Як не допустити чоловіче безпліддя ще з дитячого віку?

Adoption
Date
  • 586 Переглядів
Статистика говорить про те, що в 14% пар в Україні не виходить завести дитину без допомоги медицини. Майже в половині випадків причина цього — у здоров’ї чоловіка. Що впливає на чоловіче безпліддя? Які обстеження потрібно пройти, щоб встановити діагноз напевне? Які хвороби та шкідливі звички впливають на фертильність? Як лікується чоловіче безпліддя, і які заходи профілактики можуть на нього вплинути?

99_1.jpg (23.71 Kb)

Який період часу в безрезультатних спробах повинен насторожити пару, щоб вона прийняла рішення звернутися до лікаря?

Теоретично має пройти рік статевого життя без контрацептивів. Але потрібно розуміти: чим раніше пара звернеться до лікаря, тим ефективніше і перспективніше буде лікування. Якщо запустити ситуацію, лікування вже більш тривале, трудомістке.

Що в першу чергу впливає на безпліддя? Чи є у нього якісь вікові нюанси?

Тут немає однозначної відповіді. Яєчка формуються з моменту народження і до моменту статевого дозрівання, в цей час повинні дотримуватися певні умови. Коли хлопчик дозріває, у нього мають бути вже опущені обидва яйця в мошонку. Якщо у дитини було неопущення яєчка, це є приводом звернення до лікаря. Неопущене яєчко — це потенційна форма порушення сперматогенезу, оскільки найголовнішою умовою для дозрівання сперматозоїдів має бути стабільна температура, яка нижча, ніж у черевній порожнині, десь 34 градуси. А мошонка виконує роль якогось термостата з кондиціонером, там температура нижча, ніж у черевній порожнині, і в цих умовах сперматозоїди дозрівають. Якщо яєчко довго знаходиться поза мошонкою, в черевній порожнині, то, природно, підвищена температура згубно діє на процеси сперматогенезу. Крім того, необхідно стежити за розвитком дитини, за часом настання статевого дозрівання. Ще існують такі форми безплідності, як генетично обумовлені порушенням хромосомного складу клітин. Це різні трисомії за клітинами, це синдром Клайнфельтера, наприклад. Такі діагнози ставить лікар. Педіатр, у якого спостерігається дитина, запідозривши нестандартну ситуацію, повинен направити дитину з батьками до ендокринолога або в старшому віці до андролога.

Які хвороби в дорослому віці впливають на чоловічу безплідність?

Це ціла низка інфекційних захворювань, пов'язаних з підвищеною температурою. Зокрема, дітям дуже небезпечно перенести свинку в дитинстві, ускладнений паротит дає ускладнення на сперматогенез і порушення його у дітей. Природно, у дорослому стані це вже і іонізуюче випромінювання, і якесь агресивне хімічне середовище, і гіпертермія, підвищена температура навколишнього середовища. Це і надмірно часте відвідування сауни, що сприяє підвищенню температури мошонки, відповідно, воно може згубно позначитися на стані сперматогенезу.

Ще може впливати варикозне розширення вен насіннєвого канатика. Це призводить до порушення терморегуляції в області мошонки. Важливо своєчасно це діагностувати і провести операцію, якщо є значний ступінь розширення вен. Тоді відновляться кровообіг, терморегуляція. Тут головний фактор — терморегуляція.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: чоловіче безпліддя


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз

Діти батьків, яким діагностували безпліддя, мають вищі шанси мати аутизм

Патологія | 10:30, 23.05.2024

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз "безпліддя", мають підвищений ризик розладу аутистичного спектру (РАС).

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Чоловіче безпліддя: причини і як вилікувати?

Безпліддя | 12:10, 18.04.2024

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Численні дослідження показують, що певні продукти можуть спричинити безпліддя і у чоловіків, і у жінок. Постарайтеся їсти таку їжу якомога рідше.

4 продукти, які призводять до безпліддя

Безпліддя | 01:20, 29.03.2024

Численні дослідження показують, що певні продукти можуть спричинити безпліддя і у чоловіків, і у жінок. Постарайтеся їсти таку їжу якомога рідше.

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє

Лікарі надали поради як лікувати беспліддя

Вагітність та пологи | 17:07, 26.09.2023

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє сайт Наша мама.

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідж

У 90% жінок знайшли хімікат, який викликає рак і безпліддя

Безпліддя | 21:10, 22.09.2023

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідження було проведено на основі аналізу зразків сечі, зібраних у громадян Європейського союзу. У дослі

Нове дослідження показало, що надмірна вага або ожиріння у хлопчиків пов'язане з меншим розміром яєчок у період пубертату. Це відхилення від норми мож

Зайва вага у дитячому віці може викликати безпліддя у чоловіків

Безпліддя | 07:00, 15.07.2023

Нове дослідження показало, що надмірна вага або ожиріння у хлопчиків пов'язане з меншим розміром яєчок у період пубертату. Це відхилення від норми може зберігатися і в дорослому віці та призводити до нездатності зачати дитину.

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чо

Чоловіче безпліддя: що це таке і як його лікувати?

Безпліддя | 08:00, 20.05.2023

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чоловіче безпліддя, про яке говорять набагато рідше, ніж про жіноче. Представники сильної половини люд

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: