Як навчити дитину читати ще до школи?

Adoption
Date
  • 1480 Переглядів
Рано чи пізно ти починаєш долучати свою дитину до світу літератури, читаючи їй на ніч казки. І це дуже подобається дітям - мамин голос і цікавий для дитини сюжет впливають на її психіку дуже благотворно. Приблизно в два-три роки дитина може почати відчувати до книг вже трохи інший інтерес - бажання читати їх самостійно. Хоча, звичайно, цей інтерес необхідно стимулювати.

3174_foto-20ng.jpg (46.82 Kb)


Чим раніше дитина починає читати - тим простіше їй надалі буде вчитися. Справа в тому, що обриси букв, що мають для нас звичний вигляд, у дитини, яка починає читати, час від часу плутаються, через що виникає невпевненість. Якщо дитину почати пізно вчити грамоті, в школі вона може почати відчувати себе трохи відсталою від однолітків, може почати заїкатися при читанні - а якщо однокласники при цьому будуть над нею сміятися, це може і зовсім вилитися в комплекси у майбутньому.

Ніхто не говорить про те, що дитину треба привчати до грамоти від народження. Однак деякі діти вже в три-чотири роки цілком в змозі самостійно прочитати невелику дитячу книжку, повністю знають алфавіт і навіть можуть розповісти його на пам'ять.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найкращий подарунок, який батьки зробили своїм донечкам

Як навчити дитину читати? У цьому тобі допоможуть найстаріші і дієві техніки:


Кубики
Звичайні кубики - дерев'яні або пластикові - вкриті буквами і супутніми картинками. Вони допомагають вивчити букви на основі тих понять, слова яких починаються з певних літер. За розрахунками, у дитини йде близько двох тижнів на те, щоб повністю запам'ятати букви при активній грі з кубиками.

Складання слів
Перед тим, як читати, дитину треба навчити складати слова - читати свої ж власні слова куди простіше, ніж чиїсь інші. Після того, як дитина запам'ятає розташування літер на кубиках (вони іноді розташовані не з того боку, який бачить дитина - дайте їй час вивчити кубики) і запам'ятає букви, проси її складати ті чи інші слова, ретельно їх при цьому промовляючи. Ось побачиш - заняття дитині сподобається, вона і сама з інтересом розглядатиме те, що у неї виходить.

Після того, як дитина навчиться успішно складати слова самостійно, без твоїх підказок, перевір її знання - візьми її кубики, склади з них слова і попроси дитину прочитати. Після цього ти можеш розбірливо, друкованими літерами написати якийсь текст на папері і теж попросити прочитати написане. Якщо у дитини вийшло - вона вже вміє читати, і можна переходити на прості книжки. Попервах вона має читати вголос, для коригування дикції і промовляння слів, а потім вже зможе читати і подумки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання, розвиток, навчити читати, навчання, школа, батьки


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

На які продукти варто налягати?

Чотири способи позбутися запору у дитини

Дитина | 13:30, 19.09.2019

На які продукти варто налягати?

І як її виявити?

Як лікувати плоскостопість у дитини

Дитина | 09:40, 19.09.2019

І як її виявити?


Як розпізнати аутистичний спектр?

Перші симптоми аутизму у малюка

Дитина | 13:35, 18.09.2019

Як розпізнати аутистичний спектр?

Оберігаємо малюка від перших осінніх застуд!

Вітамінна суміш для міцного імунітету дитини

Дитина | 23:15, 14.09.2019

Оберігаємо малюка від перших осінніх застуд!

І коли це починати?

Як відівчити малюка смоктати пустунця

Дитина | 11:00, 14.09.2019

І коли це починати?

З якого віку можна і як це правильно зробити?

Що потрібно знати про проколювання дитячих вушок

Дитина | 00:40, 12.09.2019

З якого віку можна і як це правильно зробити?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: