молоко.

Білки коров'ячого молока, які знаходяться в самому молоці і всіх молочних/кисломолочних продуктах, найчастіше служать причиною алергії у малюків. Крім молока у "велику вісімку" високоалергенних продуктів входять: курячі яйця, пшениця, арахіс, соя, горіхи, ракоподібні (креветки, краби) та риба.

Нерідко зустрічаються і змішані форми алергії: дерма-гастроінтестинальні, дерма-респіраторні і т.д.

5. Не буває "алергії на все".

Часто батьки скаржаться, що у дитини відзначається реакція буквально на всі продукти, включаючи ті, які відносяться до низькоалергенних. Як правило, це пов'язано з тим, що в харчуванні дитини зберігається сильний алерген - і "алергізованний" організм негативно реагує на будь-які харчові продукти. Але якщо вичислити цей сильний алерген і прибрати його з харчування, то вже через пару-трійку тижнів малюк зможе помітно розширити свій раціон.

6. Основа діагностики харчової алергії - харчової щоденник.

Якщо лікар запідозрив у дитини харчову алергію, він дасть направлення на шкірні проби і на аналіз крові, з визначенням специфічних імуноглобулінів до продуктів. Але ці аналізи володіють рядом обмежень (за віком, за станом здоров'я), займають певний час, травматичні для дитини і не завжди можуть максимально точно визначити причинно-значущі алергени.

Тому, одночасно з лабораторною діагностикою, варто почати вести харчовий щоденник, в який батьки записують все, що з'їла дитина за день, або все, що з'їла його мама (якщо дитина перебуває на грудному годуванні). Одночасно в цих записах відзначають стан малюка. При аналізі таких записів через 7-14 днів можна досить легко знайти "винуватця" алергії і прибрати його з раціону харчування.

7. Дитині з харчовою алергією необхідно якомога довше зберігати грудне вигодовування.

Відмова від грудного вигодовування через харчову алергію у дитини - це велика помилка. Унікальні властивості грудного молока навпаки допомагають малюкові швидше впоратися з хворобою. Тому природне вигодовування має зберігатися в максимальному обсязі. А ось годуючій мамі доведеться дотримуватися відповідної гіпоалергенної дієти.

З її харчування необхідно забрати всю "велику вісімку" алергенів (молоко , яйця і т.д.), а також цитрусові, шоколад, яскраво забарвлені фрукти і овочі. Строго гіпоалергенної дієти необхідно дотримуватися доти, поки стан дитини не покращиться. Після цього "заборонені" продукти вводять в раціон, уважно спостерігаючи за реакцією організму малюка.

8. Дитині з харчовою алергією для початкового прикорму краще вибрати дитяче харчування промислового випуску.

Перший прикорм дітям з харчовою алергією вводиться трохи пізніше, ніж здоровим малюкам, а саме в 5-7 місяців. Звичайно, для прикорму вибирають тільки гіпоалергенні продукти. Нерідко педіатри радять зробити вибір на користь продуктів прикорму промислового виробництва, а не домашнього. Це пов'язано з тим, що в дитячому харчуванні промислового виробництва гарантовано відсутні важкі метали, гербіциди, грибки та інші шкідливі контамінанти, які можуть бути в продукті, приготовленому бв домашніх умовах.

Крім цього, для прикорму малюків з харчовою алергією необхідно вибирати пюре з мінімальною кількістю інгредієнтів. В ідеалі склад пюре для початку прикорму повинен обмежуватися двома складовими: продукт і вода.

Серед овочевих продуктів для початку прикорму (в 4 міс.) найбільш оптимальні низькоалергенні пюре з брокколі і цвітної капусти. До слова, саме цвітну капусту і брокколі часто називають "капустою з вищою освітою", оскільки вони багаті вітамінами і мінералами.

В цілях профілактики харчової алергії у малюка з перших м'ясних пюре (в 6 міс.) краще всього вибрати продукт з дієтичного м'яса індички. Крім того, що цей продукт дуже поживний, багатий залізом, селеном, магнієм, фтором, калієм і випереджає інші види м'яса за вмістом вітамінів групи В і С, А, Е, індичка є також і гіпоалергенним продуктом.

Говорячи про зерновий прикорм, дітям з харчовою алергією рекомендують безмолочні кашки, без додавання цукру, з круп, що не містять глютен. Низькоаллергенну гречану кашу можна давати вже з 4 місяців, а кукурудзяну - з 5-ти. Найчастіше кашки для прикорму, приготовані промисловим способом, додатково збагачені корисними речовинами, які сприяють росту корисної мікрофлори, дозріванню слизової стінки кишечника, покращують моторику шлунково-кишкового тракту і забезпечують комфортне травлення малюків, що дуже важливо для дітей з харчовою алергією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: алергени, харчова алергія


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Алергія - доволі неприємний стан, коли ти постійно чхаєш, у тебе печуть та сльозяться очі, може бути нежить, біль у горлі, висипання і навіть субфебри

Якщо у годуючої мами з'явилась алергія

Алергія | 08:00, 16.06.2022

Алергія - доволі неприємний стан, коли ти постійно чхаєш, у тебе печуть та сльозяться очі, може бути нежить, біль у горлі, висипання і навіть субфебрильна температура. Погодьтеся, з такими симптомами доглядати маленьку дитину - не просто, а ще годува

Спочатку може здатися, що це якийсь злий жарт. Але ні, таке і справді може трапитися. Які для цього передумови і що робити, коли це трапилось?

А таке буває? Алергія на секс: що робити у такому випадку?

Алергія | 08:00, 14.06.2022

Спочатку може здатися, що це якийсь злий жарт. Але ні, таке і справді може трапитися. Які для цього передумови і що робити, коли це трапилось?

Антибіотики, такі як пеніцилін, є антибактеріальними засобами, які використовуються для лікування інфекцій, спричинених мікроорганізмами, такими як ба

Симптоми алергії на антибіотики у дитини

Дитина | 09:00, 13.06.2022

Антибіотики, такі як пеніцилін, є антибактеріальними засобами, які використовуються для лікування інфекцій, спричинених мікроорганізмами, такими як бактерії, грибки та паразити.

Алергія у немовлят на молоко та молочні продукти, які вживає мама, викликає у батьків багато питань, чи пройде вона або це на все життя?

Чи може пройти у немовляти алергія на молоко?

Немовля | 10:00, 11.06.2022

Алергія у немовлят на молоко та молочні продукти, які вживає мама, викликає у батьків багато питань, чи пройде вона або це на все життя?

Симптоми алергії найчастіше з’являються в районі, де алергенна речовина контактувала з шкірою. Наприклад, алергенний укус комахи на руці може викликат

Алергія, що викликає висипання на обличчі в дитини

Алергія | 23:00, 09.06.2022

Симптоми алергії найчастіше з’являються в районі, де алергенна речовина контактувала з шкірою. Наприклад, алергенний укус комахи на руці може викликати набряк на місці укусу, тоді як контакт обличчя з алергенами найчастіше призводить до висипань на о

Якщо у вашої дитини після імунізації з’являється висип, не панікуйте. Це не ознака того, що ваша дитина заразилася хворобою, проти якої вона нещодавно

Чи можуть діти отримати висип від вакцинації?

Дитина | 23:00, 30.05.2022

Якщо у вашої дитини після імунізації з’являється висип, не панікуйте. Це не ознака того, що ваша дитина заразилася хворобою, проти якої вона нещодавно була імунізована. Вакцини можуть викликати побічні ефекти. Зазвичай вони незначні і тривають кілька

Міль, здавалося б, нешкідлива, за винятком того, що час від часу пурхає по дому або проїдає дірки у вашому улюбленому светрі. Однак міль насправді є з

Алергія на міль: що робити?

Алергія | 21:00, 30.05.2022

Міль, здавалося б, нешкідлива, за винятком того, що час від часу пурхає по дому або проїдає дірки у вашому улюбленому светрі. Однак міль насправді є значною причиною алергії, як у приміщенні, так і на вулиці. Луска крил та інших частин тіла цих літаю

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: