Як заспокоїти дитячу істерику без стресів для дорослих

Adoption
Date
  • 99 Переглядів
Діти - не завжди милі і чемні, іноді й у них бувають погані дні, поганий настрій, що не рідко призводить до істерики. Як цього уникнути?

5534_yayayalrvapmppaapi.jpg (15.09 Kb)

Чи замислювались ви над тим, чому у дитини часто буває істерика? Психологи стверджують, що до цього призводять різні фактори: перетворення дитини в «кумира» сім'ї, гіперопіка, неправильний приклад батьків, відсутність чітких «можна» і «не можна», перекладання виховних функцій на інших людей.

Незалежно від того, чим продиктована погана поведінка малюка, батьки повинні знати, як його заспокоїти, не створюючи проблем ні йому, ні собі, ні оточуючим.

Дайте дитині можливість обміркувати свою поведінку
Нехай малюк сам усвідомить, що завинив, і спробує загладити провину. Не потрібно відразу нападати на нього і придумувати найстрашніше покарання. Можливо, дитині потрібен час, щоб зрозуміти свої помилки і зробити правильні висновки. Головне, не перестаратися, щоб малюк не вирішив, ніби рідні спеціально його ігнорують. Як тільки він усвідомлює власну неправоту, його поведінка зміниться.

Обговоріть помилки дитини наодинці з нею
Як би сильно не хотілося строго відчитати і покарати дитину прямо цю хвилину, слід стриматися. Щоб заспокоїти малюка і розібратися в його поведінці, необхідно залишитися з ним наодинці, виключивши з виховного процесу сторонніх.

Дитина не буде нервувати і вередувати ще більше, а заспокоїться. До того ж, вона засвоїть, що батьки завжди залишаються на її боці і захищають, що б не сталося.

Покажіть дитині свій авторитет
Пізнаючи навколишній світ, малюк постійно випробовує тата і маму «на міцність». Методом нехитрих маніпуляцій він швидко встановлює, хто в родині слабка ланка, управляти якою можна за допомогою примх, упертості, постійних істерик і криків.

Щоб запобігти подібним ситуаціям, доктор Комаровський радить дати зрозуміти коханому чаду, що зграя ніколи не піде за дитинчам — тобто показати свій авторитет, на який не впливають ні істерики, ні капризи. Потрібно зберігати непохитність і холоднокровність перед дитиною. У сім'ї є дорослі, і тільки вони диктують умови та приймають рішення.

Переконайтеся в тому, що дитина розуміє, що саме ви від неї хочете
Багатьом батькам слід навчитися ясно викладати свої думки, не вдаючись до складних речень. Не потрібно хитрувати з малюком, просто прямо скажіть, що саме він робить не так, і чому така поведінка неприпустима. Повірте, ваші обурені крики не виправлять ситуацію, а лише погіршать її.

Будьте послідовні і не змінюйте правила
Деякі мами і тати люблять озвучувати своїм неслухняним дітям загрози, які ніколи не будуть виконані. Наприклад, якщо ви сказали малюкові, що залишите його без десерту за погану поведінку в супермаркеті, то обов'язково виконайте свою обіцянку.

Нехай малюк усвідомлює, що кожен його поганий вчинок матиме наслідки. Таким чином, він почне контролювати власну поведінку.

До того ж, це навчить малюка відповідальності і розважливості. Усвідомлення невідворотності покарання — найкращий стимул ніколи не порушувати встановлені батьками правила поведінки.

Усі ми прагнемо дати дітям тільки найкраще, зробити їх розумними, амбітними, успішними і розвиненими людьми. На жаль, ми часто забуваємо, що головне завдання батьків — зробити їх щасливими, а не слухняними. До деяких дитячих пустощів слід проявляти прихильність, адже малюки не можуть не пустувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, дитяча істерика


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чому хлопчики частіше страждають від аутизму?

Дитина | 12:30, 04.03.2021

Група генетиків дійшла висновку, що еволюційні сили призводять до гендерного дисбалансу у виникненні багатьох захворювань, включаючи аутизм.

Звичайно, багатьом дітям вже з трьох років на шию вішають мобільний телефон, щоб у разі чого мати можливість зв’язатися. Але телефон – річ не надто на

Контактна інформація: Що про себе має знати дитина?

Дитина | 10:00, 04.03.2021

Звичайно, багатьом дітям вже з трьох років на шию вішають мобільний телефон, щоб у разі чого мати можливість зв’язатися. Але телефон – річ не надто надійна: легко втрачається, та й вкрасти його нескладно. Тому буде краще, якщо ви заздалегідь навчите

Малювання – це веселе і корисне заняття. Під час нього і моторика розвивається, і уява, і посидючість. Для малюка такий чудовий «букет» нових навичок

Як навчити дитину малювати і розвинути в ній талант?

Розвиток дитини | 08:00, 04.03.2021

Малювання – це веселе і корисне заняття. Під час нього і моторика розвивається, і уява, і посидючість. Для малюка такий чудовий «букет» нових навичок і умінь буде безцінним. Не думайте, що раз карапуз ще тільки каляки-маляки виводить на папері, то не

Регулярне читання впливає на правильне формування мови малюка, адже не лише збагачує словниковий запас, а й вчить грамотно будувати речення, розвиває

Як навчити дитину любити читати книги?

Дитина | 07:00, 04.03.2021

Регулярне читання впливає на правильне формування мови малюка, адже не лише збагачує словниковий запас, а й вчить грамотно будувати речення, розвиває творче мислення та надихає на самостійні словесні висловлювання.

Як запобіти розвитку дитячого діабету?

Дитина | 21:00, 03.03.2021

Дослідження показало, що в справі профілактики дитячого діабету ефективне агресивне втручання. Тільки воно захистить підростаюче покоління від довічного метаболічного розладу.

Нерідко мами, намагаючись забезпечити своїм дитинчам повний спокій, буквально не спускають їх з рук. І малятка потім ніяк не можуть заснути без звично

Як привчити дитину спати в окремій кімнаті

Дитина | 12:00, 03.03.2021

Нерідко мами, намагаючись забезпечити своїм дитинчам повний спокій, буквально не спускають їх з рук. І малятка потім ніяк не можуть заснути без звичного заколисування. Для багатьох батьків не існує питання, чи можна дітям спати з батьками. Щоб полегш

Питання, як саме слід вимірювати температуру у дитини, на перший погляд начебто просте. Але в аптеках продаються термометри в великій кількості і в рі

Як виміряти температуру тіла новонародженому?

Немовля | 07:00, 03.03.2021

Питання, як саме слід вимірювати температуру у дитини, на перший погляд начебто просте. Але в аптеках продаються термометри в великій кількості і в різних варіаціях. І це означає, що способи вимірювання температури теж різні.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: