Дитячі навички, яких не навчать у школі

Adoption
Date
  • 1266 Переглядів
Наша освіта далека від ідеальної, Лео Бабаута пропонує своє бачення і перераховує навички, які потрібно прищепити дітям. У мене ж є ще кілька доповнень до цього списку.

5836_b68db2bf88b19f7eedb279dc25291038.jpg (43.36 Kb)

1. Задавати питання
Постійне «чому», «навіщо» і «як» - природний стан дітей. Він для них природний, тому що вони розуміють, що все відбувається не просто так, для всього в цьому світі є причина і наслідок. У міру дорослішання ця риса, яка зводить з розуму батьків, коли їх чаду 4 роки, кудись непомітно дівається. А якщо дитина знає, що на своє питання вона отримає або відмазку, або грубу відповідь (а іноді й незадовільну, так як стільки разів перепитувала - значить неуважно слухала), тоді вона перестає задавати питання. І це погано, тому що основним двигуном отримання знань є саме питання. А правильні питання взагалі можуть бути половиною відповіді.

В університеті у нас був один викладач по мат. програмуванню, який особливо не соромлячись у виразах кожну лекцію заявляв нам, що ми - купка нездар, не здатних навіть нормально сформулювати правильне питання, і він втрачає з нами свій дорогоцінний час даремно. На його заняттях завжди була гробова тиша і ні в кого ніколи не виникало ніяких питань. Як гадаєте, хоч хтось з його студентів дійсно знав цей предмет?

Тому вчіть своїх дітей не боятися ставити питання - вони мають на це повне право. І не потрібно забувати про те, що допомагати шукати на них відповіді - робота не тільки вчителів, а й ваша.

2. Вирішувати проблеми
Якщо дитина навчиться вирішувати проблеми, вона зможе виконати будь-яку роботу. Тому що виконання завдання - це всього лише низка рішень невеликих проблем. Людина, яка вміє розбивати складні завдання на прості і потім вирішувати їх, може виконати практично будь-яку роботу.

Не кидайтеся на допомогу по першому крику дитини, будь це нескінченне надягання колготок або завдання з математики. Звичайно, набагато простіше і швидше вирішити завдання за дитину і далі займатися своїми справами, ніж сидіти і пояснювати кожну дію (це може тривати годинами). У результаті дитина звикне, що будь-яку проблему за неї може вирішити або батько (тобто ви), або ще хтось інший. І з віком це не проходить.

3. Завершувати почате
Будь-яка дія, яку ви здійснюєте, може бути маленьким проектом. Складання звіту, розробка ТЗ, підготовка ілюстрацій - все це є маленьким проектом, який потрібно не тільки почати, але і довести до розуму і закінчити. Поясніть дитині, що якщо вона за щось взялася, вона повинна це закінчити. Дозволяйте їй спостерігати за вашою роботою і з часом дитина почне робити свої власні проекти, будь це виготовлення листівки до свята, або план вивчити таблицю множення до Нового Року.

4. Знайти справу свого життя
Якщо ви запитаєте в учнів випускних класів, чим вони вони хочуть займатися, отримаєте дуже сумні відповіді. Більшість йде вчитися тому, що так сказали (вирішили) батьки. Дуже рідко дитина розуміє, що їй дійсно подобається (а не що зараз модно, престижно і прибутково), і йде для того, щоб «отримати вищу освіту ... як у всіх». Тут одразу ж згадується «без папірця ти - ...». Але на мій погляд, це мислення працівника держструктури або бюджетної установи, у якого все життя зав'язане на цих папірцях. І яким би ти не був прекрасним фахівцем і ударником праці, тебе не підвищать без диплома. Я ні в якому разі не кажу, що вища освіта не потрібна. Просто освіту, нав'язану батьками, або «аби яку, аби вища» зазвичай пропадає даремно разом з вкладеними в неї грошима та часом.

Якщо дитині подобається щось робити, вона з будь-якого «непрестижного» заняття зможе зробити дійсно варту справу. Не кажучи вже про самореалізацію і відчуття гармонії з собою і зовнішнім світом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чай з молоком шкідливий для здоров'я

5. Співчуття
Тут все дуже просто - якщо ви не навчите дитину співчувати, ви виростите егоїста, жорстокого і повністю зацикленого на собі. Така людина не буде здатна ні побудувати сім'ю, ні знайти друзів, ні зрозуміти, що ж є її пристрастю. Ніхто не захоче допомагати такій людині ні ділом, ні навіть простою порадою. Дуже важливо навчити дитину співчуттю, подарувати їй розуміння того, що іноді дарувати подарунки набагато приємніше, ніж отримувати, а допомагаючи іншим людям безкорисливо можна отримати у відповідь набагато більше.

Без розуміння того, що роблячи інших людей щасливими, ми самі стаємо хоча б трішки кращими і щасливішими, людина не зможе прожити повноцінне життя.

Як казала Мати Тереза: «Ми самі відчуваємо, що все, що ми робимо - це крапля в океані. Але океан буде меншим без цієї краплі».

6. Вміння насолоджуватися самотністю
З народження дитину, яку обожнюють батьки, оточують турботою і увагою і повністю віддають їй свій час. Коли дитина трохи підростає, ми вже є невід'ємною частиною її відчуття щастя. Коли нас немає поруч, вона починає сумувати і нудьгувати. Вона не розуміє як це - бути щасливим наодинці з самим собою. Для щастя і веселощів їй завжди потрібна компанія - друзі, а потім і сім'я. Якщо вона не знаходить ні тих, ні інших, вона може прирости до інших речей, які не дозволяють їй нудьгувати і не дають відчувати самотність (шопінг, пристрасть до їжі, інтернет-залежність і т.д.). Дитина повинна навчитися бути наодинці з самою собою, грати, знаходити собі цікаві заняття, роздумувати і при цьому відчувати себе щасливою і ні в якому разі не самотньою!

Хоча б зрідка влаштовуйте вечори, коли дитина надана сама собі - так у кожного в сім'ї з'явиться невеликий шматочок особистого часу.

7. Незалежність
Я вважаю незалежність однією з головних навичок. Якщо ви незалежні, значить ви можете приймати рішення, грунтуючись виключно на своїх думках і причинах. Ніхто не зможе вказувати вам, що робити або забороняти щось. Ви самі можете зрозуміти це і вибрати правильне рішення. Дозвольте дитині наполягати на своєму, приймати самостійні рішення і вчитися на своїх помилках (в розумних межах, зрозуміло).

Тільки вільна людина може бути щасливою.

8. Вміння підлаштовуватися під зміни
Світ ніколи не був статичним, він завжди рухався. Просто раніше все це відбувалося не так швидко. Зараз же він мчить з величезною швидкістю. Немає нічого постійного - все змінюється. І вміння підлаштовуватися під зміни, бачити хоча б на крок вперед може виявитися ключовим навиком.

Тепер, вибираючи собі освіту, не можна бути впевненим на 100%, що до часу закінчення університету ви не опинитеся далеко позаду всієї планети і отримані навички будуть застосовні до реальності. Потрібно вміти бути гнучким і постійно тримати руку на пульсі. Не боятися змін і бути до них готовим. І ... вчитися, вчитися і ще раз вчитися. Вчитися всьому новому, вчитися у своїх дітей, багато читати і не боятися починати щось нове в будь-якому віці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, навчання, школа, навички, суспільство, розвиток, дитячі звички


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як правильно підготуватися до відпустки?

Що потрібно для авіаперельоту з дитиною

Дитина | 23:10, 16.06.2019

Як правильно підготуватися до відпустки?

Збираєтесь з малюком на відпочинок? Не забудьте про ліки!

Що має бути в аптечці для подорожі з дітьми

Дитина | 07:40, 16.06.2019

Збираєтесь з малюком на відпочинок? Не забудьте про ліки!

Перший раз у перший клас – це завжди так хвилююче! Як для дітей, так і для їх батьків. Саме тому люблячі  і турботливі мaма з татом заздалегідь обираю

Як вибрати шкільну форму для першокласника

Дитина | 13:56, 14.06.2019

Перший раз у перший клас – це завжди так хвилююче! Як для дітей, так і для їх батьків. Саме тому люблячі і турботливі мaма з татом заздалегідь обирають шкільне приладдя, рюкзачок і, що дуже важливо і першочергово, - шкільну форму для своїх синочків

Американська асоціація шкіл плавання має кілька порад.

Як запобігти втопленню дитини у водоймі

Дитина | 23:45, 11.06.2019

Американська асоціація шкіл плавання має кілька порад.

Як навчити дитину поводитися за столом - читайте у нашому матеріалі.

Як навчати дитину гарних манер за столом

Дитина | 09:30, 10.06.2019

Як навчити дитину поводитися за столом - читайте у нашому матеріалі.

Лікарі стверджують, що, згідно з висновками останнього дослідження, різні підсолоджувачі вживають приблизно 25% дітей і 40% дорослих. Але як вони впли

Штучні підсолоджувачі можуть бути небезпечні для дітей

Дитина | 22:00, 09.06.2019

Лікарі стверджують, що, згідно з висновками останнього дослідження, різні підсолоджувачі вживають приблизно 25% дітей і 40% дорослих. Але як вони впливають на організм - читайте далі.

Медики розповіли, що необхідно брати дитині в табір.

Як підготувати дитину до табору

Дитина | 17:00, 07.06.2019

Медики розповіли, що необхідно брати дитині в табір.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: