Якими можуть бути наслідки дислексії у дітей?

Adoption
Date
  • 234 Переглядів
Що таке дислексія? Чи передається вона генетично? Чи є методи лікування цієї особливості розвитку у дітей? Давайте дізнаватися разом. Мозок дітей з дислексією розвивається і функціонує інакше. Є кілька різних типів дислексії, але загалом дітям з дислексією важко визначити звуки, що складають слово. Крім того, їм важко зрозуміти, які букви дають ці звуки.

6993_4.jpg (35.65 Kb)


Ми знаємо, що діти навчаються з різною швидкістю. Деякі навчаються досить швидко, а іншим потрібно більше часу. Однак, коли наявна дислексія у дітей, це означає, що діти матимуть багато труднощів у навчанні читати та писати. Однак при належній психолого-педагогічній підтримці дитина-дислексик буде успішно розвивати свої здібності.

Дислексія – це проблема з навчанням, яка буває частіше, ніж ви думаєте. Дітей-дислексиків може бути несправедливо позначено як німих або відсталих, навіть якщо вони дуже намагаються читати, писати та дотримуватися вказівок.

Дислексія у дітей – це не питання інтелекту чи бажання вчитися. Діти-дислексики можуть бути успішними й можуть прекрасно вчитися за допомогою відповідних методів навчання, тому важливо раннє виявлення розладу.

Як дислексія впливає на дітей?
Дітям з дислексією може бути важко в школі. Їх часто несправедливо називають немотивованими, дурними чи ледачими, а їхні ровесники також можуть з них глузувати. Якщо дитина-дислексик не отримає необхідну допомогу, вона може дуже погано навчатись у школі. Це зробить її жертвою негативних образ та оцінок, що випливають із шкільного, соціального та сімейного середовища.

Постійні невдачі в школі змусять дитину-дислексика втратити мотивацію до навчання. Плюс це зробить її або його більш невпевненим щодо своїх здібностей. Потім це може поширитися на інші позакласні заняття, які можуть вплинути на якість життя дитини.

У дитини з дислексичним розладом можуть виникати емоційні чи поведінкові проблеми, якщо проблему не лікувати. Зокрема йдеться про такі прояви:

- тривога в будь-якій формі
- зниження або посилення апетиту
- проблеми зі сном, такі як безсоння або кошмари
- стрес. Дитина, наприклад, може страждати від головного болю, блювоти або болю в животі
- депресивні симптоми, такі як почуття невдачі, невпевненість у собі, шкільні труднощі, смуток, раптові перепади настрою
- труднощі із соціальними взаємодіями
- поведінкові розлади, що викликають агресивну або провокаційну поведінку. Це захисний механізм.
- низька самооцінка.

Як можна допомогти дітям з дислексією?
Діти-дислексики творчі, тому що думають нетрадиційно, і вони можуть розв’язувати проблеми інакше. Якщо допомогти їм вчасно, можна подолати труднощі та запобігти багатьом проблемам, які впливають на самооцінку та емоційне самопочуття.
Попри те, що вони не вміють писати, і їм потрібно більше часу для обробки інформації, найголовніше – їх підтримувати. Ми ж не хочемо, щоб вони просто кинули школу. Завдання батьків – заохочувати читання та допомагати своїм дітям читати вдома. На щастя, є безліч цікавих способів навчити дитину читати!

Крім того, дитина має розуміти, що таке дислексія, і розуміти, що це не робить його або її менш розумними. Також ми повинні запропонувати їм різні можливості, які дадуть їм змогу розвивати свою впевненість у собі. Переконайтеся, що ви заохочуєте їх спробувати що інше, наприклад, спорт, мистецькі або театральні гуртки.

Якщо ваша дитина страждає на дислексію, важливо знати, що немає нічого поганого в тому, щоб бути іншим. Дислексія у дітей ніколи не повинна заважати вашій любові. Ви можете помітити, що ваша дитина дуже талановита в чомусь іншому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дислексія у дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Прийшовши додому ввечері після важкого дня, не завжди є сили на активні ігри з дитиною, а ось полежати і поговорити з дитиною перед сном - цілком здій

Психологи розповіли, чому важливо говорити з дітьми перед сном

Розвиток дитини | 00:30, 31.05.2024

Прийшовши додому ввечері після важкого дня, не завжди є сили на активні ігри з дитиною, а ось полежати і поговорити з дитиною перед сном - цілком здійснене завдання. І ось чому дуже важливо не забувати про нього.

Психологи стверджують, що часто ми повторюємо помилки наших батьків, бо будуємо стосунки з моделі відносин наших батьків. Це стосується не лише шлюбу.

Як стосунки з мамою впливають на досягнення дитини?

Мама | 10:30, 30.05.2024

Психологи стверджують, що часто ми повторюємо помилки наших батьків, бо будуємо стосунки з моделі відносин наших батьків. Це стосується не лише шлюбу. Виявляється, що взаємини з батьками можуть впливати на наші досягнення у дорослому віці.

Дорослі, які ходили в садок, часто переконують, що це важливий етап в розвитку і дорослішання дитини, інші (які не ходили в садочок у дитинстві), кажу

Психологи розповіли, чому дитині потрібен садок?

Дитина | 10:30, 29.05.2024

Дорослі, які ходили в садок, часто переконують, що це важливий етап в розвитку і дорослішання дитини, інші (які не ходили в садочок у дитинстві), кажуть, що не такий він вже й потрібен. "От ми виросли без садочка і нічим не гірші", - кажуть вони. Хто

Кожна мама і тато хочуть дати своїй дитині найкраще. Ми любимо у них все хороше і навіть маленькі негативні якості. Але що робити, коли дитина поводит

5 неочевидних ознак, що ваша дитина виросте токсичною людиною

Дитина | 14:50, 27.05.2024

Кожна мама і тато хочуть дати своїй дитині найкраще. Ми любимо у них все хороше і навіть маленькі негативні якості. Але що робити, коли дитина поводиться абсолютно токсично?

Кожен з нас має право на помилку. І дорослі, і діти можуть помилятися. Тому не можна забирати це право в дітей! Не правильно вимагати від дитини відмі

Як на дитину впливає синдром відмінника?

Школярі | 01:30, 26.05.2024

Кожен з нас має право на помилку. І дорослі, і діти можуть помилятися. Тому не можна забирати це право в дітей! Не правильно вимагати від дитини відмінних оцінок. Такі вимоги можуть нанести психологічну травму чаду в дорослому віці.

Вже не вперше науковці зауважують, що немовлята можуть більше, ніж вважає більшість батьків. Наприклад, новонароджений знає запах мами, вміє відрізнят

Дослідження показують, що немовлята сприймають ритм музики від народження

Немовля | 01:20, 25.05.2024

Вже не вперше науковці зауважують, що немовлята можуть більше, ніж вважає більшість батьків. Наприклад, новонароджений знає запах мами, вміє відрізняти її голос з-поміж інших. А тепер ще й виявилося, що вони вміють вловлювати ритм музики.

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспані

Діти вміють мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють

Дитина | 14:50, 23.05.2024

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспанії та США.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: