Перша їжа дитини визначає її імунітет на все життя: дослідження

Adoption
Date
  • 608 Переглядів
Мікробіота кишківника новонародженого визначається компонентами грудного молока матері, однак після введення першого прикорму розвивається власна мікрофлора. Французькі вчені з Інституту Пастера виявили, що імунна відповідь формується при введенні в раціон твердої їжі.

3537_4.jpg (33.81 Kb)

Досліди на гризунах свідчать, що перший прикорм має ключове значення для формування кишкової імунної відповіді та всієї імунної системи. У людей процес влаштований так само, впевнені вчені.

Команда прийшла до цього висновку після експериментів на мишах. Цей механізм має конкретний часовий інтервал: від двох до чотирьох тижнів у мишей, що відповідає віку трьох-шести місяців у людей.

Щоб перевірити запрограмованість механізму в часі, вчені давали мишам антибіотики в цей період, а потім оцінили наслідки.

Після знищення мікробіоти антибіотиками імунна реакція більше не виникала. У мишей після "лікування" з більшою ймовірністю розвивалися запальні захворювання: колоректальний рак, коліт і кишкова алергія.

Такі результати підтверджують той факт, що ще в ранньому дитинстві визначаються ймовірні схильності до запальних розладів.

Імунна реакція має величезне значення, оскільки бере участь у формуванні імунної системи, яка захищає від запальних захворювань. Якщо відбувається збій, ймовірність розвитку аутоімунних захворювань і раку зростає.

Команда також визначила, що ключову роль для збалансованої імунної відповіді відіграють регуляторні Т-клітини. Без них імунні реакції загострюються, що і призводить до запальних захворювань.

Результати свідчать про значний вплив стану мікробіоти в ранньому віці на роботу імунної системи. Тепер дослідники планують вивчити наслідки раннього відлучення дитини від грудного вигодовування. Головним чином, вони будуть оцінювати можливі ризики нейродегенеративних захворювань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: перша їжа дитини, прикорм, імунітет дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Згідно з новим дослідженням вчених з технічного університету Чалмерса (Швеція), вживання матерями коров'ячого молока під час грудного вигодовування мо

Коров'яче молоко зменшує ймовірність розвитку алергії у дітей

Дитина | 06:20, 21.02.2024

Згідно з новим дослідженням вчених з технічного університету Чалмерса (Швеція), вживання матерями коров'ячого молока під час грудного вигодовування може знизити ризик розвитку харчової алергії у дітей.

Багатьом батькам не вистачає часу і сил, щоб красиво сервірувати їжу для дитини або умовити її з'їсти овочі. Тіктокерша Софі @sophier97x поділилася до

Турботлива мама придумала, як умовити дитину їсти овочі - і стала відомою на весь світ

Дитяче харчування | 06:20, 18.02.2024

Багатьом батькам не вистачає часу і сил, щоб красиво сервірувати їжу для дитини або умовити її з'їсти овочі. Тіктокерша Софі @sophier97x поділилася досить простим, але ефектним способом вбити двох зайців одним пострілом у своєму ролику.

Незбиране молоко настільки ж корисне для дітлахів, як і з меншим відсотком жирності.

Вчені вияснили, який вид молока є більш корисним для дітей

Харчування | 12:10, 17.02.2024

Незбиране молоко настільки ж корисне для дітлахів, як і з меншим відсотком жирності.

Відмова дитини від їжі часто викликає у батьків занепокоєння.

Що робити, якщо дитина погано їсть — поради батькам

Дитяче харчування | 08:30, 15.02.2024

Відмова дитини від їжі часто викликає у батьків занепокоєння.

Для дітей, які вже їдять різноманітну їжу і не дуже розбірливі в ній, може бути корисно стимулювати вашу дитину пробувати продукти, які її не подобают

Помилки батьків у режимі харчування дітей

Дитяче харчування | 07:40, 15.02.2024

Для дітей, які вже їдять різноманітну їжу і не дуже розбірливі в ній, може бути корисно стимулювати вашу дитину пробувати продукти, які її не подобаються на вигляд наступним способом.

Багато дорослих забороняють дітям їсти цукерки або самі встановлюють норму, що обмежує їх вживання. Однак виявилося, що це не вірно.

Дієтологи назвали точну добову норму цукерок для дітей

Дитяче харчування | 08:30, 14.02.2024

Багато дорослих забороняють дітям їсти цукерки або самі встановлюють норму, що обмежує їх вживання. Однак виявилося, що це не вірно.

Хоча локшина швидкого приготування не найкорисніший на світі продукт, її головна небезпека для маленьких дітей в тому, що вона є частою причиною серйо

Вчені пояснили, чому не можна давати дітям локшину швидкого приготування

Харчування | 11:20, 13.02.2024

Хоча локшина швидкого приготування не найкорисніший на світі продукт, її головна небезпека для маленьких дітей в тому, що вона є частою причиною серйозних опіків, які можуть зажадати госпіталізації і навіть пересадки шкіри.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: