Як правильно карати дитину?

Adoption
Date
  • 560 Переглядів
Як перетворити покарання в корисний урок, з якого дитина матиме користь, а не затаїть образу на все життя - читайте далі.
1903_pokarannya.jpg (30.3 Kb)

Покарання має бути справедливим
Це означає, що покарання не повинно залежати від настрою мами або тата. Карати непотрібно дитину через те, що на вас накричав шеф на роботі чи ви не встигли на свій транспорт. Покарання не повинне бути у владі ваших емоцій, воно, перш за все, повинне збігатися з вчинком, який скоїла дитина.

Покарання має бути без образ
Покарання завжди повинно нести в собі повагу до дитини. Відмінною фразою стане: «Я тебе дуже прошу, відправся зараз, будь ласка, в свою кімнату». Не зайвим буде також сказати, що ви самі при цьому відчуваєте, наприклад: «Мені дуже неприємно від твого вчинку, але я тебе люблю і хочу, щоб ти став кращим і виправив свою поведінку».

Якщо під час сварки принижувати дитину, вона перестає розуміти, за що її карають. В дитини з'являється обіда, і цю образу вона може в собі таїти, від якої буде їй погано.

Покарання повинно мати мету
Перед тим, як карати дитину, визначте, чого ви плануєте домогтися. Якщо ви поставите собі це питання, то автоматично проведете аналіз, то вчинки і дії зможуть привести до бажаної мети. Адже найчастіше покарання - це просто емоційний порив, який не несе за собою жодних дій для викорінення проблеми. А завдання мами - допомогти дитині стати кращою і виправити неправильні вчинки.

Покарання має бути без емоційного і фізичного насильства
Якщо ви накладаєте строгу заборону, наприклад, дитина не піде на концерт, не купите їй ту річ, про яку вона так мріяла, обмежите доступ до комп'ютера і телевізора та закриєте вдома. Ще й до цього списку почнете протягом декількох днів морально "вбивати" дитину, то це ж буде вести до тієї ж образи, яка не дасть малюку освідомити, що він вчинив тоді погано.

Людина, яку били в дитинстві, навряд чи виросте вдячним за це мамі і татові. До того ж, побудувати довірчі відносини з дитиною, до якої батьки застосовують фізичне насильство, навряд чи можливе. Цілком ймовірно, що також постраждає самооцінка дитини. Адже коли дитину б'ють, вона розуміє, що беззахисна в цьому світі, і завжди є хтось великий і сильний, хто без всіляких зусиль може образити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, покарання, карати дитину, виховання


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як правильно підготуватися до відпустки?

Що потрібно для авіаперельоту з дитиною

Дитина | 23:10, 16.06.2019

Як правильно підготуватися до відпустки?

Збираєтесь з малюком на відпочинок? Не забудьте про ліки!

Що має бути в аптечці для подорожі з дітьми

Дитина | 07:40, 16.06.2019

Збираєтесь з малюком на відпочинок? Не забудьте про ліки!

Перший раз у перший клас – це завжди так хвилююче! Як для дітей, так і для їх батьків. Саме тому люблячі  і турботливі мaма з татом заздалегідь обираю

Як вибрати шкільну форму для першокласника

Дитина | 13:56, 14.06.2019

Перший раз у перший клас – це завжди так хвилююче! Як для дітей, так і для їх батьків. Саме тому люблячі і турботливі мaма з татом заздалегідь обирають шкільне приладдя, рюкзачок і, що дуже важливо і першочергово, - шкільну форму для своїх синочків

Американська асоціація шкіл плавання має кілька порад.

Як запобігти втопленню дитини у водоймі

Дитина | 23:45, 11.06.2019

Американська асоціація шкіл плавання має кілька порад.

Як навчити дитину поводитися за столом - читайте у нашому матеріалі.

Як навчати дитину гарних манер за столом

Дитина | 09:30, 10.06.2019

Як навчити дитину поводитися за столом - читайте у нашому матеріалі.

Лікарі стверджують, що, згідно з висновками останнього дослідження, різні підсолоджувачі вживають приблизно 25% дітей і 40% дорослих. Але як вони впли

Штучні підсолоджувачі можуть бути небезпечні для дітей

Дитина | 22:00, 09.06.2019

Лікарі стверджують, що, згідно з висновками останнього дослідження, різні підсолоджувачі вживають приблизно 25% дітей і 40% дорослих. Але як вони впливають на організм - читайте далі.

Медики розповіли, що необхідно брати дитині в табір.

Як підготувати дитину до табору

Дитина | 17:00, 07.06.2019

Медики розповіли, що необхідно брати дитині в табір.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: