Як навчити дитину читати ще до школи?

Adoption
Date
  • 1397 Переглядів
Рано чи пізно ти починаєш долучати свою дитину до світу літератури, читаючи їй на ніч казки. І це дуже подобається дітям - мамин голос і цікавий для дитини сюжет впливають на її психіку дуже благотворно. Приблизно в два-три роки дитина може почати відчувати до книг вже трохи інший інтерес - бажання читати їх самостійно. Хоча, звичайно, цей інтерес необхідно стимулювати.

3174_foto-20ng.jpg (46.82 Kb)

Чим раніше дитина починає читати - тим простіше їй надалі буде вчитися. Справа в тому, що обриси букв, що мають для нас звичний вигляд, у дитини, яка починає читати, час від часу плутаються, через що виникає невпевненість. Якщо дитину почати пізно вчити грамоті, в школі вона може почати відчувати себе трохи відсталою від однолітків, може почати заїкатися при читанні - а якщо однокласники при цьому будуть над нею сміятися, це може і зовсім вилитися в комплекси у майбутньому.

Ніхто не говорить про те, що дитину треба привчати до грамоти від народження. Однак деякі діти вже в три-чотири роки цілком в змозі самостійно прочитати невелику дитячу книжку, повністю знають алфавіт і навіть можуть розповісти його на пам'ять.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найкращий подарунок, який батьки зробили своїм донечкам

Як навчити дитину читати? У цьому тобі допоможуть найстаріші і дієві техніки:


Кубики
Звичайні кубики - дерев'яні або пластикові - вкриті буквами і супутніми картинками. Вони допомагають вивчити букви на основі тих понять, слова яких починаються з певних літер. За розрахунками, у дитини йде близько двох тижнів на те, щоб повністю запам'ятати букви при активній грі з кубиками.

Складання слів
Перед тим, як читати, дитину треба навчити складати слова - читати свої ж власні слова куди простіше, ніж чиїсь інші. Після того, як дитина запам'ятає розташування літер на кубиках (вони іноді розташовані не з того боку, який бачить дитина - дайте їй час вивчити кубики) і запам'ятає букви, проси її складати ті чи інші слова, ретельно їх при цьому промовляючи. Ось побачиш - заняття дитині сподобається, вона і сама з інтересом розглядатиме те, що у неї виходить.

Після того, як дитина навчиться успішно складати слова самостійно, без твоїх підказок, перевір її знання - візьми її кубики, склади з них слова і попроси дитину прочитати. Після цього ти можеш розбірливо, друкованими літерами написати якийсь текст на папері і теж попросити прочитати написане. Якщо у дитини вийшло - вона вже вміє читати, і можна переходити на прості книжки. Попервах вона має читати вголос, для коригування дикції і промовляння слів, а потім вже зможе читати і подумки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання, розвиток, навчити читати, навчання, школа, батьки


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Перший раз у перший клас – це завжди так хвилююче! Як для дітей, так і для їх батьків. Саме тому люблячі  і турботливі мaма з татом заздалегідь обираю

Як вибрати шкільну форму для першокласника

Дитина | 13:56, 14.06.2019

Перший раз у перший клас – це завжди так хвилююче! Як для дітей, так і для їх батьків. Саме тому люблячі і турботливі мaма з татом заздалегідь обирають шкільне приладдя, рюкзачок і, що дуже важливо і першочергово, - шкільну форму для своїх синочків

Американська асоціація шкіл плавання має кілька порад.

Як запобігти втопленню дитини у водоймі

Дитина | 23:45, 11.06.2019

Американська асоціація шкіл плавання має кілька порад.

Як навчити дитину поводитися за столом - читайте у нашому матеріалі.

Як навчати дитину гарних манер за столом

Дитина | 09:30, 10.06.2019

Як навчити дитину поводитися за столом - читайте у нашому матеріалі.

Лікарі стверджують, що, згідно з висновками останнього дослідження, різні підсолоджувачі вживають приблизно 25% дітей і 40% дорослих. Але як вони впли

Штучні підсолоджувачі можуть бути небезпечні для дітей

Дитина | 22:00, 09.06.2019

Лікарі стверджують, що, згідно з висновками останнього дослідження, різні підсолоджувачі вживають приблизно 25% дітей і 40% дорослих. Але як вони впливають на організм - читайте далі.

Медики розповіли, що необхідно брати дитині в табір.

Як підготувати дитину до табору

Дитина | 17:00, 07.06.2019

Медики розповіли, що необхідно брати дитині в табір.

Що може призвести до плоскостопості в дитини - читайте далі.

Основні причини дитячої плоскостопості

Дитина | 15:30, 07.06.2019

Що може призвести до плоскостопості в дитини - читайте далі.

У матеріалі ми розповіли про ознаки неуважності та як їх позбутися за допомогою активних тренувань.

Що робити, якщо дитина неуважна

Дитина | 14:00, 07.06.2019

У матеріалі ми розповіли про ознаки неуважності та як їх позбутися за допомогою активних тренувань.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: