Харчування мами під час вагітності впливає на харчові звички дітей

Adoption
Date
  • 244 Переглядів
Особливості дієти вагітних впливають на смакові пристрасті їхніх дітей в майбутньому.

2008_7.jpg (27.61 Kb)

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з причин тут може бути суто генетичною. Обмін речовин залежить від генів, і в цих генах можуть бути мутації, які сприяють накопиченню жиру. Гени передаються від батьків до нащадків, у яких починається спадкове ожиріння.

Однак діти можуть товстіти не лише через батьківські гени, але і просто через те, що батьки неправильно харчувалися. Дослідники з Корнельського університету годували самок мишей особливо жирною їжею протягом декількох тижнів перед спаровуванням. Іншу групу самок годували такою ж жирною їжею під час вагітності; ще одних самок годували жирним, поки вони самі годували молоком своїх дитинчат. Для порівняння була четверта група самок, які їли звичайний, нежирний корм.

Після того, як самки переставали годувати дитинчат, мишенятам починали давати звичайний корм. При цьому у молодих мишей була нормальна вага, нормальний рівень глюкози в крові і т.д., тобто в них не було ніяких ознак порушеного обміну речовин. Але через деякий час після того, як миші досягали статевого дозрівання, їм давали спробувати шкідливу їжу з великим вмістом цукру і жиру. І виявилося, що у мишей, чиї матері їли жирне, прокидався інтерес до жирного і солодкого — маючи в розпорядженні звичайний корм і висококалорійний корм з жирами і сахарозою з сукралозою, молоді миші воліли другий. Причому в них в прямому сенсі змінювався смак: в смакових сосочках у молодих мишей сильніше активувалися гени, що кодують білки рецепторів солодкого смаку.

Тобто надлишкові калорії, які поглинали миші-матері, впливали на смакові переваги потомства. (Швидше за все, джерело калорій тут не дуже важливе: матері їли жирну їжу, а дитинчата полюбили і жирне, і солодке.) Миші-діти починали їсти більше калорійного корму тому, що їх смакові відчуття були іншими, ніж у тих мишенят, чиї матері їли звичайну їжу. Зміни в сприйнятті смаку можуть бути однією з причин тяги до занадто калорійної їжі — принаймні, у мишей.

Активність генів залежить від того, в яких умовах їм доводиться працювати. Постійно налягаючи на якусь їжу, можна закріпити настройки активності на певному рівні. Те, що такі настройки виявляться постійно працюючими, призводить до різних проблем. (Причому сама послідовність генетичного тексту в ДНК не змінюється, там не з’являється ніяких мутацій — це епігенетичні зміни, що відбуваються як би поверх генетичного коду під дією умов середовища.)

І, що найголовніше, зміни в налаштуваннях можуть передаватися з покоління в покоління — тобто відбувається епігенетичне успадкування. Можливо, що зміна в смакових відчуттях у молодих мишей відбувається якраз через таке ось успадкування генетичних налаштувань, збитих у матерів неправильним харчуванням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: харчування, харчування під час вагітності, вагітність, смакові уподобання дітей, дитина не хоче їсти


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Цікавий, легкий та ситний салат, яким можна втамувати голод. Особливо він сподобається вагітним, адже вони завжди люблять щось кисленьке.

Салат із кальмарів з ананасом: делікатес для вагітної

Харчування | 14:00, 06.11.2021

Цікавий, легкий та ситний салат, яким можна втамувати голод. Особливо він сподобається вагітним, адже вони завжди люблять щось кисленьке.

У період осіннього авітамінозу зелень – справжній порятунок. Але багато у чистому вигляді її не з'їси. А ось у складі ніжного суфле, як намазка на бут

Вітамінна ідея для сніданку – суфле з петрушки

Харчування | 21:00, 04.11.2021

У період осіннього авітамінозу зелень – справжній порятунок. Але багато у чистому вигляді її не з'їси. А ось у складі ніжного суфле, як намазка на бутеброди і просто закускою - ще як! Особливо корисним стане для дітей, аюи покращити імунітет!

Вживаючи кисіль протягом трьох місяців, ви забудете про проблеми зі здоров'ям.

Секрети корисного сніданку: вівсяний кисіль

Харчування | 02:30, 02.11.2021

Вживаючи кисіль протягом трьох місяців, ви забудете про проблеми зі здоров'ям.

Під час вагітності навіть найбільш звичні харчові продукти несподівано потрапляють під підозру. Спеції в даному випадку не виняток. Адже, якщо вдумати

Спеції під час вагітності: Які з них і в якій кількості може дозволити собі майбутня мама

Дієта для вагітних | 08:00, 29.10.2021

Під час вагітності навіть найбільш звичні харчові продукти несподівано потрапляють під підозру. Спеції в даному випадку не виняток. Адже, якщо вдуматися, практично жодну страву ми не вживаємо без приправ.

Цей напій досить умовно можна назвати лате, оскільки кава в його склад не входить.

Безкофеїновий "лате" з корицею: смачний напій без шкоди для фігури

Харчування | 02:30, 23.10.2021

Цей напій досить умовно можна назвати лате, оскільки кава в його склад не входить.

Група вчених з Університету Рейк’явіка (Ісландія) під час чергового дослідження встановила, що надмірне вживання кави вагітними жінками може стати при

Вагітним треба вживати каву дуже обережно - науковці

Дієта для вагітних | 12:00, 21.10.2021

Група вчених з Університету Рейк’явіка (Ісландія) під час чергового дослідження встановила, що надмірне вживання кави вагітними жінками може стати причиною негативних наслідків як для дитини, так і для матері.

Деякі рослинні продукти здатні завдати певної шкоди не лише вагітній жінці, а й її дитині.

Рослинні продукти природного походження можуть нашкодити вагітним

Дієта для вагітних | 08:00, 21.10.2021

Деякі рослинні продукти здатні завдати певної шкоди не лише вагітній жінці, а й її дитині.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: